Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību (vairāk par sīkdatnēm un privātuma politiku šeit)
rss facebook twitter flickr instagram
LV
EN
 
SĀKUMSPAŠVALDĪBA
PAKALPOJUMI
SABIEDRĪBA
IZGLĪTĪBA
KULTŪRA
TŪRISTIEM
KONTAKTI
SLUDINĀJUMI (16)
Domrade Senās mūzikas koncerts “VIŅAS MAJESTĀTE MŪZA”

Ziņas

bulta Pētījums par COVID-19 ietekmi uz nodarbinātību un darba vidi Latvijā

Pētījums par COVID-19 ietekmi uz nodarbinātību un darba vidi Latvijā

 

Vidzemes Augstskolas pētnieki septembrī uzsāka plašu anketēšanu un organizēja diskusijas saistībā ar Valsts pētījuma programmas projektu “Dzīve ar COVID-19: Novērtējums par koronavīrusa izraisītās krīzes pārvarēšanu Latvijā un priekšlikumi sabiedrības noturībai nākotnē” (VPP-COVID-2020/1-0013), kura ietvaros aicinām ikvienu darba ņēmēju veltīt aptuveni 20-25 minūtes pētījuma aptaujas anketas aizpildīšanai: https://is.gd/nodarbinatoaptauja

 

21. - 29. septembrī Vidzemes Augstskolā notika fokusgrupu diskusijas ar Vidzemes reģiona uzņēmējiem, lai noskaidrotu, kā COVID-19 krīze ir ietekmējusi uzņēmējdarbību, kā notikusi pāreja uz attālināto darbu un tā ietekmi uz darba un privāto dzīvi. Pētījuma mērķis ir novērtēt Latvijas valsts un sabiedrības gatavību un izmantoto mehānismu efektivitāti krīzes pārvarēšanā un sagatavot priekšlikumus turpmākās rīcības scenārijiem, lai stiprinātu sabiedrības noturību pret krīzēm nākotnē.

lasīt tālāk ↓bulta Domes deputātu apmeklētāju pieņemšanas laiks

 

Deputāts

Pieņemšanas laiks

Pieņemšanas vieta

Tālrunis

e-pasts

Harijs Rokpelnis

Ceturtdienās no plkst. 09.00 - 11.00 vai iepriekš vienojoties par tikšanās laiku pa tālr. 26685222 

Mazsalacas novada pašvaldība

harijs.rokpelnis@mazsalacasnovads.lv

 

Tālr. 26685222

 

Dace Mažānova

11.11.2020.

plkst.14.00-15.00

Mazsalacas novada pašvaldība

Tālr. 26181107

dace.mazanova@mazsalacasnovads.lv 

lasīt tālāk ↓bulta Vidzemes plānošanas reģions iniciē valsts līmeņa diskusiju par alternatīvu vietējās mobilitātes risinājumu ieviešanu reģionos

Vidzemes plānošanas reģions iniciē valsts līmeņa diskusiju par alternatīvu vietējās mobilitātes risinājumu ieviešanu reģionos

 

24. septembrī Vidzemes plānošanas reģions organizēja sanāksmi, lai valsts līmenī iniciētu diskusiju  par nepieciešamību ieviest alternatīvus mobilitātes risinājumus attālos lauku reģionos. Sanāksmes dalībnieki tika informēti par pilotprojekta “transports pēc pieprasījuma” ieviešanas rezultātiem un secinājumiem, kas jāņem vērā, lai attīstītu alternatīvus mobilitātes risinājumus ne tikai Vidzemē, bet visā valsts teritorijā.

 

Diskutējot par pakalpojuma “transports pēc pieprasījuma” attīstības iespējām nākotnē, saņemts klātesošo konceptuāls atbalsts jautājuma virzīšanai Satiksmes ministrijā, rosinot papildināt esošo sabiedriskā transports pakalpojumu sistēmu ar alternatīviem risinājumiem vietējo pārvadājumu nodrošināšanai reti apdzīvotās lauku teritorijās.

 

Vidzemes plānošanas reģions iecerējis rosināt starpinstitucionālās darba grupas izveidi, lai turpinātu attīstīt ideju par alternatīvu vietējās mobilitātes risinājumu ieviešanu reģionos, kā arī lemtu par “transports pēc pieprasījuma” un līdzīgu risinājumu iekļaušanu sabiedriskā transporta sistēmā Latvijā.

lasīt tālāk ↓bulta Izkrāso Mazsalacu!

Izkrāso Mazsalacu!

 

Valmieras novada fonda programmas "Sev, tev, novadam" programmas 2019. gada konkurss īpaši veiksmīgs bija Mazsalacas novadam - no astoņiem apstiprinātajiem projektiem puse bija Mazsalacas novada iniciatīvas. Kā viens no projektiem, tika apstiprināta ideja par krāsojamās grāmatas ar Mazsalacai raksturīgiem attēliem izveidi.

