Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību (vairāk par sīkdatnēm un privātuma politiku šeit)
rss facebook twitter flickr instagram
A | A+
LV
EN
 
SĀKUMSPAŠVALDĪBA
PAKALPOJUMI
SABIEDRĪBA
IZGLĪTĪBA
KULTŪRA
TŪRISTIEM
KONTAKTI
SLUDINĀJUMI (32)
Izrāde "Mucenieks un muceniece" - ATCELTS Velobrauciens ar atjautības uzdevumu risināšanu

Ziņas

bulta Nodokļa atvieglojums vecākiem par vasaras brīvlaikā strādājošiem bērniem saglabājas

 

Jaunieši vasaras brīvlaikā tradicionāli izmanto iespēju strādāt, gūt jaunu pieredzi un nopelnīt līdzekļus savu mērķu īstenošanai. Par bērniem līdz 19 gadu vecumam, kuri strādā tikai vasaras brīvlaikā un mācās vispārējās, profesionālās, augstākās vai speciālās izglītības iestādē, vecākiem ir tiesības saglabāt nodokļa atvieglojumu.


Ja skolēns līdz 19 gadu vecumam turpina mācības un strādā tikai vasaras brīvlaikā (no 1. jūnija līdz 31. augustam), vecākam algas nodokļa grāmatiņā nav jāsvītro ieraksts par bērnu kā apgādājamo, arī atrašanās vecāka apgādībā automātiski netiks pārtraukta. Tādējādi vecāks saglabā atvieglojumu par apgādībā esošu personu, un ar nodokļiem neapliekamā vecāka algas daļa palielinās par 250 eiro mēnesī.


Savukārt tiem vecākiem, kuru bērni līdz 19 gadu vecumam mācās un strādā arī mācību gada laikā, bērna atrašanās apgādībā automātiski tiek pārtraukta tiklīdz skolēns uzsācis darba attiecības. Ja skolēns pārtrauc strādāt, vecākiem pašiem bērns jāatjauno apgādībā.

lasīt tālāk ↓bulta Mazsalacas vidusskolas deju kolektīvi "Ķipari" Skolēnu deju svētku finālā
bulta Mazsalacas Cālis 2021

Mazsalacas Cālis 2021

 

Noslēdzies mazo vokālistu konkurss “Mazsalacas Cālis 2021”. Šogad tas notika attālināti. Konkursā piedalījās 12 mazie dziedātāji.

 

Dziesmiņas mācīja Mazsalacas pilsētas Pirmsskolas izglītības iestādes mūzikas skolotāja Baiba Bīviņa, cālēnus fotografēja un filmēja Kristiāna Šteinberga un Arnis Strads. Konkursa organizators Mazsalacas novada Kultūras centrs.

 

Skatītāju balsojums tika organizēts Mazsalacas novada Kultūras centra facebook kontā no 18. maija līdz 23. maijam.

 

Konkursantus vērtēja arī Mazsalacas novada Kultūras centra apstiprināta žūrija: Daina Ansone, Elza Lauzne, Dace Jurka, Baiba Bīviņa.

lasīt tālāk ↓
Galerijas


bulta Noslēgusies „Latvijas valsts mežu un Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstītās Vidzemes kultūras programmas 2021" projektu vērtēšana

Noslēgusies „Latvijas valsts mežu un Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstītās Vidzemes kultūras programmas 2021" projektu vērtēšana

 

Vidzemes plānošanas reģiona izsludinātā un administrētā konkursa „Latvijas valsts mežu un Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstītā Vidzemes kultūras programma 2021” (VKP) projektu vērtēšana ir noslēgusies. Šogad konkursam tika iesniegti 182 projektu pieteikumi, kopējā pieprasītā finansējuma summa – 762 391,37 eiro. 

