Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību (vairāk par sīkdatnēm un privātuma politiku šeit)
rss facebook twitter flickr instagram
A | A+
LV
EN
 
SĀKUMSPAŠVALDĪBA
PAKALPOJUMI
SABIEDRĪBA
IZGLĪTĪBA
KULTŪRA
TŪRISTIEM
KONTAKTI
SLUDINĀJUMI (11)
Pasākumu atskats

bulta Dubultcimdu darināšanas prasme

Dubultcimdu darināšanas prasme

 

Rakstainu DUBULTCIMDU darināšanas prasme Mazsalacā iekļauta sarakstā kā Latvijas nemateriālā kultūras mantojuma vērtība.

 

Dubultais adījums it kā nav nekas neparasts, jo tā mēdz adīt valnīšus jakām, džemperiem, vestēm, kad veidojas tāda kā adīta caurulīte (E. Rubene, G. Ivanova „Adījumu raksti un adīšanas tehnika”, Latvijas valsts izdevniecība Rīga, 1956., 11. lpp. „Divkāršais adījums”).

 

Par dubultajiem cimdiem mēdz saukt arī tādus, kuriem ir noadīta atsevišķa odere un tad piešūta vai pieadīta. 

Bet Mazsalacā par dubultadījumu sauc tādu, kad cimds ir noadīts rakstains gan iekšpusē, gan ārpusē, tikai ar pretējām krāsām. Šādu dubulto cimdu neapšaubāma iniciatore un autore ir Rasma Āboltiņa.

lasīt tālāk ↓bulta Lai mierpilns svētku gaidīšanas laiks!

 

Pasākumu atskats


bulta Tautas klases skrējiens un nūjošana

Tautas klases skrējiens un nūjošana

 

No 2020. gada 23. līdz 30. septembrim visā Eiropā norisinājās sestā Eiropas Sporta nedēļa, kuras galvenais mērķis ir mainīt iedzīvotāju paradumus un aicināt būt fiziski aktīvākiem. Latvijā Eiropas Sporta nedēļas koordinators ir Latvijas Sporta federāciju padome, kas sadarbībā ar vietējām pašvaldībām popularizē sportošanu kā ikdienas sastāvdaļu.

 

Līdzīgi kā pagājušajā gadā, arī šogad Mazsalacas novada Tūrisma informācijas centrs atsaucās šim aicinājumam un rīkoja Tautas klases skrējienu un nūjošanu. 25. septembra pievakarē pie Mazsalacas novada Kultūras centra pulcējās sportot gribētāji, lai ar savu skrējienu atbalstītu Eiropas sporta nedēļas moto “Piecelies un piecel citus!”. Kopumā pasākumā piedalījās 37 dalībnieki četrās grupās, par skrējiena uzvarētāju vīriešu grupā, noskrienot piecu kilometru distanci 22,11 minūtēs, kļuva Jānis Īzaks, otro vietu ieguva Andris Spricis, trešo vietu Raivis Zariņš. Skriešanā sieviešu grupā ar laiku 26,30 minūtes par uzvarētāju kļuva Elizabete Slotiņa, otro vietu ieguva Laima Briede Bērziņa, savukārt trešo Daiga Īzaka. Skriešanā bērnu grupā jau otro gadu pēc kārtas ar laiku 23,29 minūtes pirmo vietu ieguva Kristers Tīliks, otro vietu ieguva Miķelis Liepa, trešo Andreass Džabours. Nūjošanā ar laiku 38,41 minūtes pirmo vietu ieguva Inita Egle, otro vietu Dace Stepanova, trešo - Vineta Brokāne.

lasīt tālāk ↓bulta 19. jūlija Makšķerēšanas sacensības

19. jūlija Makšķerēšanas sacensības

 

2020. gada 19. jūlijā no plkst.7.00 Salacas krastā Mazsalacas pilsētas svētku un velosvētku "Ērenpreisam 129" ietvaros norisinājās makšķerēšanas sacensības. Nedaudz vairāk kā divu stundu laikā sešas komandas un pieci individuālie makšķernieki kopā noķēra apmēram 25 kg zivju. 

 

Komandu konkurencē 1.vietu ieguva komanda "LDG" (5,350 kg), 2.vietu komanda "Pazaudētais loms" (5,045 kg), 3.vietu komanda "Liepas" (2,850 kg).

 

Savukārt individuālajā kategorijā 1.vieta Ivaram Polim (4,020 kg), 2.vieta Igoram Vistiņam (1,405 kg) un 3.vieta Kārlim Liepiņam (1,23 kg). 

 

Paldies visiem dalībniekiem!

Pasākumu atskats


bulta 2019. gads Dzimtsarakstu nodaļā

2019. gads Dzimtsarakstu nodaļā

 

Šī gada 4. janvārī Mazsalacas novada Kultūras centrā tikās 2019. gada jaundzimušo bērniņu vecāki un arī paši mazākie, lai iepazītos, sadraudzētos un saņemtu sirsnīgus sveicienus. Jau tradicionāli jaundzimušie bērniņi saņem īpašu dāvanu no pašvaldības – karotīti ar iegravētu savu vārdu un dzimšanas gadskaitli.

 

No Dzimtsarakstu nodaļas statistikas:

2019. gadā Mazsalacas novadā dzimuši 25 bērniņi – 13 meitenes un 12 zēni. Mazsalacas novadā 2019. gadā populārākais bērnu vārds divām meitenēm ir Sāra.  Divus vārdus aizvadītajā gadā vecāki devuši septiņiem bērniņiem, kas ir par vienu bērniņu vairāk nekā iepriekšējā gadā. Raženākais mēnesis, kad novadā piedzimuši pieci bērni, ir augusts, tam seko oktobris ar četriem jaundzimušajiem un jūlijs ar trīs bērniņiem.

lasīt tālāk ↓bulta Paši mazākie devās koncertēt

Paši mazākie devās koncertēt

 

Mazsalacas novada Kultūras centra pirmsskolas vecuma tautisko deju un ritmikas grupa “Danču bērni” 11.janvārī ciemojās Raganā un piedalījās koncertā  “Deja un Tās vidū es” Krimuldas tautas namā. Tas patiesi bija liels notikums, jo līdz šim “Danču bērni” ir dejojuši tikai savā novadā. Dejojot un dziedot kopā ar bērniem no Inčukalna, Sējas pamatskolas, Staiceles un Raganas, guvām pieredzi un pārliecību, ka arī mēs varam, un pat ļoti labi. Koncertu vadīja Pepija Garzeķe ar draugiem Pirāta kungu un Suņuku. Brauciens lielajā autobusā kopā ar vecākiem vēl ilgi paliks mazo dejotāju atmiņā. Paldies Mazsalacas novada Kultūras centram, Mazsalacas novada pašvaldībai un vecākiem, kuri palīdzēja gan morāli, gan finansiāli, lai šis brauciens izdotos!

lasīt tālāk ↓bulta Mazsalaca – Hārzevinkela

Mazsalaca – Hārzevinkela

 

No 27. novembra līdz 3. decembrim Tautas lietišķās mākslas studijas “Mazsalaca” vadītāja Gaļina Birkava devās uz Hārzevinkelu, Vācijā, lai tur ar mūsu amatnieku darinājumiem piedalītos Ziemassvētku tirdziņā.

 

Gaļina Birkava:

“Man tas bija negaidīts piedāvājums – brauciens uz Vāciju prezentēt Mazsalacas novada amatniecības izstrādājumus. Pēdējo trīs gadu dzirdētie stāsti par Ziemassvētku tirdziņiem Vāczemē man viesa zināmu priekšstatu par doto situāciju, taču zināju, ka nav viegli nelielā laukumā pārskatāmi, profesionāli gaumīgi un efektīgi izkārtot atšķirīgus priekšmetus/preces. Izaicinājums.

lasīt tālāk ↓bulta Vokālā grupa “Ēra” sasniedz Spāniju

Vokālā grupa “Ēra” sasniedz Spāniju

 

Lieliskas ziņas par vokālās grupas “Ēra” panākumiem prestižajā Eiropas koru “Grand Prix” konkursā Spānijas pilsētā Tolosā! Vokālo ansambļu grupā divās kategorijās - laicīgās mūzikas (musica profana) un sakrālās mūzikas kategorijā - 3.vietu ieguvusi mūsu vokālā grupa “Ēra”!

 

Vadītāja Dita Tomsone:

“Noslēdzies 51.Starptautiskais Tolosas koru konkurss, kurā šogad bija atvērta arī vokālo ansambļu kategorija. Tas ir viens no Eiropas Grand Prix - lielā sešinieka konkursiem. Šogad, izturot pirmo kārtu neklātienē, šajā konkursā uzaicinājumu piedalīties saņēmām arī mēs – vokālā grupa Ēra. Tās ir manas meitenes no Mazsalacas, ar kurām strādāju, kopā dziedu un reizē elpoju jau aptuveni 10 gadus. Šogad februārī mums pievienojās Irīna. Viņa, tāpat kā es, ir Valsts akadēmiskā kora “Latvija” dziedātāja. Konkursā dziedājām arī Irīnas rakstītos skaņdarbus un saņēmām par tiem tik daudz labu vārdu. Esmu neizsakāmi pateicīga par piedzīvoto konkursā!”

lasīt tālāk ↓bulta Mazsalacas novads nodrošina iedzīvotāju pamatvajadzības veselības aprūpē
bulta Novadniekam, ievērojamajam arhitektam Konstantīnam Pēkšēnam – 160!

Novadniekam, ievērojamajam arhitektam Konstantīnam Pēkšēnam – 160!

 

20. septembrī, veiksmīgi sadarbojoties ar muzeju Rīgas Jūgendstila centrs, Valmieras muzeju un Mazsalacas novada muzeju, Ramatas pagasta Kultūras centrā tika atzīmēta novadnieka, Nuķu pusmuižā dzimušā un bērnību tur pavadījušā, vēlāk izcilā arhitekta Konstantīna Pēkšēna 160 gadu jubileja.

 

Konstantīns Pēkšēns (08.03.1859-23.06.1928) ir viens no visu laiku ievērojamākajiem latviešu arhitektiem, pēc kura projektiem Rīgā vien uzcelti vairāk nekā 250 daudzstāvu mūra nami.  Viņš projektējis arī lielu skaitu mazstāvu koka ēku, sabiedriska rakstura celtnes, komerciestādes un dievnamus. K.Pēkšēns izcēlies arī ar vērienīgu sabiedrisku aktivitāti. Viņš bija viens no pirmās latviešu studentu korporācijas „Selonija” dibinātājiem, aktīvi darbojās arī Rīgas Latviešu biedrībā un Rīgas arhitektu biedrībā, bija Rīgas pilsētas domnieks, Hipotēku bankas priekšsēdētājs, dažādu kredītiestāžu un banku padomju loceklis.

lasīt tālāk ↓bulta Ziemas laiku meti

 

„Pēc Miķeļiem pēdējie putni lido uz siltajām zemēm. Šeit paliek tikai tie, kas aukstās ziemas nebaidās.

 

Pēc Miķeļiem laiku skaita pēc mēness, ne vairs pēc saules ceļa. Kad oktobrī ar jaunu mēnesi pienāk pirmā nakts, tad jāgaida Mārtiņa dzinēji. Tie ir labi ļaudis. Iet pa visām sētām, dzied savdabīgas dziesmas. Aicināti istabā, dod labu vakaru, vēl veselību un laimi. Bērniem sola žagarus, lai viņi čakli mācītos. Tad iet citur, bet šajā vietā iestājas ziemas laika ritējums.

 

Novembris tiek saukts ne tikai par Mārtiņa mēnesi, bet arī par sala mēnesi. Kā vēsta nostāsts, tad jūrā peld iekšā Dižronis. Un zvejnieki nedrīkst iet jūrā – ronis griež laivu apkārt… Mārtiņš jau ir diezgan lepns vīrs. Kad aizsalst upes, purvi un jūra, Mārtiņš ar saviem ļaudīm dodas no Rīgas uz Kēnigsbergu. Viņš lēti pērk un dārgi pārdod. Iet iekšā katrā sētā, kur vienmēr var notikt tirgošanās. Viņš dur savu zobenu durvju priekšā zemē, karina tur savu mēteli, un nu sākas tirgošanās.

lasīt tālāk ↓bulta Tautas klases skrējiens

Tautas klases skrējiens

 

No 23. līdz 30. septembrim visā Eiropā norisinājās piektā Eiropas Sporta nedēļa, kuras galvenais mērķis ir mainīt iedzīvotāju paradumus un aicināt būt fiziski aktīvākiem. Eiropas Sporta nedēļu ir iniciējusi Eiropas Komisija, lai rosinātu sportu un fiziskās aktivitātes Eiropā. Latvijā Eiropas Sporta nedēļas koordinators ir Latvijas Sporta federāciju padome, kas sadarbībā ar vietējām pašvaldībām popularizē sportošanu kā ikdienas sastāvdaļu.