 

Kopš līguma noslēgšanas 2019. gada oktobrī ir pagājis gandrīz gads, un nu projekts ir noslēdzies - ir izdotas krāsojamās grāmatas, kurās ikvienam krāsot gribētājam ir iespēja ne tikai izkrāsot Mazsalacu tādu, kādu viņš to vēlas, bet jau no mazotnes mācīties, ka savas dzīves mēs veidojam paši - kādu veidosi, tādu dzīvosi. Projekta sākotnējais mērķis bija šīs krāsojamās grāmatas pasniegt velosvētku "Ērenpreisam 129" Pirmsskolas vecuma parādes brauciena dalībniekiem, bet esošā situācija ar vīrusa Covid-19 ierobežojošiem nosacījumiem projekta norisi izmainīja,
lasīt tālāk ↓bulta Fotokonkursa “Mans Mazsalacas novads 2020” rezultāti

Fotokonkursa “Mans Mazsalacas novads 2020” rezultāti

 

Atnākot septembrim, ir noslēdzies Mazsalacas novada pašvaldības izsludinātais fotokonkurss “Mans Mazsalacas novads 2020”, kurā iesūtīt savas fotogrāfijas ar Mazsalacas novada skatiem bija aicināts ikviens Mazsalacas novada iedzīvotājs un viesis – liels paldies par dalību un skaistajām fotogrāfijām! Fotokonkursa laikā tika saņemta 141 fotogrāfija no kopskaitā 23 autoriem. Iesūtītās fotogrāfijas tiks izmantotas novada reprezentācijas materiālu izgatavošanai.


Žūrijas lēmumā kategorijā “tūrisma objekti novadā'”  Sandras Zaķes  fotogrāfija “Muiža pavasarī” tika atzīta par vērtīgāko, kategorijā “pilsētvide” Elizabetes Slotiņas fotogrāfija “Likteņtilts”, kategorijā “novadam raksturīgas ainavas” Kristera Brokāna fotogrāfija “Zaļā dzelzceļa gājēju un velo taka”, kategorijā “gadalaiki” Inetas Frombergas fotogrāfija “Lielezers” un kategorijā “svētki novadā” Edgara Valdmaņa fotogrāfija ”Lībiešu estrādes miers”. 

lasīt tālāk ↓
Konkursi


bulta Veselības veicināšanas projekta aktivitātes turpināsies

 

Augusta mēnesī pašvaldība veiksmīgi pagarinājusi projektu Nr. 9.2.4.2/16/I/079 “Pasākumi Mazsalacas novada iedzīvotāju veselības veicināšanai un slimību profilaksei”, paredzot tā 2. kārtas pasākumu īstenošanu.

 

Sākot ar oktobra mēnesi, tiek plānota pasākumu norise – vingrošanas nodarbības, vispārējo veselību veicinoša vingrošana, peldētprasmes apgūšanas nodarbības skolēniem, velobrauciens, D vitamīna eksprestestu veikšana, lekcijas un nodarbības pirmsskolas vecuma bērniem par viņiem piemērotām fiziskajām aktivitātēm un par veselīgu uzturu, ūdens vingrošanas nodarbības senioriem u.c. veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi.

lasīt tālāk ↓
Veselības_veicināšana


bulta Par valsts autoceļu ceļmalu appļaušanu

 

VAS “Latvijas autoceļu uzturētājs” veic valsts autoceļu ikdienas uzturēšanas darbus saskaņā ar normatīviem un autoceļa uzturēšanas klasi. Autoceļu uzturēšanas klases nosaka, balstoties uz autoceļu klasifikāciju (valsts galvenie, reģionālie, vietējie autoceļi), transportlīdzekļu satiksmes intensitāti un sociālekonomisko nozīmi. VAS “Latvijas autoceļu uzturētājs” un valsts autoceļu pārvaldītāja VAS “Latvijas Valsts ceļi” speciālisti regulāri apseko valsts autoceļu tīklu, un konstatējot neatbilstības normatīvos noteiktajām autoceļu uzturēšanas prasībām, plāno un veic darbus to novēršanai.


Saskaņā ar 2010. gada 9. marta Ministru kabineta noteikumos Nr.224 "Noteikumi par valsts un pašvaldību autoceļu ikdienas uzturēšanas prasībām un to izpildes kontroli" noteiktajām prasībām, kas nosaka ka zāles pļaušana veģetācijas periodā jāveic:


A uzturēšanas klases autoceļiem - 2 reizes;

B uzturēšanas klases autoceļiem - 1 reizi;

C uzturēšanas klases autoceļiem - 1 reizi;

D uzturēšanas klases autoceļiem - prasību nav.

lasīt tālāk ↓bulta Pirms apkures sezonas parūpējies par mājokļa ugunsdrošību!

Pirms apkures sezonas parūpējies par mājokļa ugunsdrošību!

 

Iestājoties rudenīgam un vēsākam laikam, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņem arvien vairāk izsaukumus uz ugunsgrēkiem, kas ir saistīti ar apkures lietošanu – netīrītiem dūmvadiem, bojātu un nepareizu apkures ierīču lietošanu. Tādēļ pirms intensīvas apkures sezonas sākuma VUGD aicina iedzīvotājus iztīrīt dūmvadus, pārbaudīt apkures ierīces un uzstādīt dūmu detektorus!