 

Šogad Vidzemes kultūras programmā 2021 atbalstīti divi Mazsalacas novada projekti: 

  • “Akmens Kundziņš” - īstenojot projektu, Ramatā tiks organizētas meistardarbnīcas bērniem un jauniešiem vecumā no 6-15 gadiem -  animācijas, kultūrvēstures, mūzikas, veidošanas, skatuves runas un mākslas pamatu iemaņu apgūšanai. Projekta pirmā tikšanās būs Mazsalacas Mūzikas un mākslas skolā 7. jūnijā brīvā dabā. MMMS audzēkņi iepazīsies ar gleznotāja Pētera Kundziņa daiļradi un nodarbības turpināsies Ramatas pagasta Kultūras centrā. Ramatas pagasta bērni tiek gaidīti uz animācijas filmas scenārija darbnīcu 07.06.2021., plkst.14.00. Lūgums iepriekš pieteikties pa tālr.25450574 (Sandra), vietu skaits ierobežots. Projekta turpinājums notiks 2021. gada jūlijā, augustā, septembrī. Sekojiet līdzi aktualitātēm.
lasīt tālāk ↓bulta Biedrība „LATVIJAS SENIORU KOPIENU APVIENĪBA” dāvina Mazsalacas slimnīcai medicīnas inventāru

Biedrība „LATVIJAS SENIORU KOPIENU APVIENĪBA” dāvina Mazsalacas slimnīcai medicīnas inventāru

 

Biedrība turpina 2020. gadā uzsākto Latvijas senioru kopienu, sociālo iestāžu un senioru sociālā atbalsta programmu, kuru finansē ilggadējais sadarbības partneris un atbalstītājs AS „DelfinGroup”.

 

2021. gadā saņēmām ziedotāju atbalstu paredzamajiem pasākumiem visos Latvijas reģionos. Plānots piecpadsmit sociālās aprūpes iestādēs, slimnīcās un pansionātos nodot lietošanā medicīnas inventāru un materiālus, ko iegādāsimies par ziedojumā saņemtajiem līdzekļiem.

 

Mazsalacas novada Sociālā dienesta vadītāja Agrita Bērziņa aprīļa mēnesī atsaucās mūsu piedāvājumam un kopā ar slimnīcas vadītāju Edgaru Grandānu apzināja inventāra nepieciešamību. Par ziedojuma līdzekļiem iegādājāmies mājas aprūpei tik nepieciešamo skābekļa aparātu Covid-19 slimniekiem, kā arī medicīnas palīglīdzekļus un inventāru.

lasīt tālāk ↓bulta MAZSALACAS NOVADA UZŅĒMĒJI PIEDĀVĀ IEGĀDĀTIES

 

RAŽOTĀJS

PRODUKCIJA

TĀLRUNIS

PIEGĀDES INFORMĀCIJA

SIA Spelta

(Mareks Bērziņš,

Iveta Pāvula)

 

www.loja.lv 

Kaņepju sēklas, kaņepju eļļa, lobītas kaņepju sēklas, kaņepju proteīns un šķiedrvielas (kaņepju milti)

Tālr.26309741

 

 

 

 

Par piegādi un vajadzīgo daudzumu lūdzam zvanīt. Vienosimies individuāli!

Ēdiendaris

 

Cepam dažāda veida kūkas, taisām cepumu mīklu un mīklu maizītei, kuru mājas pēc tam paši var izcept

Tālr. 20169259

Tālr. 28211665

E-pasts: ediendaris@gmail.com

Ja tīkla pārklājuma dēļ nevarat sazvanīt, aicinām rakstīt SMS vai WhatsApp

Sigita Tāre

“Purvītiņi"

Mājas vistu olas

Tālr.29404463

Informācija zvanot

lasīt tālāk ↓bulta Spēkozola foto konkurss “Eiropas #dižkokulielvalsts Latvija”

Spēkozola foto konkurss “Eiropas #dižkokulielvalsts Latvija”

 

Latvijā ir viens no lielākajiem dižkoku blīvumiem Eiropā. Jau trešo vasaru aicinām apzināties šo mūsu dabas un latviskās identitātes bagātību! Dodies dabā un atrodi dižkoku, vari izmantot akcijas sadarbības partnera Dziedava dižkoku datubāzi https://ej.uz/dziedava. Iekar dižkoka zaros vai novieto pie koka Latvijas karogu un uztaisi foto ar pašiem dižkoka apmeklētājiem pie izgreznotā dižkoka. Nopublicē foto sociālajos medijos: Instagram, Facebook vai Twitter ar koka nosaukumu, tā atrašanās pagastu vai pilsētu, kā arī tēmturi #dižkokulielvalsts. Oktobra sākumā trīs labāko foto autori pēc Spēkozola kustības žūrijas vērtējuma savā īpašumā iegūs Spēkozola dižkoku lielvalsts kreklus. Akcijā aicināts piedalīties ikviens Latvijas iedzīvotājs vai viesis, bet jo īpaši ģimenes, bērni un jaunieši.

lasīt tālāk ↓bulta Lai priecē uzraksts “MAZSALACA”!