 

Līdzīgi kā pagājušajā gadā, arī šogad Mazsalacas novada Tūrisma informācijas centrs atsaucās šim aicinājumam un, par šī gada sporta veidu izvēloties skriešanu, rīkoja Tautas klases skrējienu. 26. septembra pievakarē pie Mazsalacas novada Kultūras centra pulcējās sportotgribētāji, lai ar savu skrējienu atbalstītu Eiropas sporta nedēļas moto “Piecelies un piecel citus!”. Kopumā skrējienā piedalījās 20 dalībnieki trīs grupās, par skrējiena absolūto uzvarētāju, noskrienot piecu kilometru distanci nepilnās 20 minūtēs, kļuva Kristaps Čehovičs – apsveicam!

lasīt tālāk ↓
Pasākumu atskats


bulta Kalpot cilvēkiem

Kalpot cilvēkiem

 

Kopš augusta Mazsalacas Sv.Annas evaņģēliski luterisko draudzi vada jauns mācītājs – Edgars Graudiņš. Šobrīd viņš kalpo trīs draudzēs - Rūjienā, Mazsalacā un Staicelē.


Pastāstiet par sevi

Man ir 33 gadi. Precējies ar sievu Diānu. Esmu dzimis Augšlīgatnē, kur pavadījis lielāko daļu sava mūža. Šobrīd dzīvoju Rūjienā.

 

Kā nolēmāt kļūt par mācītāju?

Es nezināju, ka manā dzīvē būs šāds aicinājums. Sākumā tas nāca no apkārtējiem cilvēkiem, kuri pēc sarunas man mēdza jautāt: “Vai Tu esi mācītājs?” Un es viņiem atbildēju: “Nē, esmu kristietis, un dalos ar iegūto ticības pieredzi.” Aktīvi iesaistījos draudzē, kurā mācītājs mani aicināja dažādās kalpošanās. Vēlāk sekoja studijas Lutera Akadēmijā un aicinājums kalpot pastāvīgi draudzēs kā evaņģēlistam. Tā ejot šo kalpošanas ceļu, pienāca ordinācijas saņemšanas brīdis Latvijas evaņģēliski luteriskajā baznīcā. Virzoties dzīvē uz priekšu, aizvien vairāk sapratu, ka nevaru iedomāties sevi, darot ko citu. Katrā profesijā un aicinājumā ir savi izaicinājumi. Mēs visi esam cilvēki, esam grēcinieki un esam aicināti, lai kalpotu cits citam. Tas reizēm ir grūtāk un reizēm vieglāk. Svarīgi palikt ticībā un paļāvībā, lai spētu pastāvēt un nezaudēt to, uz ko esam aicināti.

lasīt tālāk ↓bulta Satiekas kolhozs “Skaņaiskalns”

Satiekas kolhozs “Skaņaiskalns”

 

Paldies visuvarenajam laikam, ka starp mums, bijušajiem kolhoza “Skaņaiskalns” līdzgaitniekiem, palika šis stabilitātes un spēka kods, kas mudina uz satikšanos.

 

30 gadi – vairāk grūti nekā viegli, ir pietiekoši ilgs laika periods, lai aizmirstu visu un visus. Taču veiksmīgā un stiprā komanda, ko izdevās nokomplektēt toreiz pavisam jaunajam Ziedonim Ziediņam, nu jau sirmām galvām un ne tik staltu gaitu 14.  septembra pēcpusdienā ieradās no dažādām Latvijas pusēm un pat no ārzemēm Anrija Šļaukstiņa, arī bijušā skaņkalnieša, viesu namā “Saulītes”, lai satiktos.

lasīt tālāk ↓bulta Nellija Nurmikai 90

Nellija Nurmikai 90

 

2019. gada 21. augustā savu 90 gadu jubileju svin Mazsalacas kultūras nama direktore (no 1954. gada līdz 1999. gadam), LKF Mazsalacas kopas vadītāja (no 1990. gada līdz 1999. gadam), Latvijas Kultūras fonda Ziemeļvidzemes biroja vadītāja (no 2000. gada līdz 2014. gadam) Nellija Nurmika. Vislabākie vēlējumi no Mazsalacas novada pašvaldības un novadniekiem!

 

Maija Reinvalde, bijusī Mazsalacas pilsētas bibliotēkas vadītāja un bibliotekāre:

Nelliju uzskatu par vienu no savas Dzīves Skolotājām. Mūsu sadarbība sākās pirms 40 gadiem, kad par manu ilggadējo darbavietu kļuva Mazsalacas pilsētas bibliotēka. Viņa uzrunāja, iedrošināja, aicināja, iesaistīja, paslavēja... Rezultātā radās daudzas interesantas pašu iestudētas dzejas kompozīcijas un citi literāri un ne tik literāri pasākumi. PALDIES, NELLIJA! Veselību! Veselību! Veselību!

lasīt tālāk ↓bulta Noslēgušies Mazsalacas pilsētas svētki un velosvētki “Ērenpreisam 128”

Noslēgušies Mazsalacas pilsētas svētki un velosvētki “Ērenpreisam 128”

 

No 2019. gada 18. - 21. jūlijam norisinājās Mazsalacas pilsētas svētki un velosvētki “Ērenpreisam 128”.

Galvenās svētku nominācijas:

Ērenpreisa kungs – Edgars Valdmanis

Ērenpreisa kudze – Saiva Vēja

Svētku acu prieks – Arta Rozenberga

Retrofellis – Harijs Rokpelnis

Retro jaunkundze – Alise Aizkalne

Retro jaunskungs – Roberts Veide

Velo ģimene – Ceriņu ģimene

Skatītāju simpātija – Brasliņu ģimene.


Foto no svētkiem pieejami: https://www.flickr.com/photos/mazsalacasnovads/albums/72157709805462672

 

Makšķerēšanas sacensību rezultāti

lasīt tālāk →bulta Sēļu muižas muzikanti ieraksta dziesmu CD formātā

Sēļu muižas muzikanti ieraksta dziesmu CD formātā

 

Mūsdienu tautas mūzikas izlase “Sviests” pirmo reizi izdota 2005. gadā, un, tradīciju turpinot, mūzikas izlase tiek izdota ik pārgadus. Šogad mūzikas izlase CD formātā iznāca astoto reizi un tajā ir iekļauts arī Sēļu muižas muzikantu iespēlētais “Būru maršs”. Skaņdarbu 1981. gadā Rubenē ir pierakstījusi etnomuzikoloģe Īrisa Priedīte.

 

„Būru maršs” ir pierakstīts no Jāņa Vīlanda nošu burtnīcas un tā ir Rubenes prāģeru spēlētā deja ap 1930. gadu. Improvizāciju un aranžējumu veidoja Sēļu muižas muzikanti, skanējumu kopā salika Iveta Dukaļska. Ierakstā piedalījās Uģis Vītiņš, Juris Vītiņš, Helju Kluce, Irīna Pupiņa, Jana Slokenberga un Iveta Dukaļska.

lasīt tālāk ↓bulta Dāmu deju kopas izdejo Latgalē

Dāmu deju kopas izdejo Latgalē

 

Šī gada 1. un 2. jūnijā Gaigalavā notika piektais vidējās paaudzes sieviešu deju kopu festivāls „Spīganu dejas ezera atspulgā”. Pasākumā piedalījās dejotājas no Barkavas, Birzgales, Degumniekiem, Lēdmanes, Lugažu muižas, Mazsalacas, Meirāniem, Sēļu muižas, Tilžas, Vectilžas, Vestienas, Zosēniem un Ciblas. Pasākuma mērķis bija noteikt labāko dejas horeogrāfiju, izpildījumu un veidot deju repertuāru nākamajam gadam.

 

Mazsalacas novada Kultūras centra dāmu deju kopa “Minna” festivālā piedalījās jau ceturto gadu, savukārt Sēļu pagasta Tautas nama dāmu deju kopa “Reveranss” šogad festivālā dejoja pirmo reizi. Kolektīvu vadītāja Inguna Korņējeva.

lasīt tālāk ↓bulta Mākslas pavasaris 2019

Mākslas pavasaris 2019

 

Mākslas skolas gadu janvārī sākām ar pedagogu darbu izstādi kultūras centrā un martā ar dekoratīvo, jūgendstilam veltīto audzēkņu darbu izstādi pilsētas bibliotēkā. Pavasara izstādes noskaņu radījām dzīvespriecīgu un vieglu. Dažādos materiālos – mālā, tekstilā, papīrā  - darinātie tēli un objekti līdz 1. jūlijam apskatāmi Mazsalacas novada Kultūras centrā izstādē "Cik adatu kaktusam?".

 

Tradicionālo mākslas skolas notikumu - Mākslas Pavasari (pēc skaita septīto) šogad veidojām kā atvērto durvju dienu pasākumu. 18. maija saulainajā sestdienā skolas telpās varēja apskatīties mācību priekšmetu metodisko ekspozīciju, 3.klases leļļu izstādi "Puķu lelles", 7.klases papīra liešanas paraugdemonstrējumus, piedalīties 6.klases krāsvielu laboratorijā un pagleznot ar dažādām ogu sulām un vielu maisījumiem. 5.klase iepazīstināja ar saviem pirmajiem soļiem animācijas pasaulē, demonstrējot pašu veidotās filmiņas par pirmatnējās mākslas tēmu. Pirmo reizi publiskai apskatei tika atvērtas skolas pagraba telpas, kur seno velvju ieskauti noslēpumainu gaismu izstaroja 7.klases gaismas objekti izstādē "Nakts pasaka".

lasīt tālāk ↓bulta Mūzika satuvina

Mūzika satuvina

 

Kopš 2010. gada Mazsalacas novada amatiermākslas kolektīvus kuplina sieviešu vokālais ansamblis “Atbalss”. Dalībnieku skaits šo gadu laikā ir tikai audzis un, ar viņām sarunājoties, redzams, ka augusi arī mīlestība pret dziesmu un prieks kopā būt. Tik sirsnīgas, starojošas un dziedošas, viņas izvēlējušās šogad pārtraukt ansambļa aktīvo darbību un atpūsties, jo mēģinājumi, koncerti un skates – tas ir aktīvs un nopietns darbs.


Kā izveidojās vokālais ansamblis “Atbalss”?

Pirms aptuveni deviņiem gadiem Ženija Narņicka apmeklēja kādu sieviešu vokālā ansambļa koncertu Urgā, un viņu šis koncerts tik ļoti aizkustināja, ka mājupceļā kopā ar Martu Lulli radās ideja pašām veidot vokālo ansambli. Sākās vadītāja un dalībnieku meklējumi. Pēc saņemtajiem atteikumiem Ženija vērsās pie bijušās mūzikas skolotājas Vijas Seimanes. Vija: “Ja cilvēki vēlas dziedāt, kā gan es varētu atteikt, un norunājām, ka mēģināsim!” 2010. gada oktobrī sākās ansambļa pirmie mēģinājumi Mūzikas skolas telpās ar vadītāju Viju Seimani. Decembrī “Atbalss” ar sešām dalībniecēm uzstājās savā pirmajā pasākumā Mazsalacas slimnīcas pacientiem. Pēc gada ansamblis sāka mēģināt Mazsalacas novada Kultūras centrā un Adventa svētdienā notika pirmais viņu organizētais labdarības koncerts. Pirmos divus gadus ansamblim pavadījumu spēlēja Baiba Bīviņa. Paldies viņai par sadarbību!

lasīt tālāk ↓bulta Skolnieku rotas piemiņas karoga maiņas ceremonija Mazsalacā

Skolnieku rotas piemiņas karoga maiņas ceremonija Mazsalacā

 

2019. gada 16. maijā Mazsalacas vidusskolā pulcējās pārstāvji no desmit Ziemeļvidzemes skolām – 2.Cēsu pulka Skolnieku rotas piemiņas karoga tradīciju turpinātājām - piemiņas karoga maiņas ceremonijā.


Ceremonija sākās ar pasākuma svinīgu atklāšanu, Latvijas Republikas himnu, skolas direktores Zaigas Ivanas uzrunu un dziesmotu sveicienu no vokālajām studijām “Smile” un “Lielā Svētdiena” (vadītāja Iluta Dundere).