 

Pirms katras apkures sezonas jāveic dūmvada tīrīšana

Ugunsdzēsēji glābēji ik gadu dodas uz vairāk nekā 500 izsaukumiem, kur dūmvados deg sodrēji. Sadegot jebkuram cietajam kurināmajam, uz skursteņa iekšējās virsmas veidojas kvēpu, sodrēju un darvas nosēdumi, kas, laikus nenotīrīti, labākajā gadījumā samazina apkures ierīces darbības efektivitāti, bet sliktākajā – var izraisīt intensīvu šo produktu degšanu. Tas var radīt plaisas visa mūrētā dūmeņa korpusa biezumā, ārējo apvalku ieskaitot, tādejādi paverot ceļu karstajām dūmgāzēm un liesmām uz degtspējīgām sienu, griestu un jumta konstrukcijām, kas var izraisīt ne tikai dūmvada, bet arī visas ēkas aizdegšanos.

lasīt tālāk ↓bulta Konkursa "Veidosim skaistu un sakoptu Mazsalacas novadu 2020" rezultāti

Konkursa "Veidosim skaistu un sakoptu Mazsalacas novadu 2020" rezultāti

 

Ramatas pagastā:

Privātmāja - “Sarmas”, Juris Vilkplāters un “Saktas”, Olga Vilkaplatere

Daudzdzīvokļu māja – “Kļavas”

Saimniecība –  ZS “Lukstiņi”, Čehoviču ģimene

Lauku sēta – “Lejaskundziņi”, Ozolu ģimene

Īpašā nominācija - mājas atdzimšana – “Lejaspļavnieki”, Meisteru ģimenei

 

Skaņkalnes pagastā:

Privātmāja – “Krastkalni”, Meļņu ģimene

Lauku sēta – “Zemnieki”, Mirošņičenko ģimene

lasīt tālāk ↓
Konkursi


bulta Zināms jaunais pirmsskolas logo

Zināms jaunais pirmsskolas logo

 

Šajā vasarā Mazsalacas pilsētas Pirmsskolas izglītības iestāde bija izsludinājusi  logo zīmējuma konkursu. Ar konkursa palīdzību vēlējāmies iegūt oriģinālu un pievilcīgu pirmsskolas logo, kas veidotu iestādes vizuālo tēlu un atpazīstamību.

 

Konkursā tika iesūtīti 13 darbi. Iestādes izveidotā darba grupa no visiem pretendentiem izvēlējās trīs labākos darbus, kurus apbalvoja.

 

Par iestādes logo tika izvēlēts Daces Liepas zīmējums. Autore, veidojot Mazsalacas pilsētas Pirmsskolas izglītības iestādes logo, iedvesmojās no Mazsalacas novada ģerboņa un Lolitas Saulietes bērnu dziesmiņas “Bērni aug dārziņā”, tā apvienojot oficiālo un rotaļīgo.

lasīt tālāk ↓bulta Izmaiņas autobusu kustībā no 1.oktobra

Izmaiņas autobusu kustībā no 1.oktobra

 

SIA “VTU Valmiera” informē par izmaiņām reģionālajos maršrutos no 1.oktobra.

Atjaunota reisu izpilde:

  • plkst.19.25 Valmiera–Mūrmuiža–Valmiera (reisa izpilde no pirmdienas līdz piektdienai)
  • plkst.08.20 Rūjiena–Naukšēni–Nurmi–Rūjiena (reisa izpilde ceturtdienās)
  • plkst.12.25 Rūjiena–Naukšēni–Nurmi–Rūjiena (reisa izpilde ceturtdienās)

Slēgta reisa izpilde:

  • plkst.06.00 Rūjiena–Mazsalaca–Valmiera (reisa izpilde svētdienās)
  • plkst.10.00 Valmiera–Rencēni–Rūjiena (reisa izpilde svētdienās)bulta Uzsākta pieteikšanās 5. kārtas mācībām pieaugušajiem

Uzsākta pieteikšanās 5. kārtas mācībām pieaugušajiem

 

Atklāta pieteikšanās piektajai mācību kārtai Eiropas Savienības (ES) fondu pieaugušo izglītības projektā “Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide”, kuru īsteno Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA). Šajā kārtā strādājošajiem vecumā no 25 gadiem ir iespēja izvēlēties mācības vairāk nekā 500 izglītības programmās.

 

Pieteikšanās mācībām notiek līdz 22. oktobrim www.macibaspieaugusajiem.lv

 

Piektajā mācību kārtā mācības 11 tautsaimniecības nozarēs piedāvā 57 izglītības iestādes visā Latvijā. “Šajā kārtā mācību piedāvājums tiek paplašināts ar 196 profesionālās tālākizglītības un profesionālās pilnveides izglītības programmām uzņēmējdarbības nozarē. Aicinām arī šajā nozarē strādājošos izmantot iespēju stiprināt savu konkurētspēju, pilnveidojot profesionālo kompetenci”, stāsta VIAA direktore Dita Traidās.
lasīt tālāk ↓bulta Vidzemnieki atklāti par ikdienu un mobilitātes iespējām pierobežā (VIDEO)

Vidzemnieki atklāti par ikdienu un mobilitātes iespējām pierobežā (VIDEO)

 

Pilotprojekta “transports pēc pieprasījuma” izskaņā sagatavots VIDEOSTĀSTS, kura galvenie varoņi ir vidzemnieki – “transports pēc pieprasījuma” pasažieri Alūksnes un Mazsalacas novados. Četru vietējo iedzīvotāju stāsts piecu minūšu garā video atklāj patieso situāciju valsts pierobežā un arī citviet Latvijā, kur sabiedriskā transporta pakalpojums ir nepietiekams. Video pirmizrāde notika 17. un 18. septembrī Mazsalacā un Alūksnē, kad uz noslēguma pasākumiem pulcējās “transports pēc pieprasījuma” pasažieri. Video sagatavots ar subtitriem angļu valodā demonstrēšanai arī auditorijām ārvalstīs.