Lai priecē uzraksts “MAZSALACA”!

 

Apmēram divus metrus augstie burti izvietoti pļavā Parka ielā aiz bijušās dzelzceļa līnijas.

 

Uz burtiem ir aizliegts kāpt un sēdēt! Būsim atbildīgi! 

Lai uzraksts mūs priecē ilgus gadus!

 

Burtus Mazsalacas novada pašvaldība izgatavoja uzņēmumā Liepājā par 5759,60 eiro.
bulta Var doties braucienā ar elektrovelosipēdu

Var doties braucienā ar elektrovelosipēdu

 

Izmantošanas noteikumi:

  1. Velosipēda nodošana un pieņemšana notiek Mazsalacas novada Tūrisma informācijas centrā (turpmāk TIC) Rūjienas ielā 1, Mazsalacā, tā darba laikā no plkst.9.30 līdz 16.30.
  2. Velosipēdus ir jāatgriež TIC darba laikā.
  3. Velosipēds paredzēts lietošanai tikai Mazsalacas novada teritorijas robežās.
  4. Velosipēda izmantošanas maksimālais ilgums ir septiņas stundas.
  5. Velosipēds tiek nodots lietošanā bez maksas, taču maksa 0,80 eiro jāmaksā par pakalpojumu - instruktāžu.
  6. TIC darbiniekam ir tiesības atteikties izsniegt velosipēdu, ja ir aizdomas, ka nomātājs ir alkohola, narkotisko vai psihotropo vielu ietekmē.
  7. Pirms tūrisma inventāra nomas (patapinājuma) līguma parakstīšanas nomātājs uzrāda TIC darbiniekam dokumentu, kas apliecina tiesības vadīt velosipēdu (velosipēda vai transportlīdzekļa vadīšanas apliecību).
lasīt tālāk ↓bulta Par Spānijas kailgliemeža izplatības ierobežošanu

Par Spānijas kailgliemeža izplatības ierobežošanu

 

Dabas aizsardzības pārvalde pēdējo gadu laikā saņem regulārus dažādu Latvijas pašvaldību iedzīvotāju ziņojumus un sūdzības par dabiskos biotopus, kultūraugus un mājdzīvnieku veselību apdraudošo Spānijas kailgliemezi Arion vulgaris. Gliemeži nereti tiek konstatēti lielā skaitā un nodara ievērojamus postījumus  dārzu īpašniekiem. Līdz ar siltāka laika iestāšanos, iedzīvotāju sūdzības pēdējās šī gada nedēļās ir būtiski pieaugušas, nereti izsakot lūgumu pēc koordinētas cīņas ar šīs sugas īpatņiem.

 

Spānijas kailgliemezis ir ierindots Eiropas simts visinvazīvāko dzīvnieku sarakstā. Lai gan no zinātniskā viedokļa arī Latvijā tā ir klasificējama kā invazīva suga, nepilnīgā normatīvā regulējuma invazīvo sugu jomā dēļ šobrīd Spānijas kailgliemezis nav oficiāli iekļauts invazīvo sugu sarakstā. Latvijas teritorijā šī suga ir sastopama kopš 2009.gada. 2019.gada rudenī bija konstatētas un apstiprinātas 59 sugas atradnes, kuras lokalizējas galvenokārt Latvijas centrālajā daļā. 2020.gadā sugas izplatība, visticamāk, ir paplašinājusies (skat. karte vēstules pielikumā- aktuālie dati uz 05.06.2020.). Ārēji Spānijas kailgliemezis Arion vulgaris ir ļoti līdzīgs vietējam sarkanajam kailgliemezim Arion rufus, kas ir sastopams Latvijas dienvidrietumos: Embūtē  un pie Liepājas ezera. Minētā iemesla dēļ sākumā eksperti precīzi nosaka kailgliemeža sugu un tikai tad tiek apstiprināta jauna atradne.