 

Vēlāk skolu komandas piedalījās militārajās aktivitātēs skolas teritorijā. Uzdevumus vadīja jaunsargu instruktors Gatis Ceriņš ar jaunsargiem. Pirmo vietu ieguva Mazsalacas vidusskolas komanda, otro vietu O.Vācieša Gaujienas pamatskola, savukārt trešajā vietā - E.Glika Alūksnes valsts ģimnāzija. Pasākuma viesi un pavadošie skolotāji šajā laikā piedalījās radošajā darbnīcā – apgleznoja savu flīzīti, lai tās pēc tam piestiprinātu 2. stāva vestibilā pie sienas, veidojot dekorāciju ar atmiņām no šī nozīmīgā pasākuma. 

lasīt tālāk ↓bulta Cālis 2019

Cālis 2019

 

2019. gada 23. martā Mazsalacas novada Kultūras centrā izskanējis mazo vokālistu konkurss “Mazsalacas Cālis 2019”. Šogad konkursā savas balsis vingrināja 16 dalībnieki. Prieks, ka solistu vidū bija dziedātāji arī no Ramatas pagasta un Burtnieku novada. Konkursantus vērtēja žūrija: Elza Lauzne – pirmais skanīgākais Mazsalacas Cālis; Rita Lizuma – VPDK “Skaņaiskalns” koncertmeistare un kora “Salaca” dziedātāja; Daina Ansone – pirmsskolas skolotāja un Dace Jurka – Mazsalacas novada Kultūras centra direktore.

 

“Mazsalacas Cālis 2019” titulu ieguva RIČARDS KLODZINSKIS.

“Muzikālākais Cālis 2019” un skatītāju simpātiju balva – SĀRA SKREBELE.

“Skanīgākais Cālis 2019” – ERNESTS SIRMAIS.

lasīt tālāk ↓bulta Sumināti vides iniciatīvas “100 darbi Latvijai” darītāji

Sumināti vides iniciatīvas “100 darbi Latvijai” darītāji

 

20. martā Mazsalacas novada pašvaldībā notika vides iniciatīvas “100 darbi Latvijai” sumināšanas pasākums. Pateicības rakstus par nesavtīgu piedalīšanos un vērtīgu ieguldījumu Latvijas simtgadei veltītajā vides iniciatīvā “100 darbi Latvijai” saņēma biedrība “Jauniešu vētra”, Mazsalacas vidusskolas 2016./2017. mācību gada 8a klase un audzinātāja Merika Lūse, kā arī Mazsalacas novada pašvaldība.

 

Šajā vides iniciatīvā Mazsalacas novadā tika īstenoti 6 projekti. Biedrība “Jauniešu vētra” noorganizēja dabas izziņas pasākumus “Piliens dabas” un “Mazsalacas dabas atklājēji”. Mazsalacas vidusskolas skolotājas Merikas Lūses klase atjaunoja Valtenberģu muižas parka ainavas un dizaina elementus. Savukārt Mazsalacas novada pašvaldība izgatavoja koka velosipēda skulptūras Skaņākalna dabas parkā, rekonstruēja Valtenberģu muižas dīķu sistēmu un iekopa parku ar jauniem ilggadīgiem stādījumiem.

lasīt tālāk ↓bulta Ar skatu uz nākotni

Ar skatu uz nākotni

 

2019. gada 9. februārī Mazsalacas vidusskolā notika ikgadējais Žetonu vakars, kas neapšaubāmi ir vidusskolas viens no nozīmīgākajiem pasākumiem. Šogad 12. klasē mācās astoņas meitenes, kas bija izaicinājums skolotājai Nadeždai Leitānei, skolniecēm un režisorei Merikai Lūsei – atrast lugu, kas būtu mūsdienīga un atbilstu klases audzēkņu skaitam un sastāvam.


Rezultātā viņas uzrunāja Mazsalacas vidusskolas direktores vietnieku izglītības jomā Krišjāni Penku un izvēlējās spēlēt izrādi pēc Kristiānas Štrāles-Dreikas lugas  "Kā ziemeļmeitas brauca puisi lūkoties". Tā ir komēdija, kurā galvenais varonis Jānis rīko konkursu par interesantāko kāzu scenāriju. Beigās viņš nevar izšķirties, kura meitene bijusi radošāka: konservatīvā Marija, praktiskā Irma, folkloriste Trīne, ballētāja Felicita, turīgā Natālijā, intrigante Alma, radošā Beatrise vai klusā oficiante. Tā ir luga par dažādajām dzīves vērtībām, par to, kas katram ir svarīgāks. Audzinātāja Nadežda Leitāne atzīst: “Režisore Merika prata atraisīt meitenes un pielāgot viņām lomās tā, lai katra varētu atklāt atveidotā tēla galvenās vērtības. Lugas gaitā redzējām, ar ko katra meitene ir skaista un īpaša. Tāpēc arī mūsu Žetonu vakara tēma bija vērtības – mēs skatāmies ārā pa logu ar skatu uz nākotni ar tādām vērtībām, kādas mūsos ir, taču joprojām pilnveidojam sevi.”

lasīt tālāk ↓bulta Dzimtenes mīlestības vārdā

Dzimtenes mīlestības vārdā

 

7. februārī devāmies pie Mazsalacas novada iedzīvotājas Vilmas Biršas, lai sveiktu viņu 90 gadu jubilejā. Vilma ir Nacionālās pretošanās kustības dalībniece, nacionālā partizāne, un 2018. gada 3. maijā valsts prezidents Raimonds Vējonis viņai pasniedza Viestura ordeni par sevišķiem nopelniem nacionālās pretošanās kustībā. Šobrīd Vilma kopā ar meitas Laimdotas ģimeni dzīvo Ipiķu pagastā.


Vilma Birša dzimusi 1929. gadā 7. februārī Viesītes pagastā. Viņa augusi trīs bērnu ģimenē. Viņas māsa, kad krievi ienāca Latvijā, emigrēja uz Vāciju un pēc tam uz Austrāliju, kur nodzīvoja visu mūžu. Savukārt brāli kara laikā iesauca krievu armijā.

lasīt tālāk ↓bulta Simts laimes!

Simts laimes!

 

2018. gada 11. oktobrī Mazsalacas slimnīcā novada vecākā iedzīvotāja Rita Ločmele svinēja nozīmīgu savas dzīves jubileju, sasniedzot 100 gadu vecumu. Ritas kundzi sveica slimnīcas direktors Edgars Grandāns: “Rita mums visiem ir piemērs, kā dzīvot un kā uzvesties. Es nekad viņu neesmu redzējis dusmīgu, vienmēr vēl visu to labāko, un Ritas kundzei ļoti patīk klausīties mūziku - palātā vienmēr skan radio. Dod Dievs mums katram būs tik stipram!”. Ritas kundzi sveica arī tuvākie un vismīļākie ciemiņi – vedekla Klāra un mazdēls Aivars: “Tu neesi dzimusi viena, Tu esi dzimusi kopā ar Latviju, tikai nedaudz vecāka. Esi piedzīvojusi dažādas pārmaiņas, valdības, izdzīvojusi sāpes un rūgtumu, taču esi saglabājusi savu mieru. Mūža nogalē jūs ar opi izvēlējāties Mazsalacu, un paldies Tev par labajiem darbiem!”.

lasīt tālāk ↓bulta Gūst pieredzi Vācijā

Gūst pieredzi Vācijā

 

Laikā no 2018. gada 13. – 17. septembrim Mazsalacas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Harijs Rokpelnis un izpilddirektors Ritvars Sirmais viesojās Giterslo apriņķī, Vācijā, lai veicinātu novadu sadarbību.

 

Pirmajā vakarā bija iespēja iepazīt Giterslo apriņķa medību tradīcijas, apmeklējot rajona mednieku biedrības bāzi, kura celta kā medību izglītības centrs, lai jaunie mednieki apgūtu arodu. Giterslo darbojas mobilais meža izziņas centrs - saliekama auto piekabe, ar kuru biedrība dodas uz izglītības iestādēm, izglītojot bērnus meža nozarē. Tur darbojas arī mednieku pūtēju orķestris, kas muzicēja un demonstrēja dažādus tradicionālos medību signālus.

lasīt tālāk ↓bulta Nosvinēti Mazsalacas pilsētas svētki un velosvētki “Ērenpreisam 127”

Nosvinēti Mazsalacas pilsētas svētki un velosvētki “Ērenpreisam 127”

 

No 19. līdz 22. jūlijam norisinājās Mazsalacas pilsētas svētki ar devīzi “Mazsalaca – manas mājas”, kas no tuvām un tālām vietām uz Mazsalacu aicināja dejotājus, velomīļus un viņu līdzjutējus.

 

Mazsalacas pilsētas svētki sākās 19. jūlija pievakarē, kad Mazsalacas Tirgus laukumā pulcējās aktīvākie novada iedzīvotāji un viesi – notika velo-foto orientēšanās sacensības, kas šogad izvērtās jo īpaši apmeklētas – tajās piedalījās 12 vietējās komandas un 1 individuālais dalībnieks, kurš pārstāvēja Igaunijas pilsētu Kilingi-Nemme. Tālākā vakara gaitā svinīgi tika atklātas divas izstādes: “Mazsalaca – manas mājas” un fotostudijas “Fokuss” fotoizstāde “Dzīves harmonija”. Svētku pirmās dienas vakars noslēdzās ar viktorīnu “Prātvēders”, kurā savu erudīciju bija iespējams parādīt ikvienam Mazsalacas novada iedzīvotājam un viesim.

lasīt tālāk ↓bulta Mazsalacā viesojas Zbigņevs Stankevičs

Mazsalacā viesojas Zbigņevs Stankevičs

 

Ja vien cilvēki pazītu Kunga mīlestību, tie pūļiem steigtos pie Kristus un viņš tos visus sagaidītu ar savu žēlastību.


Šī gada 17. jūnijā Mazsalacas novadu ar savu klātbūtni pagodināja Rīgas arhidiecēzes arhibīskaps – metropolīts, viņa ekselence Zbigņevs Stankevičs. Arhibīskapa vizīte Ziemeļvidzemes mazpilsētā ir viens no ievērojamākajiem notikumiem pēdējo gadu laikā, par ko liecināja lielais ciemiņu skaits no tuvākām un tālāk katoļu draudzēm, kā arī citu vietējo konfesiju pārstāvju klātbūtne gan Sv.Mises svinēšanā, kas notika katoļu draudzes telpās Baznīcas ielā 14, gan kopīgā agapē Mazsalacas novada Kultūras centra lielajā zālē.

lasīt tālāk ↓bulta Ministru prezidenta Māra Kučinska vizītes laikā Alojā diskutēja par uzņēmējdarbības attīstību reģionos

Ministru prezidenta Māra Kučinska vizītes laikā Alojā diskutēja par uzņēmējdarbības attīstību reģionos

 

8. jūnijā Ministru prezidents Māris Kučinskis reģionālajā vizītē apmeklēja Alojas novadu, lai tiktos ar Alojas un kaimiņu novadu uzņēmējiem un domes vadību, tajā skaitā mazsalaciešiem, kurus uz pasākumu laipni ielūdza Alojas novada domes priekšsēdētājs Valdis Bārda.

 

V.Bārda: “Ziemeļvidzemei šī bija nozīmīga vizīte. Bija jūtams, ka Kučinska kungs un Saeimas deputāti diskusijai bija gatavojušies, viņus interesēja mūsu reģionā notiekošais. Uzņēmēji norādīja, ka veiksmīgai attīstībai nākotnē ir svarīga ne tikai infrastruktūra un likumdošana, kas skar uzņēmējus, bet arī sociālā vide un kvalitatīvu pakalpojumu pieejamība iedzīvotājiem. Pēc tikšanās radās pārliecība, ka jautājumus spēsim risināt ātrāk. Pateicos Alojas novada uzņēmējiem un kaimiņiem par aktīvu iesaistīšanos. Ir pārliecība, ka sadarbība jāattīsta, jo paši esam savas laimes kalēji.”

lasīt tālāk ↓bulta Solistu un duetu konkursa ‘’Salacas balsis 2018’’ fināla rezultāti

 

Solistu un duetu konkursa ‘’Salacas balsis 2018’’ fināla dalībnieku rezultāti

Vecuma grupa no 3 – 6 gadiem.

N.p.k.

Vārds, uzvārds

Punkti

Vieta

1.

Sāra Skrebele

9,33

1.

2.

Elīza Ketija Salnāja

8,17

 

3.

Patrīcija Sokolovska

8,83

2.

4.

Valērija Kauliņa

8,0

 

5.