 

“Parasti es braucu uz aptieku, uz pastu pēc pensijas un pie friziera. Kur jau citur..,” video secina mazsalaciete Tekla.

lasīt tālāk ↓bulta Pacientu līdzmaksājumi par zālēm piecu mēnešu laikā samazinājušies par 5,05 miljoniem eiro

Pacientu līdzmaksājumi par zālēm piecu mēnešu laikā samazinājušies par 5,05 miljoniem eiro

 

  • Pacienti līdzmaksājumos par valsts kompensējamajām zālēm ik mēnesi ietaupa vairāk nekā 1 miljonu eiro

  • Kopumā kopš 1. aprīļa pacienti līdzmaksājumos ir ietaupījuši 5,05 miljonus eiro

  • Pacientu līdzmaksājums par vienu recepti vidēji samazinājies par 1,60 eiro 

Lai novērstu situāciju, kad iedzīvotāji pārmaksā par valsts kompensējamajiem medikamentiem, no šā gada 1. aprīļa tika mainīta valsts kompensējamo zāļu izrakstīšanas kārtība – ārsts receptē tagad norāda aktīvo vielu, nevis konkrēta medikamenta nosaukumu, savukārt aptiekas no vienādas iedarbības zālēm izsniedz kompensējamās zāles ar zemāko cenu, kuras ir tikpat kvalitatīvas, efektīvas un drošas. Saskaņā ar Nacionālā veselības dienesta datiem kopš jaunā kārtība stājusies spēkā, pacienti līdzmaksājumos par valsts kompensējamajām zālēm ik mēnesi ietaupa vairāk nekā 1 miljonu eiro, kas kopumā pirmajos piecos mēnešos ļāvis viņiem ietaupīt 5,05 miljonus eiro.

lasīt tālāk ↓bulta Ar transportu pēc pieprasījuma pārvadāti 2680 pasažieri

Ar transportu pēc pieprasījuma pārvadāti 2680 pasažieri

 

Apkopojot datus, zināms, ka laika posmā no 2019. gada 21. oktobra līdz 2020. gada 31. augustam, teju 11 mēnešu laikā ar transportu pēc pieprasījuma Vidzemē pārvadāti  2680 pasažieri, veikti 1250 reisi un kopumā nobraukti 24 060 kilometri. Ņemot vērā, ka Eiropas Savienības līdzfinansētais projekts “MAMBA” noslēdzas, finiša taisnē ir arī pakalpojuma “transports pēc pieprasījuma” organizēšana divās Vidzemes pašvaldību teritorijās – Alūksnes novadā un Mazsalacas novadā.

 

17. septembrī Mazsalacas novadā un 18. septembrī Alūksnes novadā uz noslēguma pasākumiem aicināti vietējie iedzīvotāji, kuri  gandrīz gadu izmantojuši Latvijā inovatīvu mobilitātes pakalpojumu “transports pēc pieprasījuma”.

lasīt tālāk ↓bulta Uz skolu ar velosipēdu? Pieslēdz to droši!

Uz skolu ar velosipēdu? Pieslēdz to droši!

 

Sākoties skolas gaitām, daudzi skolēni dosies uz mācību iestādi ar velosipēdu. Pirms tam gan jāparūpējas par tā drošību, jo zog ne tikai pieaugušo, bet arī bērnu un pusaudžu velosipēdus.

 

Ja dodoties ikdienas gaitās, velosipēds būs jāatstāj ārpus slēdzamām telpām, jau savlaicīgi jāapdomā, kur to novietot. Visdrošāk divriteni pieslēgt videonovērošanas kameru tuvumā un speciāli aprīkotās velonovietnēs. Divriteņa saslēgam jābūt kvalitatīvam, jo mazu, vieglu un lētu saslēgu var viegli salauzt. Tāpēc nepieciešams iegādāties kvalitatīvu U-veida vai posmoto saslēgu! Atceries, ka velosipēds jāpieslēdz, izverot drošības saslēgu caur riteni un rāmi. Arī atstājot velosipēdu nepieskatītu pavisam īsu mirkli, tas ir jāpieslēdz. Tāpat jārīkojas to novietojot pastāvīgajā uzglabāšanas vietā, piemēram, garāžā un uz balkona. Daudzdzīvokļu namu kāpņu telpas un koplietošanas telpas nav drošas vietas divriteņa glabāšanai!

lasīt tālāk ↓bulta Aicina uzņēmējus pieteikties bezmaksas konsultācijām inovāciju un starptautiskās sadarbības jautājumos

Aicina uzņēmējus pieteikties bezmaksas konsultācijām inovāciju un starptautiskās sadarbības jautājumos

 

Vidzemes reģiona uzņēmējiem ir iespēja pieteikties bezmaksas konsultācijām par inovāciju un starptautiskās sadarbības attīstīšanu, lai veicinātu uzņēmuma konkurētspēju ārvalstīs.   

 

Jau vairāk nekā gadu Vidzemē atbalstu starptautiskās sadarbības jautājumos sniedz uzņēmējdarbības atbalsta speciālists – inovāciju brokeris Ilona Platonova. Visbiežāk produktu vai pakalpojumu virzīšana ārvalstu tirgū prasa ne tikai valodas pielāgošanu, bet arī jaunu sadarbību uzsākšanu, procesu pārplānošanu, pat biznesa modeļa maiņu, tādēļ speciālists ar nepieciešamo zināšanu bāzi un starptautisku kontaktu loku ir nozīmīgs atbalsts uzņēmējam.

lasīt tālāk ↓
Uzņēmējdarbība


bulta LEADER projektu konkurss uzņēmējiem

LEADER projektu konkurss uzņēmējiem

 