lasīt tālāk ↓bulta Sācies projekts, kas turpinās imigrantu iekļaušanos Latvijas sabiedrībā

 

Lai veicinātu personu, kuras ir trešo valstu valstspiederīgie un likumīgi uzturas Latvijā - imigrantu - iekļaušanos Latvijas sabiedrībā, no 2021. gada aprīļa līdz 2022. gada septembrim biedrība „Sadarbības platforma” īstenos projektu „Integrācijas ABC – 4”.

 

Projekta galvenie uzdevumi ir ieviest imigrantiem paredzētu kvalitatīvu integrācijas kursa un latviešu valodas kluba programmas, organizēt interaktīvus, izglītojošus, savstarpēju izpratni un integrācijas procesu veicinošus pasākumus gan Latvijā dzīvojošajiem imigrantiem, gan vietējās sabiedrības pārstāvjiem.

 

Galvenās aktivitātes projekta gaitā būs integrācijas kursi, nodarbības latviešu valodas klubā, starpkultūru pasākumi, kā arī laikmetīgās mākslas aktivitātes.

lasīt tālāk ↓bulta Pieņem nākamos papildu atvieglojumus vakcinētiem cilvēkiem

Pieņem nākamos papildu atvieglojumus vakcinētiem cilvēkiem

 

Cilvēki, kuri būs saņēmuši pilnu vakcinācijas pret Covid-19 kursu, atgriežoties Latvijā no ārzemēm, varēs neievērot pašizolāciju. Šis ir nākamais solis papildu atvieglojumu ieviešanā vakcinētām personām, par ko  13. maijā lēma valdība. Par citām priekšrocībām plānots lemt jau tuvākajā laikā.

 

Cilvēks Latvijā drīkstēs neievērot pašizolāciju, ja būs atgriezies no Eiropas Savienības vai Eiropas Ekonomikas zonas valsts, vai Šveices Konfederācijas, kā arī Apvienotās Karalistes. Šādā gadījumā būs jāuzrāda ārstniecības iestādes apliecinājumu, ka ir pagājušas piecpadsmit dienas pēc pilna vakcinācijas kursa pabeigšanas ar vakcīnu, ko ir atzinusi Eiropas Zāļu aģentūra (un tās atzītas ārvalstu iestādes) vai Pasaules Veselības organizācija. Šādu apliecinājumu cilvēks bez maksas iegūst ārstniecības iestādē, kur veikta vakcinācija, savukārt ar laiku šādu izziņu aizstās digitālais sertifikāts.

lasīt tālāk ↓bulta ZAAO akcijas laikā nodotas gandrīz 70 tonnas elektrisko un elektronisko atkritumu

ZAAO akcijas laikā nodotas gandrīz 70 tonnas elektrisko un elektronisko atkritumu

 

No 15.marta līdz 30.aprīlim notika SIA “ZAAO” (ZAAO) organizēta nolietotās elektrotehnikas un bateriju vākšanas akcija “Sper EKO soli”, kuras laikā, ZAAO darbības reģiona 20 EKO laukumos bez maksas varēja nododot neizjauktu nolietoto dažāda izmēra sadzīves elektrotehniku un baterijas.

 

Akcijas laikā savāktas 68.8 tonnas elektrisko un elektronisko atkritumu un 448 kg baterijas.