Tamina Roberta

8,5

3.

lasīt tālāk ↓bulta Cālis dungo dziesmiņu

Cālis dungo dziesmiņu

 

Konkursa “Mazsalacas novada Cālis 2018” rezultāti:

Vārds, Uzvārds

Tituls

SAMANTA IEVIŅA

5 gadi

Pieredzējušākais Cālis 2018

ELĪNA KRAUKLE

2 gadi

Jaunākais Cālis 2018

ELIZABETE ELĪZA TĪLIKA

3 gadi

Nebēdnīgākais Cālis 2018

ERNESTS SIRMAIS

3 gadi

Atraktīvākais Cālis 2018

lasīt tālāk ↓bulta Atjaunoti Sv.Annas baznīcas torņa logi

Atjaunoti Sv.Annas baznīcas torņa logi

 

Martā Mazsalacas Svētās Annas baznīcā norisinājās remontdarbi – baznīcas tornis ieguvis trīs atjaunotus, skaistus un apaļus logus.

 

Draudzes mācītājs Māris Sarma: “Trīs apaļie torņa logi pēc sarežģītības bija vieni no svarīgākajiem, jo viena loga pavisam nebija, pārējie daļēji satrūdējuši. Finansējumu 6000 eiro šim mērķim noziedoja Falkenbergu dzimta (Dzimtas pārstāvji šobrīd dzīvo Zviedrijā, vēsturiski Falkenbergi saimniekojuši Valtenberģu muižā, no kā tā ieguvusi savu latvisko nosaukumu). Sirsnīga pateicība Falkenbergu dzimtai par ziedojumu!

lasīt tālāk ↓bulta Vidzemnieki ievērojami papildinājuši ainavu dārgumu krātuvi

Vidzemnieki ievērojami papildinājuši ainavu dārgumu krātuvi

 

15. februārī ar fotogrāfiju un stāstu iesūtīšanu noslēdzās Latvijas simtgades pasākuma “Reģionu dienas” aktivitātes “Dāvana Latvijai  elektroniska ainavu dārgumu krātuve “Latvijas ainavu dārgumi vakar, šodien, rīt” pirmais posms.

 

Kopš pagājušā gada vasaras kopīgi esam nosaukuši katrs savu ainavu dārgumu, visos Latvijas reģionos piesakot gandrīz 1000 sev nozīmīgas un īpašas Latvijas ainavas. Ainavu ekspertu padome 243 ainavas izvirzīja balsošanas sarakstam, par kuriem savukārt savu viedokli pauda iedzīvotāji atdodot savu balsi, kā rezultātā rudens pusē tika nosaukti 50 Latvijas ainavu dārgumi. 

lasīt tālāk ↓bulta Žetona vakara izrāde "Preilenīte"

Žetona vakara izrāde "Preilenīte"

 

Šī gada 10. februārī Mazsalacas vidusskolā 12. klases audzēkņi ar audzinātāju Valentīnu Golovņu iepriecināja savus vecākus, radus un draugus ar Žetona vakara izrādi, kurā iestudēja Jukuma Paleviča joku lugu “Preilenīte”. Režisore - Merika Lūse, mūzika - Māris Grīnbergs, kustību konsultante - Alla Romančuka, gaismas, skaņa - Andris Lauznis, Egons Lantrāts, Reinis Prauls.

 

Skolēnu pārdomas pēc Žetona vakara

Deivids Obelenis:

“Kad 12. klasē sākās lugas meklēšana un gatavošanās Žetona vakaram, godīgi sakot, es biju pārliecināts, ka mēs nespēsim iemācīties vārdus, jo uz skatuves sākām mēģināt jau diezgan vēlu, bet, galu galā, viss bija veiksmīgi. Žetona vakars mūs vēl vairāk saliedēja, iemācīja darboties kā komandai. Bija interesanti vērot klasesbiedrus spēlējot izrādi, jo katrs iejūtas lomā citādāk. Priecājos, ka mūs līdz pat pašam Žetona vakaram atbalstīja mūsu skola – Mazsalacas vidusskola.”

lasīt tālāk ↓bulta Mazsalaca – manas mājas

Mazsalaca – manas mājas

 

2018. gada 11. februārī Mazsalacas novada Kultūras centrā tikās paši mazākie, paši erudītākie un radošākie iedzīvotāji, lai svinētu Mazsalacas pilsētas 90 gadu dzimšanas dienu.

 

Sveicienu pilsētai sirsnīgi iesāka Mazsalacas pilsētas Pirmsskolas izglītības iestādes audzēkņi, dziedot: “Mēs dzīvojam zemē brīnišķā un pilsētā visskaistākajā – Mazsalacā!”. Turpināja ar interesantiem faktiem, ka alejā uz skolu, kas ved garām bērnudārzam, aug 95 koki, no bērnudārza līdz bibliotēkai ir 290 soļi, līdz novada Kultūras centram 518 soļi un no bērnudārza līdz Mazsalacas novada pašvaldībai ir 817 pieauguša cilvēka un 1634 bērna soļi.

lasīt tālāk ↓bulta Iemirdzējās Skaņākalna dabas parks

Iemirdzējās Skaņākalna dabas parks

 

2017. gada 25. decembrī Skaņākalna dabas parkā, Mazsalacā, kopā ar festivālu “Latvijas Goda aplis” ap 4000 sveču gaismiņās iedegās parka takas vairāk nekā trīs kilometru garumā.

 

Pie Skaņākalna klints koncertēja folkloras kopa “Putni”, Ritvars Garoza, Artis Orubs, Kristians Priekulis un soliste Lorete Medne koncertā ''Laiks nemierīgs un citā krastā mēs...". Vakara koncerta izskaņā ar muzikālo priekšnesumu uzstājās Arturs Gruzdiņš.

lasīt tālāk ↓bulta Vidzemē runā: Kā Mazsalacā vērtē vidusskolas nākotni


bulta Pirmais Tautas muzikantu saiets Sēļu muižā


bulta Vidzeme runā: Parka ielas pārvada rekonstrukcijabulta KONKURSA “MAZSALACAS NOVADA SKAISTĀKAIS ZIEMASSVĒTKU NOFORMĒJUMS 2017” REZULTĀTI

 

Sēļu pagastā:

            Privātmāja – “Kundrāti”, Bušu ģimene;

            Daudzdzīvokļu māja – “Druvas”, pārvaldniece Benita Audze;

Atzinība par pielietoto materiālu oriģinalitāti – “Kļavas”, Buliņu ģimene.

 

Ramatas pagastā:

            Privātmāja – “Saivas”, Krūmiņu ģimene;

            Uzņēmums – z/s “Vīķi”, Ingrīda Vīķe ar ģimeni;

Atzinība par pielietoto materiālu oriģinalitāti – “Viduspatmuižas”, Meisteru ģimene.

lasīt tālāk ↓bulta Tautas lietišķās mākslas studijai - 45

Tautas lietišķās mākslas studijai - 45

 

Tautas lietišķās mākslas studija “Mazsalaca” aktīvi darbojas jau kopš 1972. gada. Iesākumā kā dažādi amatniecības pulciņi, tad 1982. gadā, pateicoties Nellijai Nurmikai, studija apvienojās un ieguva savu vārdu.

 

Studijas vadītāja Rita Ertmane atzīst, ka dalībnieku skaits katru gadu ir mainīgs. 2017. gada sezonā studijā ir 21 aktīvais dalībnieks, kurš ar saviem darbiem piedalās jubilejas izstādē, 9 dalībnieki darbojas epizodiski, 5 jaunie dalībnieki, kuri pirmo reizi iesēdušies stellēs, 5 goda meistari un 3 sākumskolas skolnieces, kuras mācās pareizi noturēt tamboradatu un izveidot pirmās cilpiņas.

lasīt tālāk ↓bulta Draudzīgā Aicinājuma fonda Skolu reitings 2017

Draudzīgā Aicinājuma fonda Skolu reitings 2017

 

15. novembrī Vidzemes koncertzālē Cēsīs notika Draudzīgā Aicinājuma fonda Skolu reitinga 2017 balvu pasniegšana.

 

Mazsalacas vidusskolu pārstāvēja skolas direktore Zaiga Ivana, direktores vietniece izglītības jomā Iveta Jātniece, 93. izlaiduma klases audzinātāja Baiba Meļķe, latviešu valodas un literatūras skolotāja Merika Lūse un matemātikas skolotāja Nadežda Leitāne.

 

Bijām priecīgas, kad mūsu skolu aicināja saņemt balvu par 1. vietu nominācijā “Latviešu valoda” pilsētu vidusskolu grupā, bet jo īpaši lepnas bijām, izdzirdot Mazsalacas vidusskolas vārdu 1.vietā kopvērtējumā pilsētu vidusskolu grupā.

lasīt tālāk ↓bulta Pašdarbnieku avīze 2017

Pašdarbnieku avīze 2017

 

Izdota 2017. gada pašdarbnieku avīze (uzklikšķiniet, lai lasītu!)

 

Izdevumu sagatavojis Mazsalacas novada Kultūras centrs
bulta No Mazsalacas uz Ventspili stāstnieces Līgas Reiteres vadībā

No Mazsalacas uz Ventspili stāstnieces Līgas Reiteres vadībā

 

Biedrība „Mazsalacas draugi” turpina īstenot lībiešu kultūras aktivitātes Mazsalacā sadarbībā ar Mazsalacas vidusskolu un novada sociālo dienestu.

 

Oktobra skolēnu brīvlaikā tika organizēta ekskursija uz Kurzemes lībiešu pilsētu Ventspili. Agrā rīta stundā bērniem, jauniešiem, vecākiem un senioriem autobusā pievienojās Latvijā populārā ventspilniece, stāstniece un zāļu sieva Līga. Visu garo ceļu no Mazsalacas uz Ventspili tika stāstīts, minētas mīklas, mācītas tautas gudrības. Ventspils mūs sagaidīja šoruden neparasti saulainā dienā, rudens krāšņā rotā.

lasīt tālāk ↓bulta "Latvijas kultūras vēstnieki" Mazsalacā

"Latvijas kultūras vēstnieki" Mazsalacā

 

Raidījumu 24.09.2017. "Latvijas kultūras vēstnieki" Mazsalacā skatieties šeit: http://play24.lv/video/10205/latvijas-kulturas-vestnieki-mazsalaca-indra
bulta Tikšanās ar M.Kučinska kungu

Tikšanās ar M.Kučinska kungu

 

25. augustā Mazsalacā viesojās Latvijas Republikas Ministru prezidents Māris Kučinskis. Kučinska kungs apmeklēja SIA “Mazsalacas slimnīca”, Mazsalacas novada muzeju un Mazsalacas novada Kultūras centrā tikās ar deputātiem, Uzņēmēju konsultatīvās padomes dalībniekiem un lielākajiem novada uzņēmējiem. Sarunu un diskusiju laikā tika pārrunātas dažādas tēmas izglītības nozarē, elektroenerģijas jautājumos, pierobežas un mazo novadu atbalsta un attīstības iespējās. 

 

M.Kučinska kungs arī pasniedza Pateicības rakstus diviem novada uzņēmumiem: LKS "Lauksalaca" un SIA "ZVZ".

lasīt tālāk →bulta Velosvētku parādē rekordliels dalībnieku skaits

Velosvētku parādē rekordliels dalībnieku skaits

 

Jau septīto gadu jūlijā norisinājās Mazsalacas pilsētas svētki un velosvētki par godu Gustavam Ērenpreisam. Šogad saulainajās  21., 22., 23. jūlija dienās svinējām “Ērenpreisam 126”. Novadnieki un viesi no piektdienas līdz svētdienai varēja apskatīt vairākas izstādes, pilsētas centra strūklaku, iepirkties amatnieku darinājumu tirdziņā, piedalīties svētku parādes braucienā, izmēģināt savus spēkus dažādās sportiskās aktivitātēs un vakarā doties uz koncertu un balli.

 

Svētki iesākās piektdien ar velo-foto orientēšanos, kurā godam sevi pierādīja Raivis Juražs, iegūstot 1. vietu, Gita Brokāne 2. vietā un 3. vietā Aija Kārkliņa. Vakarā Mazsalacas novada Kultūras centrā tika atklāta izstāde “Mans Mazsalacas novads”, kurā aicināja nobalsot par skatītāju simpātiju bildēm. Izstādē “Ar gardu muti uz velosipēda” varēja iepazīties ar kādreizējām beķerejām, galda piederumiem, arī galda kultūru un tradīcijām. Savukārt “Priekšautu izstāde” atklāja, cik dažādi izskatījušās latviešu saimnieces. Vakara noslēgumā Kultūras centra iekšpagalmā muzicēja Matīss Čudars un vīna noslēpumus atklāja Linards Liberts.

lasīt tālāk ↓bulta Piedzīvojums – dejas Eiropiādē Somijā

Piedzīvojums – dejas Eiropiādē Somijā

 

Eiropiāde ir lielākais Eiropas tautas kultūras un mākslas festivāls. Šogad no 26. līdz 31. jūlijam Mazsalacas novada Kultūras centra deju kolektīvi “Oga” un “Magone”, vadītāja Aija Vidovska, devās uz Somijas pilsētu Turku, lai piedalītos Eiropiādē.