Līdz 10.11.2020. izsludināta 7.LEADER projektu kārta uzņēmējdarbības atbalstam. Vairāk informācijas: www.nosalacaslidzrujai.lv
bulta Atklāj izsmēķu ietekmi uz vidi un sabiedrības rīcības ieradumus bezatbildīgā izsmēķu izmešanā

Atklāj izsmēķu ietekmi uz vidi un sabiedrības rīcības ieradumus bezatbildīgā izsmēķu izmešanā

 

Pavēstot plašākai sabiedrībai projekta “Kas pazūd no acīm, dabā nepazūd” rezultātus izsmēķu ietekmes uz vidi mazināšanai, “Zaļā josta” pulcēja ekspertus, prezentējot pētījumus par izsmēķu sastāvu, ietekmi uz vidi, kā arī sabiedrības patieso rīcību ar izsmēķiem un reālo situāciju dabā. Pasākumā jaunākos datus prezentēja “Zaļā josta” pārstāve un projekta “Kas pazūd no acīm, dabā nepazūd” vadītāja Laima Kubliņa, Latvijas Universitātes pētnieks Dmitrijs Poršņovs, Latvijas Universitātes profesore Aija Zobena, kampaņas “Mana jūra” vadītājs Jānis Ulme un “Philip Morris Latvia” ārējo attiecību vadītāja Madara Apsalone.

 

Kā norāda “Zaļā josta” pārstāve Laima Kubliņa, cigarešu izsmēķi ir trešā izplatītākā atkritumu pozīcija Latvijas pludmalēs. “Ja citviet pasaulē Covid-19 pandēmijas rezultātā daba ievērojami atkopās no cilvēku radītās slodzes, tad pie mums situācija bija tieši pretēja – cilvēki vēl aktīvāk pavadīja laiku pie dabas, kā rezultātā pāri palikušās piesārņojuma, tostarp ar izsmēķiem, pēdas palikušas uz ilgu laiku,” novēroja L. Kubliņa, uzsverot, ka problēmas sakne ir sabiedrības bezatbildīgā, paviršā rīcība ar izsmēķiem, kas rodas zināšanu un izpratnes trūkuma dēļ. Rezultātā nereti izsmēķi tiek izmesti pa auto logu, aprakti smiltīs, mērķtiecīgi mesti ūdens notekās – tieši tā, kā vēsta projekta nosaukums: prom no acīm.

lasīt tālāk ↓bulta SPKC uzsāk kampaņu par pareizu roku mazgāšanu vecākiem un bērniem

SPKC uzsāk kampaņu par pareizu roku mazgāšanu vecākiem un bērniem

 

9. septembrī Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) sadarbībā ar Veselības ministriju uzsāka sabiedrības informēšanas kampaņu “Mazgā rokas tīras, lai no mikrobiem tās brīvas” Kampaņas mērķis ir aicināt pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērnu vecākus pievērst lielāku uzmanību savai un bērnu roku higiēnai, veidojot un nostiprinot bērniem pareizus roku mazgāšanas paradumus un veselīgu attieksmi pret roku higiēnu. Lai roku mazgāšanu bērniem padarītu saistošāku, kampaņas ietvaros ir sagatavota arī pareizai roku mazgāšanai veltīta dziesma – “Ziepiņa roku mazgāšanas dziesmiņa”, kurai mūziku sacerējis producents Kaspars Ansons, bet to iedziedājis Intars Busulis. www.ziepiņš.lv 

 

“Pareiza roku mazgāšana ir viens no efektīvākajiem un vienkāršākajiem infekcijas slimību profilakses pasākumiem, ko ikdienā ieteicams veikt ikvienam, bet īpaši tas attiecas uz bērniem. Statistikas dati liecina, ka 2019. gadā no 62 reģistrētājiem grupveida akūto zarnu infekciju saslimšanas gadījumiem 37 (60,1%) gadījumi tika reģistrēti izglītības iestādēs, kurās inficēšanās ar akūtām zarnu infekcijām notikusi kontakta ceļā. Tāpat jāuzsver, ka ar vīrusu etioloģijas zarnu infekcijām pārsvarā slimo bērni vecumā no 1 līdz 6 gadiem: 2019. gadā no reģistrētājiem 3445 saslimšanas gadījumiem 1792 (52%) gadījumi tika reģistrēti tieši bērnu vidū,” stāsta SPKC Infekcijas slimību uzraudzības un imunizācijas nodaļas epidemioloģe Rita Korotinska.

lasīt tālāk ↓bulta "Mazsalacas pilsētas bibliotēkas vēstures lappuses"

"Mazsalacas pilsētas bibliotēkas vēstures lappuses"

 

Novadpētniecības konkursa rezultātā izveidota prezentācija "Mazsalacas pilsētas bibliotēkas vēstures lappuses"
bulta Bezmaksas attālinātas juridiskās konsultācijas būs pieejamas arī turpmāk

Bezmaksas attālinātas juridiskās konsultācijas būs pieejamas arī turpmāk

 

Novērtējot iedzīvotāju pieprasījumu pēc valsts nodrošinātām attālinātām juridiskām konsultācijām, kas norisinājās šā gada maijā un jūnijā, Juridiskās palīdzības administrācija sadarbībā ar juridiskās palīdzības sniedzējiem un biedrību “Skalbes” arī turpmāk organizē attālinātas juridiskās konsultācijas iedzīvotājiem.

 

No š.g. 1. septembra līdz 30. novembrim darba dienās plkst.12.00 - 16.00 ikvienam būs iespēja saņemt informāciju par savām tiesībām un tiesisko interešu aizsardzību juridisku strīdu risināšanā. Konsultāciju tēmas: ģimenes tiesības, aizsardzība no vardarbības, darba tiesības, saistību izpilde, zaudējumu piedziņa, maksātnespējas process u.c.