 

Lai arī nolietotās elektrotehnikas nodošana EKO laukumos bez maksas tiek nodrošināta ikdienā, akciju laikā nodotais konkrētā atkritumu veida apjoms pret vidējo apjomu mēnesī pieaug. Akcijas laikā aizpildīti 3788 kuponi. Salīdzinot ar pirmo akcijas rīkošanas reizi 2014.gadā, akcijas dalībnieku skaits pieaudzis par aptuveni 70% - 2014.gadā tika aizpildīti 1090 kuponi.

lasīt tālāk ↓bulta Kaimiņi iedvesmas stāstiem pieteikuši 32 jaunienācējus Vidzemes laukos

Kaimiņi iedvesmas stāstiem pieteikuši 32  jaunienācējus Vidzemes laukos

 

Noslēdzoties Vidzemes plānošanas reģiona un Latvijas Lauku foruma organizētajai akcijai “Meklējam kaimiņu, kurš iedvesmo!”, saņemti 39 pieteikumi. Kopumā pieteikti 32 jaunienācēji, kas pārcēlušies uz dzīvi Vidzemes laukos ne senāk kā pirms septiņiem gadiem (daži no jaunienācējiem pieteikti vairākas reizes). Vidzemnieku atzinība, piesakot savus jaunos kaimiņus, parāda, ka jaunienācēji ir ievēroti un akceptēti kā vietējās kopienas pilnvērtīgi dalībnieki.

 

Apkopojot pieteikumus redzams, ka ne visi jaunienācēji strādā lauksaimniecības nozarē – viņi atraduši veidu, kā būt kontaktā ar ārpasauli un turpināt iepriekš uzsāktās lietas, neizejot no savas lauku sētas. Nereti, pārceļoties, nomainīta arī nodarbošanās.

 

Par pieciem jaunienācējiem tiks gatavoti pieredzes stāsti latviešu un angļu valodā, kas kopā ar stāstiem no citām valstīm tiks publicēti arī PoliRural Eiropas labo prakšu atlantā (https://atlasbestpractices.com/polirural/).

lasīt tālāk ↓bulta Mazsalacas priedes aizceļoja uz Vāciju

Mazsalacas priedes aizceļoja uz Vāciju

 

Aprīlī Mazsalacas novada sadraudzības pilsēta Hārzevinkela Vācijā saņēma mūsu dāvinātos priežu stādus.

 

Nosūtījām uz Vāciju divus priežu stādus, kas sagādāti tepat, Mazsalacas mežos, lai papildinātu Marienfeldas četru kilometru garo meža mācību taku.

 

Idejas autors ir vācietis Leonards Sieveke, kurš arī vairākkārt viesojies Mazsalacā. Viņš šo projektu uzsāka pagājušā gada rudenī, kopā ar vietējā bērnudārza bērniem stādot ozolus. Šobrīd meža takā Hārzevinkelā ir jau 70 koku. Tā izveidota kā pastaigu un izziņas galamērķis gan vietējiem, gan viesiem – taka ir kā simbols klimata pārmaiņām un māca par koku nozīmi planētas ilgtspējībā. Mazsalacas koki ir īpaši izcelti ar mūsu valsts karoga krāsas informācijas stendu, kas pastāsta par to, ka priede (pinus silvestri)s ir Latvijas mežu izplatītākais koks un ka jau Hercoga Jēkaba laikos Latvijas priedes bija vienas no izcilākajām kuģu mastu būvniecībā.

lasīt tālāk ↓bulta Iedzīvotāji ar psihiskās veselības sarežģījumiem var saņemt valsts apmaksātas psihologu konsultācijas

 

Lai iedzīvotājiem ar psihiskās veselības sarežģījumiem ārstniecības procesā būtu pieejams valsts psiholoģiskais vai psihoterapeitiskais atbalsts, turpmāk ģimenes ārsti pie noteiktiem psihiskās veselības traucējumiem pacientu var nosūtīt uz valsts apmaksātām konsultācijām pie atbilstoša speciālista.

 

Veselības ministrs Daniels Pavļuts uzsver: “Psihiskajā veselībā vieglāku traucējumu gadījumā savlaicīgi izmantota profesionāla psiholoģiski-terapeitiskā palīdzība palīdz izvairīties no stāvokļa pasliktināšanās. Lai arī jaunajam pakalpojumam finansējumu valsts piešķīrusi līdz šī gada beigām, jau tagad zinām, ka šis būs viens no ministrijas prioritārajiem pasākumiem, kuram lūgsim finansējumu arī nākamā gada budžetā.”

lasīt tālāk ↓bulta Ievieš valsts apmaksātu profilaktisko pārbaudi prostatas vēža noteikšanai

 

Lai nodrošinātu savlaicīgu prostatas vēža diagnostiku, Latvijā ir ieviesta valsts apmaksāta profilaktiskā pārbaude prostatas vēža noteikšanai jeb prostatas vēža skrīnings, informē Nacionālais veselības dienests. Tā paredz specifisku asins analīžu veikšanu reizi divos gados divām iedzīvotāju grupām – visiem vīriešiem vecumā no 50 līdz 75 gadiem un vīriešiem no 45 līdz 50 gadu vecumam, ja ģimenes anamnēzē prostatas vēzis ir konstatēts asinsradiniekam. 