 

Par Eiropiādes braucienu stāsta kolektīvu vadītāja Aija Vidovska:

“Uz Somiju devās Mazsalacas novada Kultūras centra jauniešu deju kolektīvi "Magone” un "Oga", kopā 33 jaunieši un Mazsalacas vidusskolas skolotājas Ineta Martinsone un Merika Lūse.

 

Eiropiāde priecēja ar augstu organizatorisko līmeni. Atklāšana un noslēguma pasākums notika ļoti lielā hallē, kur visi Latvijas kolektīvi izdejoja dejas: "Spēlē spēlmani" un "Es kādreiz Talsos aizbraucu". Aplausi un ovācijas pēc Latvijas kolektīvu priekšnesuma bija grandiozas. Ielu koncertiem bija iekārtotas skatuves ar speciālu koka grīdu, visi koncerti bija noorganizēti ostas promenādē. Prieks, ka koncertos bija daudz skatītāju, kuri netaupīja aplausus. Latviešiem deju kultūra ir ļoti augstā līmenī, un šoreiz mēs bijām daļiņa no Latvijas.

lasīt tālāk ↓bulta Novadnieki un “Zelta kāzu” jubilāri Pārumi

Novadnieki un “Zelta kāzu” jubilāri Pārumi

 

Iebraucot “Avotiņu” mājās Sēļos, kur saimnieko Jānis un Biruta Pārumi, paveras brīnumskaista ainava – dažādas pagalma dekorācijas, košumkrūmi un visapkārt sakopta vide. Viņi izstaro prieku, mīlestību un sirsnīgumu un šogad svinēs 50 gadus laulībā. Ģimenē izaudzinājuši divas meitas, piecus mazbērnus un pašreiz audzina trīs mazmazbērniņus.

 

Jānis un Biruta apprecējās 1967. gada 23. septembrī. Viņi iepazinās tieši 14. februārī, taču toreiz vēl nemaz nezināja, ka tajā dienā svin Valentīndienu. Biruta dzīvoja Jeru pagastā un devās uz ballēm Rūjienā. Kā izrādījās, tad viņas kolēģis no kolhoza bija atvedis līdzi uz balli arī puišus no Rūjienas autoskolas. Tajā laikā autoskolā mācījās arī Jānis, kurš dzīvoja Jaunpiebalgā. Ballē viņš ar Birutu sadejojās un sāka pasākumus apmeklēt kopā. Kad viņš pabeidza Rūjienas autoskolu, bija jāiet armijā, taču septembrī atgriezās, un abi Jeru pagastā apprecējās. Biruta rāda savu kāzu bildi baltā kleitā un plīvurā un atminas: “Mums abiem bija astoņpadsmit. Uz kāzām bijām uzaicinājuši kādus 20 cilvēkus. Atceros, ka toreiz par laulībām bija jāmaksā trīs rubļi. Īstenībā jau mēs bijām tāds pāris, kuriem nekas nepiederēja, savas dzīves laikā visu sasniedzām paši.”

lasīt tālāk ↓bulta Es jūtos ļoti bagāta

Es jūtos ļoti bagāta

 

Nellija Nurmika, lai arī jaunībā vēlējās būt medmāsa, ir bijusi ilggadēja Mazsalacas kultūras nama direktore un dibinājusi Mazsalacas kopu, kas nodarbojās ar novada kultūras un vēstures izpēti. Šobrīd daļu no paveiktā var apskatīt Mazsalacas novada muzejā “Seno dzimtkoku” ekspozīcijā. Nellija par savu bagātību sauc visu kultūras nozarei veltīto darbu, atzinumu, novērtējumu, iepazītos cilvēkus un visvairāk – savus studentus un praktikantus. Nellija glabā visas fotogrāfijas, veido vēsturi par Mazsalacu un tās cilvēkiem, pierakstot notikumus hronikās.

lasīt tālāk ↓bulta Muzeju nakts burvība Valtenberģu un Sēļu muižās

 

20. maijā visā Latvijā norisinājās “Muzeju nakts 2017” pasākumi. Šogad Muzeju nakts tēma bija laiks, vienlaikus pieminot dzejnieku Eduardu Veidenbaumu, kuram šogad aprit apaļi 150 gadi. 

 

No plkst. 19:00 līdz 24:00 Muzeju nakts norisinājās Mazsalacas novada muzejā Valtenberģu muižā. Apmeklētājiem pirmo reizi bija apskatāma gleznu izstāde un foto izstāde: "Laiks, kas veidoja Mazsalacu". Fotogrāfijās redzama gan melnbalta, gan krāsaina Mazsalaca dažādās vēstures liecībās. Izstādes gleznu autori: Otomija Andersone, Jānis Apsītis, Eduards Deņisenko, Karmena Dāle, u.c.

lasīt tālāk ↓bulta Dambretistu cīņas Mazsalacā

 

Jau piekto gadu Mazsalacā risinājās meistara Aivara Voicesčuka piemiņas turnīri dambretē, kas pulcēja kuplu dalībnieku skaitu.

Pieaugušo konkurencē jeb tā saucamajā meistaru grupā spēlēja 12 dambretisti no 9 Latvijas novadiem un pilsētām. Vadībā visa turnīra gaitā atradās meistari Guntars Purviņš (Rīga) un mazsalacietis Guntars Līcis. Un tikai pašā finišā vairākkārtējam republikas čempionam G.Purviņam par puspunktu izdevās apsteigt mājinieku. Rīdzinieka kontā 9 punkti no 11 iespējamiem, sudraba medaļniekam G.Līcim - 8,5 punkti. Bronzas godalgu ar 8 punktiem ieguva talantīgais jaunās paaudzes dambretists Gunārs Gribuška (Tīnūži), kas vienīgais turnīrā nezaudēja nevienu partiju. Tālākajās vietās Ivars Mauriņš (Ikšķile), republikas čempione sievietēm Antra Valnere (Ropaži) un Alis Balbārzdis (Ogre). Šoreiz nedaudz nepaveicās mazsalaciešiem Valdim Kampusam, Andrim Riekstiņam un Paulim Žuravļovam.

lasīt tālāk ↓bulta Zolītes čempionāts 2017

Zolītes čempionāts 2017

 

Svētdienas rītā, 26. martā, Mazsalacas novada Kultūras centrā norisinājās zolītes čempionāts “Mazsalacas kauss 2017”. Uz čempionātu bija ieradušies 26 dalībnieki, lai sacenstos par godalgotajām vietām.

 

Individuāli sieviešu konkurencē pirmo vietu ieņēma Anita Rokpelne, 2. vietā Guna Daugule un 3. vietā Maiga Magone. Vīriešu grupā 1. vietā Igors Borisovs, 2. vietā Anatolijs Siņicins un 3. vietā Andis Paeglis.

Labākās komandas čempionātā – 1. vieta “Valmieras pensionāri” (Igors Borisovs, Anatolijs Siņicins, Arnis Zariņš, Zigurds Riekstiņš); 2. vieta “Rieksts” (Andris Gūtmanis, Andis Paeglis, Inese Riekstiņa, Andris Riekstiņš); 3. vieta “Mazsalaca” (Aldis Ertmanis, Ojārs Beķeris, Mārtiņš Zeltiņš, Guntars Smilga).

lasīt tālāk ↓bulta Esi līderis!

Esi līderis!

 

7. aprīlī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā Rīgā norisinājās projekta “Esi līderis!” biznesa spēļu konkursa "Ceļš uz bagātību" fināls, kas pulcēja deviņas vidusskolēnu komandas, pusfinālu uzvarētājas no Vidzemes, Latgales, Kurzemes.

Apsveicam Mazsalacas vidusskolas 12. klases komandu „Bruņurupuči” (Nils Alberts Veide, Elīna Jātniece, Rinalds Ķimenis) ar pārliecinoši iegūto 1.vietu! Paldies “Esi līderis” skolotājiem! 
bulta “Satiec savu meistaru” Mazsalacas novadā

“Satiec savu meistaru” Mazsalacas novadā

 

No 1. – 2. aprīlim Amatu mājā, Mazsalacā, un Sēļu pagasta Tautas namā norisinājās pasākums “Satiec savu meistaru”, kas visā Latvijā notika jau vienpadsmito reizi, lai  vēstītu plašākai sabiedrībai par cilvēku zināšanām un prasmēm, kas saglabātas un pārmantotas no paaudzes paaudzē.

 

Jau no plkst. 10:00 apmeklētāji varēja iepazīt aušanu, tapošanu un suņu vilnas vērpšanu.

lasīt tālāk ↓bulta Mazsalacas novada "Cālis - 2017"

Mazsalacas novada "Cālis - 2017"

 

8. aprīlī izskanēja mazo vokālistu konkurss „Mazsalacas cālis - 2017”. Konkursā piedalījās 13 dziedātāji, kuriem žūrija (Dana Fadējeva, Saiva Liepa, Ieva Veide, Dace Jurka) piešķīra šādus titulus:

 

            Kate Elizabete Tauriņa – Trauslākais cālis 2017

            Felicita Anna Skujiņa – Nebēdnīgākais cālis 2017

            Sāra Skrebele – Smaidīgākais cālis 2017

            Austra Ance Lizuma – Tēlainākais cālis 2017

            Barbara Naumova – Simpātiskākais cālis 2017

            Samanta Ieviņa – Atraktīvākais cālis 2017

            Elizabete Elīza Tīlika – Jaunākais cālis 2017

lasīt tālāk ↓bulta Izcils Žetonu vakara izrādes sniegums

Izcils Žetonu vakara izrādes sniegums

 

Svinīgi, priecīgi, satraukti, lepni par padarīto un skolai tik piederīgi – tādi mēs bijām Žetonu vakarā sev svarīgāko un mīļāko cilvēku – skolotāju un vecāku, draugu un radu vidū. Mūsu īpašais un ilgi gaidītais vakars sākās ar to, ka fotogrāfijās parādījām, cik krāsaini un aktīvi bijuši mūsu 3 vidusskolā pavadītie gadi. Mūsu izjūtas izteica Rinalds, uzsverot, ka tās ir visās varavīksnes krāsās un ka mēs esam trīspadsmit - trīspadsmit dažādas sejas, trīspadsmit atšķirīgas ikdienas un trīspadsmit vērā ņemami viedokļi. Bet, lai mācības un atpūta vienmēr saglabātos līdzsvarā, mums ir ļoti gādīga audzinātāja Baiba – mūsu mūris, lauvu mamma un līderis.

lasīt tālāk ↓bulta Aizvadītais gads dzimtsarakstu nodaļā

Aizvadītais gads dzimtsarakstu nodaļā

 

2016.gadā Mazsalacas novadā ir dzimuši 30 bērniņi – 18 zēni un 12 meitenes. Mazsalacas novadā 2016.gadā populārākie vārdi: diviem zēniem – Jēkabs, bet vēl vienam puisītim Jēkabs ir kā otrais vārdiņš, diviem – Gusts, no meitenēm ir divas Emīlijas. Mazsalacas novadā tiek doti arī visas Latvijas populārākie vārdi, piemēram, Roberts, Gustavs, Paula, Sofija, Elza. Divus vārdus aizvadītajā gadā vecāki devuši 3 bērniem, kas ir mazāk nekā iepriekšējā gadā. Raženākais mēnesis, kad piedzimuši 5 bērni novadā, ir marts, tam seko maijs un jūlijs ar 4 bērniem.

lasīt tālāk ↓bulta Ar fotogrāfu redzējumu

Ar fotogrāfu redzējumu

 

Piektdienas vakarā, 13.janvārī, Mazsalacas novada Kultūras centra fotostudijas “Fokuss” dalībniekus varēja satikt Mazsalacas novada Kultūras centrā, kur viņi gatavoja savu jubilejas izstādi. Šogad fotostudija svinēs savu piecu gadu jubileju. Starp dalībniekiem aktīvi izstādi iekārtoja arī studijas vadītājs Aleksejs Koziņecs.

 

Kā radās ideja par šāda foto pulciņa dibināšanu?