 

Lai saņemtu konsultāciju, noteiktajos laikos varēs zvanīt uz bezmaksas informatīvo tālruni 1 1 6 0 0 6 vai rakstīt interneta vietnē www.cietusajiem.lv, izmantojot tiešsaistes konsultāciju rīku.

lasīt tālāk ↓bulta ZAAO kopā ar Latvijas Zaļo punktu nodrošina tekstila šķirošanas iespējas Ziemeļvidzemē

ZAAO kopā ar Latvijas Zaļo punktu nodrošina tekstila šķirošanas iespējas Ziemeļvidzemē

 

Pašvaldību atkritumu apsaimniekošanas uzņēmums SIA “ZAAO” (ZAAO) sadarbībā ar Latvijas Zaļo punktu no 1.septembra uzsāk piedāvāt tekstila šķirošanas pakalpojumu ZAAO darbības reģiona 20 EKO laukumos, kā arī pie vairākām tirdzniecības vietām Cēsīs un Valmierā. Iedzīvotāji tiek aicināti ievietot lietošanai vēl derīgu apģērbu, apavus un mājas tekstilu speciālajos konteineros.

 

ZAAO valdes priekšsēdētājs Gints Kukainis: “Esam gandarīti, ka tagad varam piedāvāt klientu prasītu pakalpojumu – iespēju nodot tekstila izstrādājumus. Pāris gadus jau ar labām atsauksmēm EKO laukumos vācām lietotus apavus, tagad varam teikt, ka pakalpojums ir pilnīgs – ir iespēja nodot ne tikai apavus, bet arī lietošanai derīgus tekstila izstrādājumus. Nevienu materiālu mēs nevācam tāpat vien. Šķirot aicinām to, kam ir atrasta tālāka izmantošana vai pārstrādes iespējas. ZAAO arī turpmāk meklēs dažādus risinājumus aprites ekonomikas principu ieviešanai.”

lasīt tālāk ↓bulta Projekts “Kopā, tālāk, plašāk!”

Projekts “Kopā, tālāk, plašāk!”

 

Valmieras pilsētas pašvaldība sadarbībā ar Naukšēnu novada pašvaldību, Rūjienas novada pašvaldību, Mazsalacas novada pašvaldību, Beverīnas novada pašvaldību, Kocēnu novada pašvaldību, Burtnieku novada pašvaldību un Strenču novada pašvaldību no 2020. gada 3. augusta līdz 2021. gada 20. oktobrim īsteno projektu “Kopā, tālāk, plašāk!” Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2020. gadam 1. sadaļas “Valsts atbalsta nodrošināšana jaunatnes politikas attīstībai pašvaldībās” un 1.2. apakšsadaļas “Starpnovadu un starpinstitūciju sadarbība jaunatnes politikas īstenošanai vietējā līmenī” ietvaros. Projekta nr. VP202/1.2-11.

 

Projekta mērķis ir izveidot vienotu jaunatnes politikas stratēģiju jaunajā Valmieras novadā, kas apvieno 8 pašvaldības un izveidot jauniešiem pielāgotu digitālu informācijas apmaiņas platformu, kurā tiks apkopota un aktualizēta informācija par pasākumiem, aktivitātēm un iespējām visā jaunā Valmieras novada teritorijā.

lasīt tālāk ↓bulta ZAAO jaunās konteineru uzlīmes vērš uzmanību uz pareizu šķirošanu

ZAAO jaunās konteineru uzlīmes vērš uzmanību uz pareizu šķirošanu

 

Pašvaldību atkritumu apsaimniekošanas uzņēmums SIA “ZAAO” uzsācis dalīti vāktu atkritumu konteineru uzlīmju nomaiņu, lai iedzīvotāji vēl precīzāk saprastu, kurš iepakojums ir derīgs pārstrādei un kuram pārstrādes iespēju šobrīd nav, tāpēc tas nav jāšķiro.

 

ZAAO Šķiroto atkritumu savākšanas daļas vadītāja Ginta Gailuma: “ZAAO par augstu vērtību vienmēr tur ne tikai klientu pieprasītu pakalpojumu attīstīšanu, bet arī informēšanu un izglītošanu par pakalpojumu pareizu izmantošanu. Esam uzsākuši vairāku tūkstošu konteineru uzlīmju nomaiņas procesu uzņēmuma darbības reģiona EKO punktos, EKO laukumos un juridiskajiem klientiem, lai ar foto attēliem, tekstu, atļaujas un aizlieguma zīmēm vēl precīzāk norādītu, kas ir derīgs pārstrādei. Uz uzlīmēm izvietotā informācija pieejama arī elektroniski uzņēmuma mājas lapā, sociālos tīklos, kā arī plānots to izplatīt pašvaldību informatīvajos kanālos. Drukātā veidā informācija par pareizu šķirošanu pieejama dažādos pasākumos un iedzīvotājiem tiks izplatīta sadarbībā ar namu apsaimniekotājiem.”

lasīt tālāk ↓bulta Tiks īstenoti vairāki LEADER projekti

Tiks īstenoti vairāki LEADER projekti

 

Mazsalacas novada pašvaldība tuvākajā laikā uzsāks vairāku Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) Lauku attīstības programmas aktivitātēs iesniegto un Lauku atbalsta dienesta apstiprināto projektu īstenošanu:

 

- Projekts “Mākslas piesaiste novadam” (LAD projekta Nr. 20-09-AL29-A019.2201-000004), kura mērķis ir  uzlabot  mūsdienu kultūrtelpai atbilstošu infrastruktūru un pieejamību mākslas piesaistei novadam, nodrošinot ilgtspējīgu mākslas, kultūras  un kultūrtūrisma attīstību reģionā. Tā ietvaros tiks izgatavotas mēbeles vēsturisku materiālu un pastāvīgas porcelāna figūriņu  ekspozīcijas izvietošanai, nodrošinot kultūvēstures objekta sakārtošanu un pieejamības kvalitātes uzlabošanu Sēļu muižā. Projekta kopējais finansējums 5036,89 eiro, tai skaitā attiecināmās izmaksas 5000,00 eiro, no tām ELFLA finansējums 4500,00 eiro, pārējās izmaksas sedz Mazsalacas novada pašvaldība.

lasīt tālāk ↓bulta Par ūdenssaimniecības attīstības programmas īstenošanu

Par ūdenssaimniecības attīstības programmas īstenošanu

 

Mazsalacas novada pašvaldība 2019. gada 16. janvāra domes sēdē apstiprināja Mazsalacas novada ūdenssaimniecības attīstības programmu, kuru paredzēts īstenot pakāpeniski - sākot ar 2019. gadu par pašvaldības līdzekļiem.

 

Programmas 1. posms – ūdensapgādes un kanalizācijas tīklu būvniecība Kalna ielā, tika īstenots 2019. gada novembrī.

 

Programmas 2. posma – ūdensapgādes un kanalizācijas tīklu būvniecība R.Dārziņa, Lielajā, Dzirnavu un Aurupītes ielās – īstenošana uzsākta 2019. gada beigās. SIA “Firma L4” ir izstrādājusi būvprojektu, paredzot būvdarbu veikšanu septiņās kārtās.

lasīt tālāk ↓bulta Noslēdzies uzņēmējdarbības atbalsta konkurss

Noslēdzies uzņēmējdarbības atbalsta konkurss

 

Apsveicam visus Mazsalacas novada pašvaldības uzņēmējdarbības atbalsta konkursā iesniegtos projektus, kuri saņēma pašvaldības finansējumu!


Cidoniju našķi (grants 2 732,09 eiro) 

Projekta mērķis - iegādāties sulu spiedi, augļu smalcinātāju, dehidratoru – pārtikas produktu žāvētāju, šokolādes karsēšanas trauku, sulas pasterizatoru, sulu pakošanas iekārtu un saldētavu, lai nodrošinātu produkcijas (cidoniju) pārstrādi tālākai realizācijai.

 

Glempings “Sila Bode” (grants 2 962,42 eiro) 

Projekta mērķis - izveidot naktsmītni “Sila Bode” pie Salacas. Glempinga ēka tiks celta, izmantojot iespējami dabīgus materiālus, tās interjerā dominēs koks un dabiski toņi. Projekta ietvaros paredzēts iegādāties terases dēļus, jumta seguma materiālu, bio tualeti, apdares dēļus, gāzes ūdens sildītāju, akumulatoru ar saules paneli, gāzes sildītāju, gultu.

lasīt tālāk ↓bulta Jauniešu projekta konkursa rezultāts – jaunas basketbola formas

Jauniešu projekta konkursa rezultāts – jaunas basketbola formas

 

Trenējoties un spēlējot basketbolu, sanāk piedalīties dažādās sacensībās. Vienmēr esmu pievērsis uzmanību, kādās formās spēlē pretinieku komandas. Tā arī radās ideja par jaunām basketbola formām.

 

Uzzinot par Mazsalacas novada pašvaldības izsludināto jauniešu projektu konkursu ar  iespēju saņemt finansējumu savas idejas realizācijai, nolēmu uzrakstīt šo projektu.  Iekļaujoties  projektam atvēlētās summas ietvaros, sākumā bija doma par četriem formas tērpiem 3x3 basketbola komandai, bet vēlāk nolēmām piesaistīt līdzfinansējumu, lai varētu iegādāties 10 formas, ar kurām basketbola sacensībās piedalītos Mazsalacas vidusskolas komandas. Saņemot  finansējumu, formas pēc mūsu pašu piemeklētā dizaina tika pasūtītas un uzšūtas firmā SIA “MINT print”. Tās sanāca lieliskas! Pateicoties ātrai formu izgatavošanai, bija iespēja jaunajās formās piedalīties Rūjienas strītbola vasaras pēdējā posmā. U13 komanda šo sacensību kopvērtējumā izcīnīja 3.vietu. Jaunās formas turpmāk noderēs gan ziemas, gan vasaras sezonā.

lasīt tālāk ↓bulta Dabas aizsardzības plāni atklāj teritoriju unikalitāti un dod iespēju domāt tālredzīgi

Dabas aizsardzības plāni atklāj teritoriju unikalitāti un dod iespēju domāt tālredzīgi

 

Lai sabalansētu dabas aizsardzības un saimnieciskās intereses, kā arī risinātu dažādas problēmsituācijas īpaši aizsargājamās dabas teritorijās (ĪADT), dabas skaitīšanas ietvaros tiek izstrādāti dabas aizsardzības plāni 25 šādām teritorijām, tajā skaitā Gaujas un Ķemeru Nacionālajam parkam, un Lubāna mitrājam. Un ikviens ir aicināts konstruktīvi iesaistīties ikviena plāna izstrādē, lai jau savlaicīgi risinātu dažādus ar ĪADT saistītos jautājumus.