 

Profilaktiskās pārbaudes veikšanai ir jāvēršas sava ģimenes ārsta praksē. Ārsts izsniegs nosūtījumu asins parauga nodošanai un laboratorijā tiks noteikts prostatas specifiskais antigēns (PSA).  

 

Ja asins analīžu rezultāti uzrādīs paaugstinātu PSA līmeni, ģimenes ārsts noformēs nosūtījumu urologa konsultācijai. Šādu pēcskrīninga konsultāciju varēs saņemt atbilstoši “zaļā koridora” principam jeb ārpus kopējās pieraksta rindas.

lasīt tālāk ↓bulta Valmierā apskatāma pasaulē lielākā cilvēku foto projekta izstāde

Valmierā apskatāma pasaulē lielākā cilvēku foto projekta izstāde

 

Valmieras bijušās katlumājas fasāde un tās skurstenis (Rīgas ielā 25) uz laiku pārtapuši par izstāžu vietu. Tur skatāmi 378 iedzīvotāju fotoportreti, Valmierai un topošajam Valmieras novadam iesaistoties pasaulē lielākajā cilvēku foto projektā “Inside out”.

 

Valmiera projektā piedalās, īstenojot iniciatīvu “Notice us!” (“Pamani mūs!”), apliecinot, ka katrs cilvēks ir īpašs un skaists, katrs paveic ko tādu, kas pasauli dara labāku. Katrs fotoportrets ir arī stāsts par nozīmīgumu, ka arī šķietami mazie darbi un vēlme darīt labu patiesībā rada lielas pārmaiņas. Šādā veidā Latvijas iedzīvotāji pievienojušies tiem vairāk nekā 400 000 cilvēkiem 138 valstīs, kuri, publiski daloties ar savu fotoportretu, vērš uzmanību neiecietībai, rasismam, atbalsta demokrātiskas vērtības, veicina klimata pārmaiņas, runā par integrāciju. “Pamani mūs!” ir stāsts par iekļaujošu sabiedrību un saikni citam ar citu, par to, ka Latvija ir bagāta cilvēku, dabas, kultūras, pieredzes un vēl daudzu citu iemeslu dēļ. Mēs darām, mēs radām, mēs iedvesmojam, mēs lepojamies, mēs gribam būt pamanīti, lai dalītos savā īpašajā stāstā.

lasīt tālāk ↓bulta Manuskriptu konkurss “Novadpētniecība novados”

Manuskriptu konkurss “Novadpētniecība novados”

 

Apgāds „Jumava” izsludina manuskriptu konkursu „Novadpētniecība novados”

 

Pieteikuma forma
bulta Izveidota vietne sabiedrisko novērojumu iegūšanai par invazīvo sugu izplatību Latvijā

Izveidota vietne sabiedrisko novērojumu iegūšanai par invazīvo sugu izplatību Latvijā

 

Lai dotu iespēju ērtāk ziņot par novērotajām svešzemju sugām un iegūtu plašāku informāciju par invazīvo sugu atradnēm Latvijā, Dabas aizsardzības pārvalde projektā “LIFE-IP LatViaNature” tiešsaistē ir izveidojusi  Invazīvo sugu pārvaldnieku, kas palīdzēs veicināt sabiedrības izpratni par invazīvajām sugām un ievāktu datus par to izplatību.