Īstenībā pamatlicējs šādai idejai bija Harijs Rokpelnis, kurš no Sorosa fonda piesaistīja līdzekļus, lai Mazsalacā būtu fotokursi. Es esmu fotogrāfs jau 35 gadus, un toreiz Harijs uzrunāja tieši mani. Atceros, ka dalībnieku bija diezgan daudz – kādi 15 līdz 20. Pēc projekta nopirkām printeri, kur varēja A3 formātā izdrukāt bildes. Tā rezultātā sākām dažādās vietās piedalīties ar savām izstādēm – Valmieras Kultūras namā noorganizējām tik lielisku izstādi, ka sajūsmā bija pat pazīstamais fotogrāfs Māris Zariņš.

lasīt tālāk ↓bulta Ielūdz Sēļu muižas muzikanti

Ielūdz Sēļu muižas muzikanti

 

17.decembrī Sēļu muižā norisinājās Tautas muzikantu saiets „Ielūdz Sēļu muižas muzikanti”, kurā tika svinēta Sēļu muižas muzikantu viena gada jubileja. Lai uzzinātu, kā muzikantiem pagājis šis gads, sazinājāmies ar folkloristi, Tautas muzikantu biedrības un Sēļu muižas muzikantu vadītāju Ivetu Dukaļsku.

 

Kā vērtējat šo pirmo kapelas gadu?

Tas ir bijis atbildīgs, interesants un notikumiem bagāts. Atbildīgs tāpēc, ka, izveidojoties jaunai muzikantu grupai, pats svarīgākais ir repertuāra atlase un kopīga saspēle, jo katrs par sevi var būt gana labs muzikants vai dziedātājs, bet, spēlējot un dziedot kopā, svarīgi ir sajust visus grupas dalībniekus. Domāju mums tas ir izdevies, jo pēc pasākumiem esam dzirdējuši sakām: “Muzikanti ar glanci un skaistu, īpašu skanējumu.”

lasīt tālāk ↓bulta Sēļu muiža

Sēļu muiža

 

Sižetu raidījumā "Vidzemnieki" par Sēļu muižu un kapelu „Sēļu muižas muzikanti” skatieties:

 

http://vtv.retv.lv/vidzemnieki-26-12-2016-selu-muiza/
bulta Mazsalacā viesojas ASV vēstniecības pārstāvji

Mazsalacā viesojas ASV vēstniecības pārstāvji

 

Mazsalacas vidusskolu, novada muzeju, Mazsalacas mūzikas un mākslas skolu, novada Kultūras centru un pašvaldību 8.decembrī apmeklēja ASV vēstniecības pārstāvji četru cilvēku sastāvā, lai pārrunātu sadarbības iespējas.

 

Metjū Tompsons, Kultūras atašejs:


“ASV vēstniecība regulāri dodas izbraukumos pa Latviju, lai uzklausītu un runātu ar pašvaldību vadītājiem un skolu direktoriem, lai viņi uzzinātu par iespējām, ko varam piedāvāt. Mēs ļoti gribējām atbraukt uz Mazsalacu, un es secināju, ka šeit skolēnu angļu valodas līmenis ir ļoti augsts. Vienmēr ir labi uzzināt kaut ko jaunu un vairāk iepazīt Latviju. Rezultātā veidojas arī labāka izpratne par amerikāņu kultūru un to, ko mēs darām Latvijā.”

lasīt tālāk ↓bulta Ciršu ģimene iededz Ziemassvētku egli Rīgas pilī

Ciršu ģimene iededz Ziemassvētku egli Rīgas pilī

 

Rīgas pils Ziemassvētku egles iedegšanas pasākumā 7.decembrī piedalījās pēc Valsts prezidenta aicinājuma Latvijas Pašvaldību savienības izvirzītas 20 ģimenes. Šajās ģimenēs aug trīs līdz deviņi bērni, arī aizbildnībā esoši bērniņi un audžubērni. Visas ģimenes vieno arī aktīva iesaistīšanās savu novadu un pilsētu sabiedriskajā dzīvē. “Darbojoties dažādos kolektīvos, palīdzot saviem līdzcilvēkiem, jūs pierādāt, ka varam paveikt daudz. No jūsu piemēra var mācīties ikviens!” uzsvēra Raimonds Vējonis. Viena no šīm 20 ģimenēm ir Jāņa un Ingas Ciršu ģimene no Mazsalacas, kurā aug seši bērni. Sarunā ar ģimenes mammu Ingu iepazīsim Ciršu ģimeni.

lasīt tālāk ↓bulta Par Salisburgu, mūziku un fotogrāfijām

Par Salisburgu, mūziku un fotogrāfijām

 

10.novembrī Mazsalacas novada muzejā kuplā skaitā bija sanākuši interesenti, kas vēlējās satikt Valmieras muzeja vēsturniekus un uzzināt dažādus nozīmīgus faktus, informāciju par Mazsalacu, dzimtām, fotogrāfiem un mūzikas attīstību gan Latvijā, gan pasaulē.

 

Liene Rokpelne, Valmieras muzeja galvenā pētniece, pastāstīja par atklājumiem no Oto fon Hūna manuskriptiem. Oto fon Hūns aprakstīja to, kas notiek Valmieras apriņķī, arī Salisburgā (Mazsalacā). Viņš ir veltījis lielu uzmanību Velna alai, rakstot: “Vietējie tic, ka tur ir kaut kas maģisks.” Velna ala un Tūteres ozols, kā apskates objekti, ir iezīmēti tā laika 19. gs. kartē.

lasīt tālāk ↓bulta Mazsalacas vidusskolā iepazīst līvu kultūru un valodu

Mazsalacas vidusskolā iepazīst līvu kultūru un valodu

 

"Mazsalacas vidusskolā iepazīst līvu kultūru un valodu" - skatieties Vidzemes TV sižetā no 07:57 minūtes:

 

http://vtv.retv.lv/vidzemes-zinas-mazsalacas-vidusskola-iepazist-livu-kulturu-un-valodu/
bulta Dabas izziņas pasākums "Piliens dabas" 2016

Dabas izziņas pasākums "Piliens dabas" 2016

 

Kāds bija biedrības Jauniešu vētra pasākums "Piliens dabas"? Skatieties Re:TV raidījumā "Vidzemes ziņas" no 7. minūtes:


https://vimeo.com/180128477
bulta Re:TV raidījums "Sveicienu plate"

 

"Mazsalaca ir lieliska vieta. Man patīk!" Re:TV raidījumā "Sveicienu plate" par Mazsalacu, velosipēdiem, tūrismu un mūsu cilvēkiem.

 

Skatieties: https://www.youtube.com/watch?v=Lt25Osao8q4&feature=share
bulta Mazsalacas pilsētas bibliotēkai 130

Mazsalacas pilsētas bibliotēkai 130

 

Ieskats bibliotēkas vēsturē

Mazsalacas pilsētas bibliotēka ir viena no vecākajām Ziemeļvidzemē. Tās pirmsākumi meklējami jau 1872.gadā, kad Salisburgas dziedāšanas biedrībā darbojās neliela bibliotēka ar tās biedru saziedotajām grāmatām. Taču, vadoties pēc Latvijas Valsts vēstures arhīva materiāliem, 1886.gadā Mazsalacā tika dibināta Labdarības biedrība, kas atvēra plašu bibliotēku. Domājams, ka bibliotēka šajā laikā atradās biedrības telpās Rīgas ielā 14. Vēlāk 1899.gadā bibliotēku pārņēma Saviesīgā biedrība un tā pārcēlās uz biedrības namu Rīgas ielā 4/6.

lasīt tālāk ↓bulta Sveicam novada skolotājus!

Sveicam novada skolotājus!

 

Šogad 30.septembrī Mazsalacas novada Kultūras centrā ar apsveikumiem un koncertu tika sveikti mūsu novada skolotāji. Jau piecpadsmito gadu skolotājiem tiek rīkots šāds pasākums, kurā sakām lielu paldies par ieguldīto darbu. Šoreiz skolotājus priecēja koncerta programma OZOLS (Ieva Parša, Valdis Muktupāvels, Rīgas Saksofonu kvartets - Katrīna Kivleniece, Artis Sīmanis, Ainars Šamlovskis, Baiba Tilhema). Pasākumā suminājām Mazsalacas vidusskolas, Mazsalacas Mūzikas un mākslas skolas un Mazsalacas pilsētas Pirmsskolas izglītības iestādes skolotājus un tehniskos darbiniekus, kuriem šogad aprit apaļas un pusapaļas nostrādāto darba gadu jubilejas:

lasīt tālāk ↓bulta Ar aizrautību pētīja dabu Mazsalacā

Ar aizrautību pētīja dabu Mazsalacā

 

20. augustā Valtenberģu muižas parkā Mazsalacā norisinājās dabas izziņas pasākums “Piliens dabas”, ar galveno akcentu – smilšakmens atsegumiu iepazīšana un dabas daudzveidība apkārtnē. 

 

Dienas pirmajā daļā apmeklētāji devās piedzīvojumā ar dabas, radošo un aktīvo darbnīcu palīdzību. Darbnīcās bērni un jaunieši, kā arī pieaugušie, pētot iežus, spēlējot spēles, pētot ūdensdzīvniekus mikroskopā, urbjot bitēm mākslīgās aliņas, veidojot krāsainās smilšu burciņas, paši darbojoties iepazina smilšakmens atsegumu un ūdens stāstus. Kā pasākuma organizatori uzsver, galvenais bija piedāvāt iespēju izmēģināt pašiem, un caur darbību piedalīties dabas izziņas darbnīcās. Daba, kas liekas visiem apkārt un ir tik pašsaprotama, bieži vien ir neizzināta.

lasīt tālāk ↓bulta Nosvinēti Ērenpreisam 125 un Mazsalacai 88

Nosvinēti Ērenpreisam 125 un Mazsalacai 88

 

No 22.-24. jūlijam apmeklētājus priecēja krāšņi Mazsalacas pilsētas svētki un velosvētki “Ērenpreisam 125”. Trīs dienu laikā tika atklātas vairākas izstādes, demonstrēts kino, sadarbībā ar Latvijas Pastu zīmogota Ērenpreisa pastmarka, apskatīti Amerikāņu auto, velosvētku parādes brauciens un izmēģinātas dažnedažādākās aktivitātes.

 

Svētku kulminācijas diena bija 23. jūlijs, kas sākās ar amatnieku darinājumu tirdziņu un Ērenpreisa pastmarkas zīmogošanu. Svētku ietvaros bija apskatāma foto izstāde “Mans Mazsalacas novads” un “Mazsalaca – velopilsēta”. Mazsalacas pilsētas svētku un velosvētku "Ērenpreisam 125" parādē kopumā piedalījās rekordliels skaits - 208 dalībnieki.

lasīt tālāk ↓bulta Mazsalacas vidusskolā izveidota telpa jauniešiem

Mazsalacas vidusskolā izveidota telpa jauniešiem

 

Pavasarī Valmieras novada fonda Jauniešu ideju laboratorija izsludināja konkursu “Jaunieši dod iespēju jauniešiem 2016”. Divas Mazsalacas vidusskolas skolnieces Kristiāna Šteinberga un Rolanda Rumberga pieņēma izaicinājumu, piedalījās un iekārtoja “Jauniešu telpu Mazsalacā”.

 

Projekta mērķis bija radīt vietu, kur Mazsalacas jauniešiem pavadīt savu laiku gan pēc skolas, gan gaidot autobusu un arī brīvajā laikā. Meitenes atzīst, ka Mazsalacā nav vietas, kas piemērota jauniešiem, lai tur pavadītu savu brīvo laiku. Projekta rezultātā tika iegādātas vairākas galda spēles (Domino, Monopols, Uno, Alias, Cirks) un iekārtota telpa, lai jaunieši justos ērti.

lasīt tālāk ↓bulta Pagājuši pirmie Mazsalacas novada svētki

Pagājuši pirmie Mazsalacas novada svētki

 

No 27. - 28. maijam Sēļos norisinājās Mazsalacas novada svētki “Mūsu atbalsij tālu skanēt”. Šie svētki tiek organizēti ar mērķi saliedēt, iepriecināt un iesaistīt ikvienu Mazsalacas novada iedzīvotāju un ciemiņu, akcentējot konkrēta pagasta vai pilsētas kultūrvēsturisko mantojumu. Katru gadu tie notiks citā vietā mūsu novadā.

 

Novada svētku ieskaņu vakars sākās piektdien, 27. maijā. Pie Sēļu muižas bija izveidots Mazsalacas novada logo, kura izkrāsošanā piedalījās pasākuma dalībnieki. Ar zilas un zeltaini brūnas krāsas lupatiņām novada logo ieguva savu krāsaino izskatu. Vēlāk simboliski tika iedegta gaisma attēlu planšetēs, kurās varēja redzēt fotogrāfijas no Mazsalacas novada pagastiem un pilsētas - mūsu Lībiešu estrādi, Salacu, Rauskas ezeru, Sēļu muižu, Sēļu dīķi no putna lidojuma, u.c. Pēc dažādo izstāžu atklāšanas, vakara noslēgumā pie Sēļu muižas romantiskā gaisotnē skanēja akordeona, tubas un trombona mūzikas skaņas.

lasīt tālāk ↓bulta ''Salacas balsis 2016'' fināla rezultāti

''Salacas balsis 2016'' fināla rezultāti


21. maijā norisinājās 8. solistu - vokālistu un duetu konkursa ''Salacas balsis'' fināls.
Paldies visiem dalībniekiem, pedagogiem un vecākiem par dalību un skanīgajiem priekšnesumiem!