 

Plānu gatavošanas sākumā zemes īpašnieki saņem uzaicinājuma vēstuli iesaistīties dokumenta izstrādē, un tāpat līdzdarboties ir aicināti arī citi interesenti, piemēram, uzņēmēji, mednieki u.c., ideju izklāstot plāna izstrādātājam. Nākamais posms ir teritorijas dabas vērtību izpēte un datu analīze, bet tālāk tiek meklēta iespēja idejas savietot ar dabas unikalitāti. Plānos ietvertās idejas un ierosinājumi dod plašākas iespējas to īstenošanai, kam nereti nepieciešams projektu vai struktūrfondu atbalsts.

lasīt tālāk ↓← jaunāki ieraksti   vecāki ieraksti →

 

izgarso_piedzivo_45726.gif

Pasākumi
22.oktobrī 14:00 Mazsalaca
Domrade
23.oktobrī 14:30 Mazsalaca
ATCELTAS! Vispārējo veselību veicinošu vingrojumu nodarbības
24.oktobrī 14:00 Mazsalaca
ATCELTS - Popgrupu sadraudzības koncerts
24.oktobrī 18:00 Sēļi
Senās mūzikas koncerts “VIŅAS MAJESTĀTE MŪZA”
30.oktobrī 19:00 Ramata
ATCELTA - Ražas balle
31.oktobrī 20:00 Sēļi
Leģendu nakts Sēļu muižā
6.novembrī 10:00 Mazsalaca
Mobilā diagnostika
7.novembrī 15:00 Mazsalaca
Svecīšu vakars
12.novembrī 15:00 Mazsalaca
Stāsti par Mazsalacas vēsturi un mazsalaciešiem
13.novembrī 14:00 Mazsalaca
Mazsalacas stāsti
17.novembrī 20:00 Ramata
Latvijas 102.dzimšanas dienas pasākums
18.novembrī 16:00 Mazsalaca
Valsts svētku pasākums
27.novembrī 19:00 Mazsalaca
Izrāde "Vīrietis"
28.novembrī 14:00 Mazsalaca
Senioru biedrības pasākums “Parunāsim par jaunību vecumā”
5.decembrī 18:00 Mazsalaca
Deju kopu sadraudzības koncerts
Aktuāli
līdz 30.oktobrim  Mazsalaca
Kristapa Berga mākslas darbu izstāde
līdz 10.novembrim  Sēļi
Personālizstāde “Piezīmes mālā”
līdz 20.novembrim  Mazsalaca
Izstāde "Māls.Veidošana.Keramika"
līdz 30.novembrim  Sēļi
Andas Miķelsones personālizstāde "Tik mirklis vien..."
līdz 30.novembrim  Sēļi
Andrejs Ģērmanis. Gleznas.
līdz 30.decembrim  Mazsalaca
Izstāde “Par kaķiem”
Pasākumu arhīvs →
Kaimiņos
19.novembrī 10:00 Ungurpils
Donoru diena
Fotogalerijas

Cālis 2020

 

Tikšanās ar rakstnieci Ilzi Freimani

 

Meža dienas 2020

 

Sēļi Saulgrieži 2020

Noderīgi

Mazsalacas novada pašvaldība
Pērnavas iela 4, Mazsalaca
Mazsalacas novads, LV-4215
Reģistrācijas Nr. 90009114167
Norēķinu konts AS "Swedbank"
Konta Nr. LV14HABA0551020371802
Tālr. 25446604
dome@mazsalaca.lv


Sīkdatnes un privātuma politika


Mazsalaca

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
Mazsalacas novada ziņas


Aptauja

GDP2020_BalsosanaWeb_800x588px_20729.png

 

CERT_Web_256x512px_V1-01_85618.gif

 

Baneris Kvadraats-01_114319.jpg

 

NG katalogs_91638.png

 

vidzemes_zemessargi (1)_42347.gif

 

 

BIS2_40224.gif

 

bangakpu_24856.JPG

 

Bernu_tiesibas_14433.gif

 

banner-vertical_93537.png

 

3td_Neatrodi_biblioteka_gramatu_22833.jpg

 

250x250_24841.jpg

papsjpg_24240.jpg

 

ST peislēgumi 750x521_13237.gif

 

e-zime-01_93951.png

 

NVD_20180913_VaiTuEsiApdrosinats_200x200_2_21031.png

 

Baneris-lapai-2_91132.jpg

 

knab_banneris_42153.jpg

 

muzejs_mazsalaca_90256.JPG

 

e!_pakalpojumi_uz_mana_latvija_lv_250x250_114420.gif

 

VARAM-Vidzeme-180x180px-pastasti (002)_34622.gif

 

LVLV_200_92809.JPG

 

apCeļosim_fb_180x180(1)_42930.jpg

 

vpvkac_24032.gif

 

 

NVA baneris 200X100_24022.jpg

 

 

DI_250x250_115713.png

 

Baneris150x150_43113.gif

 

BANERIS 200X200_91308.jpg

 

300x250pix_13402.jpg

 

1188-transport_100447.jpg

 

 

4lietas_klekshi_102839.png

 

vugd.gov.lv

 

rsz_3vz_logotips_800_80055.jpg

 

250x250-baneris-Upes-Oga_22713.gif

 

rsz_banneris_1_84550.jpg(c) 2011-2020 Mazsalaca.lv
Visas tiesības aizsargātas

png

Realizācija Tup un Turies