Par šī gada konkursa laureātēm kļuva duets ''Kristīne un Etīna''.

Fināla rezultāti ir pieejami mājaslapā: http://salacas-balsis.weebly.com/
bulta Salacas balsis

Salacas balsis

 

Solistu konkurss ''Salacas balsis'' tika radīts 2008. gadā. Idejas autore un konkursa organizatore no 2008. gada līdz 2012. gadam bija Inese Kunga - Švītiņa. No 2013. gada konkursa organizatore ir Iluta Dundere. No 2010. gada konkurss norisinās Mazsalacas novada Kultūras centrā.

 

Sākot no 2014. gada konkursā piedalīties var arī dueti.

 

Visa informācija par konkursu pieejama mājas lapā: http://salacas-balsis.weebly.com/

 

Foto no konkursiem: https://www.flickr.com/photos/mazsalacasnovads/albums
bulta Auto foto rallijs 2016

Auto foto rallijs 2016

 

4. maijā jau 7. reizi notika tradicionālais Auto foto rallijs. Šogad aicinājām iepazīt vēl neiepazītās Alojas novada vietas un mūsu kaimiņu - Mazsalacas novadu. Starts tika dots vienlaicīgi gan Alojā, gan Mazsalacā. Auto foto orientēšanās braucienā šogad piedalījās 34 komandas – 27 ekipāžas no Alojas novada un 7 no Mazsalacas novada. Starp dalībniekiem bija visu vecumu pārstāvji un tādas komandas, kas piedalījušās teju visos rallijos, gan arī jauni dalībnieki.

 

Dalībniekiem bija jāatrod 76 kontrolpunkti (KP), no kuriem 5 bija grūti atrodami, iespējams, tādēļ retais tos atrada. Viens no tiem bija Graudiņu Velnala, kas atrodas Alojas novada Staiceles pagasta Īģes upītes krastā.

lasīt tālāk ↓bulta Video: Kultūras, tūrisma un uzņēmēju diena Salisburgā – Mazsalacā

Video: Kultūras, tūrisma un uzņēmēju diena Salisburgā – Mazsalacā

 

Vidzemes ziņās: Kultūras, tūrisma un uzņēmēju diena Salisburgā – Mazsalacā. Skatieties sižetu par pasākumu no 7:55 minūtes:

 

https://vimeo.com/165102454
bulta Jānis Valentinovičs saņem Atzinības krusta apbalvojumu

Jānis Valentinovičs saņem Atzinības krusta apbalvojumu

 

Ordeņu kapituls 2016. gada 7. aprīlī par sevišķiem nopelniem Latvijas valsts labā piešķīra Atzinības krusta V šķiru mūsu ilggadējam Mazsalacas vidusskolas fizikas un rasēšanas skolotājam, bijušajam Latvijas ūdens motosportistam Jānim Valentinovičam. Valsts apbalvojumu pasniegšana notiks 2016. gada 4. maijā svinīgā ceremonijā Melngalvju namā. Sirsnīgi sveicam un lepojamies!

 

2014. gada decembra “Mazsalacas novada ziņu” numurā rakstījām par Jāni Valentinoviču un viņa aizraušanos ar ūdens motosportu (autore Ilze Mitāne):

lasīt tālāk ↓bulta Žetonu vakars Mazsalacas vidusskolā

Žetonu vakars Mazsalacas vidusskolā

 

2016. gada 4. februārī Mazsalacas vidusskolā 12. klases skolēni Žetonu vakarā saņēma savas skolas piederības zīmi. Šis pasākums bija kā „brīdis pirms”, lai paraudzītos, kas bijis un iekšēji sagatavotos tam, kas būs, lai mirkli ļautos svētku priekam un radošai gara brīvībai. Skolēnu pirkstos tagad mirdzēs gredzens ar skolas simbolu un iegravētajiem maģiskajiem burtiem “MV 92”. Pasākumu caurvija tēma „laime” un vērtībām, kas to veido. Topošie absolventi dalījās pārdomās par savu laimes pakavu.

lasīt tālāk ↓bulta Ziemas galda spēles senioriem

Ziemas galda spēles senioriem

 

Mazsalacas novada Kultūras centrā 11. februārī norisinājās Mazsalacas novada senioru biedrības „Atbalss” sacensības galda spēlēs. Uz šo pasākumu bija ieradies paprāvs dalībnieku skaits, kuri rādīja savu meistarību dambretē, novusā, zolītē, šautriņu mešanā, viktorīnā un krustvārdu mīklu minēšanā. Par sacensību veiksmīgu norisi bija parūpējušies Mazsalacas vidusskolas 9. klases skolēni (audzinātāja N.Leitāne). Noslēgumā viņi pasniedza uzvarētājiem pašu gatavotus diplomus.

 

Labākie rezultāti:

Dambretē – S.Kauliņa, M.Magone, I.Amoliņa, S.Beriņa.

lasīt tālāk ↓bulta Daru to, kas man patīk

Daru to, kas man patīk

 

Saruna ar mazsalacieti, Latvijas skeletona braucēju Ivo Šteinbergu, kurš decembrī triumfēja Eiropas kausa posmā Siguldā un kopvērtējumā sezonu noslēdza 4. vietā. Brīdī, kad telefoniski sazinājos ar Ivo, viņš atzina, ka pēc Eiropas kausa noslēguma atlidojis uz Latviju ar lidmašīnu, bet skeletons ceļo kopā ar brāļiem Dukuriem busiņā, tikmēr Ivo var veltīt savu laiku studijām un kārtot eksāmenus.

 

Kādas Tavas sajūtas pēc iegūtās 4. vietas Eiropas kausa kopvērtējumā?

Plāns bija būt trijniekā, bet nebija tik vienkārši, jo vāciešiem ir spēcīga komanda. Ceturtā vieta ir ļoti labi, ja salīdzina, ka pagājušo gadu es biju astoņpadsmitais vai divdesmitais kopvērtējumā.

lasīt tālāk ↓bulta Mazsalaciešu jaunajiem uzņēmējiem – izcils sniegums Tallinā

Mazsalaciešu jaunajiem uzņēmējiem – izcils sniegums Tallinā

 

Sestdien, 13. februārī, Tallinā notika Starptautiskais Skolēnu Mācību Uzņēmumu gadatirgus.

Pasākumā piedalījās 200 skolēnu mācību uzņēmumi (SMU) no Igaunijas, Turcijas, projekta “Central Baltic Enterprises without Borders” starptautiskie uzņēmumi no Igaunijas, Latvijas, Somijas un Zviedrijas un Mazsalacas vidusskolas SMU "Lai spīd!" (Marks Vāle, 8.b kl. un Kārlis Krišjānis Rusmanis, 9. kl.).

 

Skolēnu Mācību Uzņēmumi (SMU) ir starptautiski atzītas biznesa izglītības organizācijas Junior Achievement – Young Enterprise (JA-YE) praktiskā mācību programma, kas ir neatņemama sastāvdaļa ekonomikas un sociālo zinību mācību priekšmetos gandrīz visās Eiropas valstīs un Latvijas skolās tiek īstenota jau vairāk kā 20 gadus.

lasīt tālāk ↓bulta Vita Rusmane iekļūst "Ekselences balvas" finālā

Vita Rusmane iekļūst "Ekselences balvas" finālā

 

Skolēni, vecāki, skolu vadība un kolēģi „Ekselences balvai" kopā bija pieteikuši 101 bioloģijas, fizikas, ķīmijas un matemātikas skolotāju. No tiem tika atlasīti 20, kuri vada mūsdienīgas un aizraujošas stundas un spēj ieinteresēt skolēnus mācīties eksaktos mācību priekšmetus. Starp pieciem matemātikas skolotājiem, kas iekļuva finālā, ir arī Mazsalacas vidusskolas skolotāja Vita Rusmane.

 

Vita atklāj, ka piecus matemātikas, fizikas, bioloģijas un ķīmijas skolotājus, kas iekļuva finālā, izvēlējās pēc dažādiem kritērijiem. Sākotnēji viņai bija jāaizpilda noteikta parauga CV un arī skolas vadība sniedza savu novērtējumu. Kad skolotāju apstiprināja finālam, kas norisinājās 17. februārī, tika nosūtīts mājas darbs, kas viņam jāsagatavo. Tas bija mācību stundas fragments ar noteiktu stundas mērķi un sasniedzamo rezultātu.

lasīt tālāk ↓bulta Projektu nedēļas aktivitātes Mazsalacas vidusskolā

Projektu nedēļas aktivitātes Mazsalacas vidusskolā

 

Un nevajag daudz,

Vajag pavisam maz.

Pavisam nieku,

Lai mirdzošs mirklis nestu prieku...

 

No 8. līdz 15. februārim Mazsalacas vidusskolā norisinājās Projektu nedēļa. Šogad aktivitātes tika plānotas sadarbībā ar Valmieras novada fonda “Labdarības skolu”. Nedēļas ietvaros katra klase veica lielāku vai mazāku sabiedrībai noderīgu darbu.

lasīt tālāk ↓bulta Mazsalaca – sportiska gara caurvīta

Mazsalaca – sportiska gara caurvīta

 

Centis Zitāns decembrī saņēma apbalvojumu “Gada cilvēks Mazsalacas novadā 2015” sporta jomā par iegūto 1. vietu MTB SEB maratonā. Intervijā – par sportu, veselību, bērnību, riteņbraukšanu un makšķerēšanu.

 

Pastāsti par sevi

Esmu zvērināts advokāts, nu jau vairāk nekā 20 gadus palīdzu cilvēkiem risināt dažādas sarežģītas situācijas. Dzīvoju un praktizēju Rīgā. Labprāt dzīvotu Mazsalacā, bet darba apjoms šeit nav tāds, lai visu laiku būtu ar ko nodarboties.

lasīt tālāk ↓bulta Dzimtsarakstu nodaļas statistika 2015. gadā

Dzimtsarakstu nodaļas statistika 2015. gadā

 

2015. gadā Mazsalacas novadā ir dzimuši 26 bērni – 11 zēni un 15 meitenes. Mazsalacas novadā 2015. gadā populārākie vārdi: diviem zēniem – Krišjānis, diviem – Rihards, divām meitenēm Emīlija, divām – Karlīna un divām – Elīza. Divus vārdus aizvadītajā gadā vecāki devuši astoņiem bērniņiem, kas ir salīdzinoši vairāk kā iepriekšējos gados.

 

2015. gadā Mazsalacas novadā laulību reģistrējuši 12 pāri, divi no tiem - Mazsalacas Sv.Annas evanģēliski luteriskajā draudzē. Aizvadītajā gadā reģistrēti 58 miršanas gadījumi.

lasīt tālāk ↓bulta Foto no konkursa „Veidosim skaistu un sakoptu Mazsalacas novadu 2015"

Foto no konkursa „Veidosim skaistu un sakoptu Mazsalacas novadu 2015"

 

Foto: https://www.youtube.com/watch?v=AKW4Zpsyg_8
bulta Marijai Pēkšēnai 170

Marijai Pēkšēnai 170

 

Klusā mājskolotāja kļūst par pirmo latviešu dramaturģi

 

Septembrī, Dzejas dienu laikā, kad Latvijā svinēja Raiņa 150-gadi, Mazsalacā, Ramatas pagastā pieminēja pirmo latviešu sievieti - dramaturģi Mariju Pēkšēnu, kurai apritēja 170. gadadiena.

 

Marija Pēkšēna, saimnieka Teņa un Lienas, dzimušas Ādmines meita, nāk pasaulē 28. septembrī 1845. gadā Maz-Salacas Valtenbergas Kalna Maču mājā, kā savu vecāku desmitais un pēdējais bērns.

lasīt tālāk ↓bulta Mazsalacā bija viņa īstās mājas - Tomass Kīglers (Thomas Kuegler)

Mazsalacā bija viņa īstās mājas - Tomass Kīglers (Thomas Kuegler)

 

Mazsalacā bija viņa īstās mājas

Tomass Kīglers (Thomas Kuegler)

09.03.1927. - 2015.14.03.2015.

 

Augusta beigās novada pašvaldībā pienāca ziņa, ka Mazsalacā atgriezties un savas dzimtas kapos atdusēties izvēlējies Tomass Kīglers (Tomas Kuegler, 09.03.1927-14.03.2015.) - pirmskara laika vācu izcelsmes ārsta dēls, kas dzimis un savas dzīves bezrūpīgākos gadus pavadījis Mazsalacā. Viņu pēdējā gaitā pavadīt No Vācijas, Hārzevinkelas (Harsewinkel) uz Mazsalacu devās viņa sieva Lūcija Zauere (Lucia Sauer), kas mīļuprāt piekrita pastāstīt par Tomasa dzīves gaitām un Kīgleru plašās dzimtas vēsturi.

lasīt tālāk ↓bulta Mazsalacas novada muzeja atklāšana

Mazsalacas novada muzeja atklāšana

 

3. septembris bija zīmīga diena Mazsalacas novada muzejam un arī visai Mazsalacai, jo pamazām, bet mērķtiecīgi sāk īstenoties sen lolotais sapnis par vienota tūrisma kompleksa radīšanu.

Apmeklētākais tūrisma objekts ir Skaņaiskalns, pa ceļam uz to apskatāma Valtenberģu muiža, kuras pirmajā stāvā nu izvietots novada muzejs ar dažādām ekspozīcijām. Turpat blakus plešas senais muižas parks, Lībiešu pilskalns un gleznainā Salaca ar klintīm un alām - viss pieejams vienkopus, lai Mazsalacas viesi justos ērti, un varētu apskatīt iespējami lielu daļu no mūsu puses jaukumiem.

 

Valters Hirte būtu sajūsmā

Ieejot jaunajās Mazsalacas novada muzeja telpās,

lasīt tālāk ↓bulta Piliens dabas Mazsalacā

Piliens dabas Mazsalacā

 

15. augustā projekta "Radām novadam" komanda "Jauniešu vētra" Valtenberģu muižas parkā pulcēja interesentus uz pārsteigumiem bagātu dabas izziņas pasākumu.

Pasākums notika Valtenberģu muižas parkā, Draudzības pļaviņā blakus Salacai, un ne bez nolūka, jo "Piliens dabas" tēma bija veltīta ūdeņiem. Tajā interesenti bija aicināti piedalīties vairākās aizraujošās dabas izziņas darbnīcās un spēlēs, kas palīdz iepazīt upes vidi un visu dzīvo, kas mīt tajā un ap to - ūdensdzīvniekus, kukaiņus, zivis un ūdensputnus. Pasākuma organizatori ar lielu entuziasmu centās parādīt dabai draudzīgas un ekoloģiskas dzīvošanas vieglumu un vērtīgumu.

lasīt tālāk ↓bulta "Mazie opermūzikas un mākslas svētki" Sēļu muižā

"Mazie opermūzikas un mākslas svētki" Sēļu muižā

 

Sestdien, 8.augustā, "Mazie opermūzikas un mākslas svētki" sākās ar mākslinieka Artura Auzera personālizstādes atklāšanu. Mākslinieka gleznās vērojama Latvijas daba, gleznainās ainavas, koki, saulrieti un mēnesgaisma, aptverot visus gadalaikus un rādot skatītājam lauku burvību. Pēc svinīgas vīna glāzes pacelšanas un sarunām ar mākslinieku, apmeklētājus aicināja uz izstādes "Neona mistērijas" un "Ziedi manā dārzā" atklāšanu Sēļu muižas klētī. Izstādes māksliniekus sveica Mirdza Svīķe un Jana Slokenberga ar klavierspēles un flautas koncertu, kā arī Kocēnu kultūras nama vokālais ansamblis “AD REM”.

lasīt tālāk ↓bulta Noslēgušies Mazsalacas novada pilsētas svētki un velosvētki "Ērenpreisam 124"

Noslēgušies Mazsalacas novada pilsētas svētki un velosvētki "Ērenpreisam 124"

 

Pagājušā nedēļas nogalē, no 24. līdz 26.jūlijam, Mazsalacā organizēja pilsētas svētkus un velosvētkus "Ērenpreisam 124", kas pulcēja rekordlielu velosvētku dalībnieku un pilsētas apmeklētāju skaitu. Velo parādē piedalījās 172 dalībnieki.

 

Mazsalacas pilsētas svētkos norisinājās dažādi pasākumi un aktivitātes. Piektdien, 24. jūlijā, pilsētas svētku ietvaros notika senioru biedrības "Atbalss" sporta spēles. Tajās piedalījās gan pašmāju aktīvākie seniori, gan arī viesi no apkārtējiem novadiem un pagastiem. Dienas gaitā novada iedzīvotāji skatījās brīvdabas kino, tikās ar novadnieci - vairāku grāmatu autori Sanitu Reinsoni, mācījās dejas soļus atvērtajā deju nodarbībā balles deju plenērā "Mēs dejojām visu vasaru!", kā arī kopā ar biedrību "Jauniešu vētra" devās velo izbraucienā "Ar feļļiem gar Salacu". Velo izbraucienā piedalījās 16 dalībnieki, tai skaitā viena spāniete un igaunis, apmeklējot Lībiešu pilskalna estrādi, seno mantu krātuvi, saimniecības "Dzintari" un "Pļaviņas".

lasīt tālāk ↓bulta Gods būt latvietim

Gods būt latvietim

 

Aizvadīti XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki. Kādi tie bijuši mūsu svētku organizatoriem un dalībniekiem?

 

Dace Jurka, XI Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku koordinatore Mazsalacas novadā:

- Svētki bija precīzi un pārdomāti, interesanti saplānoti, lai būtu visiem un visām gaumēm un iespējām, jo tika piedāvātas draudzīgas  biļešu cenas ģimenēm, kā arī daudzi pasākumi notika vispār bez ieejas maksas. Attaisnojās arī vienotā ēdienkarte dalībnieku izmitināšanas vietās.

lasīt tālāk ↓bulta Jāņu ielīgošana Mazsalacas novadā 2015

Jāņu ielīgošana Mazsalacas novadā 2015

 

21. jūnijā Jāņus ielīgoja Ramatā. Uzstājās deju kolektīvi "Magone", Skaņaiskalns" un amatierteātris "Ramata" ar jautrām etīdēm no dažādām lugām, pastāstiem un līgodziesmām. Pēc pasākuma ikviens varēja cienāties ar alu un jāņu sieru, bet drosmīgākie, spītējot lietum, palika ballēties zaļumballē.


22. jūnija vakarā ar plašu vietējo iedzīvotāju un Kultūras centra deju kolektīvu piedalīšanos tika atklāts rekonstruētais Mazsalacas Saieta laukums un ielīgoti Jāņi Mazsalacā. Dejoja gan lieli, gan mazi novada deju kolektīvi, Jāņamātes pienākumus bija uzņēmusies Indra Kumsāre no Priekuļiem. Tika dziedātas līgodziesmas, apdziedāti sanākušie, stāstīti dažādi jautri atgadījumi, ticējumi un pat neliela Zāļu vakara pieburšana. Pasākumā sveica arī četrus Jāņus un viena Līgu, kas dejo deju kolektīvos.

 

Tūlīt pēc Jāņu ielīgošanas Mazsalacā, līgostafeti pārņēma Sēļi. Tur Jāņus ielīgoja ar ugunskuriem, alu, sieru, dziesmām un lustīgiem dančiem, bet pēc kārtīgas ielīgošanas vakars turpinājās zaļumballē.

lasīt tālāk ↓bulta “Mazsalacas stāsti” bibliotēkā

“Mazsalacas stāsti” bibliotēkā

 

16. jūnijā Mazsalacas pilsētas bibliotēkā otro reizi kopā sanāca mazsalacieši (gan šeit dzimušie, gan tie, kuri Mazsalacu par savu dzīvesvietu izvēlējušies salīdzinoši nesen), lai atcerētos un pastāstītu savu Mazsalacas stāstu.

 

Šoreiz izvēlētā tēma bija mājas un cilvēki, tāpēc katrs dalībnieku stāsts bija kā īss kādas ēkas, mājas vai mājvietas vēstures konspekts un reizē bērnības atmiņas, pieminot arī tur dzīvojošos cilvēkus un ģimenes. Katrs no stāstiem bija ļoti īpašs, jo ietvēra sevī personīgu vēstījumu, piemēram, stāsti par Ores namiem; barakas tipa māju, kas atrodas pretī vecajai slimnīcas ēkai; vecajām Mazsalacas dzirnavām un “Lieljāņiem”- mājām, kuras uzceltas un atrodas enerģētiski spēcīgā vietā un pirms pieciem gadiem sagaidījušas savus jaunos īpašniekus. Daži no dalībniekiem bija īpaši gatavojušies un līdz paņēmuši senas un vērtīgas fotogrāfijas, kurās redzamas stāstos pieminētās Mazsalacas ēkas un to iemītnieki. Pasākuma noslēgumā izskanēja arī daži jautri atgadījumi no vēstures un dzīves.

lasīt tālāk ↓bulta Muzeju nakts Mazsalacas novadā 2015

Muzeju nakts Mazsalacas novadā 2015

16. maija naktī Mazsalacas novads palika nomodā, lai krāsaini un vērienīgi atzīmētu Muzeju nakti.

 

Šajā naktī rosība notika vairākās vietās novadā - Mazsalacas novada muzeja abas ēkas bija atvērtas ikvienam interesentam, un, kā pastāstīja muzeja direktore Vija Rozenberga, muzeja apmeklētāji plūduši nepārtraukti līdz pat pusnaktij. Nākuši gan vietējie, lai vēl reizi apskatītu muzeju tā pašreizējā atrašanās vietā Rīgas ielā 1 jeb Baltajā krogā, gan pilsētas viesi, kas muzeju naktī ceļo no vietas uz vietu.

Šovasar Mazsalacas novada muzejam gaidāmi pamatīgi Jurģi - pārcelšanās uz Valtenberģu muižu, kur Valtera Hirtes koka figūriņas, kuplā rotaļu Pelīšu ģimene ar vairāk kā 1300 peļu ģimenes locekļiem, Dzimtkoku un Medību trofeju ekspozīcijas beidzot būs zem viena jumta.

lasīt tālāk ↓ 

izgarso_piedzivo_45726.gif

Pasākumi
6.aprīlī 10:00 Mazsalaca
Mobilā diagnostika
27.maijā 10:00 Mazsalaca
Mobilā diagnostika
Fotogalerijas

Sveču mēneša pastaiga Sēļu muižā

 

Mana ziema 2021

 

2021. gada 14. janvāris

 

Mazsalacas novada Gada cilvēki 2020

 

Ziemassvētku sajūtu taka Mazsalacā

Noderīgi

Mazsalacas novada pašvaldība
Pērnavas iela 4, Mazsalaca
Mazsalacas novads, LV-4215
Reģistrācijas Nr. 90009114167
Norēķinu konts AS "Swedbank"
Konta Nr. LV14HABA0551020371802
Tālr. 25446604
dome@mazsalaca.lv

 

 

Piekļūstamības paziņojums


Sīkdatnes un privātuma politika


Mazsalaca

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
Mazsalacas novada ziņasAttīstība Valmieras novadā

 

Pašvaldību vēlēšanas 2021

 

tev_jabut_forma-01_10623.png

 

CERT_Web_256x512px_V1-01_85618.gif

 

Baneris Kvadraats-01_114319.jpg

 

NG katalogs_91638.png

 

bangakpu_24856.JPG

 

Bernu_tiesibas_14433.gif

 

banner-vertical_93537.png

 

3td_Neatrodi_biblioteka_gramatu_22833.jpg

 

250x250_24841.jpg

papsjpg_24240.jpg

 

ST peislēgumi 750x521_13237.gif

 

e-zime-01_93951.png

 

Baneris-lapai-2_91132.jpg

 

knab_banneris_42153.jpg

 

muzejs_mazsalaca_90256.JPG

 

e!_pakalpojumi_uz_mana_latvija_lv_250x250_114420.gif

 

VARAM-Vidzeme-180x180px-pastasti (002)_34622.gif

 

LVLV_200_92809.JPG

 

apCeļosim_fb_180x180(1)_42930.jpg

 

vpvkac_24032.gif

 

 

NVA baneris 200X100_24022.jpg

 

 

DI_250x250_115713.png

 

Baneris150x150_43113.gif

 

BANERIS 200X200_91308.jpg

 

300x250pix_13402.jpg

 

1188-transport_100447.jpg

 

vugd.gov.lv

 

rsz_3vz_logotips_800_80055.jpg

 

250x250-baneris-Upes-Oga_22713.gif

 

rsz_banneris_1_84550.jpg(c) 2011-2021 Mazsalaca.lv
Visas tiesības aizsargātas

png

Realizācija Tup un Turies