 

Invazīvo sugu pārvaldnieks ikvienam interesentam ir pieejams interneta vietnē http://bit.ly/invazivs. Tajā iekļautas teju 50 sugas, ko zinātnieki atzinuši par invazīvām – svešzemju sugas, kas strauji vairojas un izplatās, apdraudot vietējās sugas un bioloģisko daudzveidību, un tāpēc ir nepieciešams apzināt šo sugu atradnes un ierobežot to izplatību.

lasīt tālāk ↓bulta M.Siņicins saņem Atzinības krustu

M.Siņicins saņem Atzinības krustu

 

Ordeņu kapituls 2021. gada 20. aprīlī nolēma par sevišķiem nopelniem Latvijas valsts labā apbalvot ar Atzinības krustu un iecelt par Atzinības krusta virsnieku:
bijušo ilggadējo Mazsalacas vidusskolas vēstures un ekonomikas skolotāju, Vidzemes Augstskolas vieslektoru Mihailu Siņicinu.

Lepojamies!

 

Informācija no Latvijas Vēstneša
bulta Iespēja veikt antivielu testu

Iespēja veikt antivielu testu

 

Ņemot vērā iedzīvotāju vēlēšanos noskaidrot savu aizsardzības līmeni pret Covid-19, Vidzemes slimnīcas laboratorija, piedāvā veikt antivielu testu. Tas ļauj noteikt specifisko antivielu pret SARS-CoV-2 (S) vīrusa klātbūtni organismā.

 

Tests tiek rekomendēts pacientiem ar pārslimotu vai aizdomām par pārslimotu bezsimptomu Covid-19 infekciju. “Testa rezultāti”, skaidro laboratorijas vadītāja Sandra Mikuļinoka, “viņiem palīdzēs plānot vakcinēšanās laiku, jo nevajadzētu vakcinēties, kamēr antivielu daudzums organismā vēl ir pietiekamā daudzumā. Īpaši ieteicams šis tests ir personām pēc vakcinācijas. Viņiem testa rezultāti palīdzēs sekot imūnās atbildes veidošanai – specifisko antivielu veidošanās dinamikai un tās noturībai ilgtermiņā. Tas ļaus novērtēt imunitātes veidošanos pēc vakcinācijas”.

lasīt tālāk ↓bulta Meklē fotogrāfijas

Meklē fotogrāfijas

 

Mazsalacas pilsētas bibliotēka lūdz atsaukties cilvēkus, kuru krājumā ir saglabājušās vēsturiskas fotogrāfijas ar Skaņkalnes (agrāk Skulberģu) pareizticīgo baznīcu. Der gan iekšskati, gan ārskati. Fotogrāfijas tiks ieskenētas (fotogrāfiju oriģināli paliks to īpašniekiem), lai papildinātu Mazsalacas pilsētas bibliotēkas novadpētniecības krājumu, un tās var tikt izmantotas novadpētniecības nolūkos Valmieras bibliotēkas mājas lapas novadpētniecības platformā. Jau iepriekš pateicamies par atsaucību!

 

Lūdzam iepriekš sazināties ar bibliotēku pa tālr.64251246.
bulta Sezonas laukstrādniekiem - īpašs nodokļu režīms

Sezonas laukstrādniekiem - īpašs nodokļu režīms

 

Lauksaimnieki, kuri laukstrādniekus sezonas rakstura darbos nodarbina no 1. aprīļa līdz 30. novembrim, iedzīvotāju ienākuma nodokli no šo darbinieku algām var maksāt 15% apmērā, bet ne mazāk kā 0,70 eiro par katru nodarbināšanas dienu.

 

Sezonas laukstrādnieku reģistrācijai darba devējiem jāizmanto Lauku atbalsta dienesta (LAD) Elektroniskā pieteikšanās sistēma (EPS), kurā jāreģistrē ienākumu gūšanas diena, noslēgto līgumu forma un sezonas laukstrādniekiem par darbu aprēķinātā atlīdzība. Papildus Valsts ieņēmumu dienestā (VID) šie darbinieki nav jāreģistrē.

 

Tāpat EPS ir nodrošināta iespēja lauksaimniekiem (darba devējiem) apkopotā veidā iegūt visus mēneša laikā ievadītos datus un aprēķināto nodokļa apmēru, to iesniegšanai VID standartizētā formā vienu reizi mēnesī.

lasīt tālāk ↓bulta ZAAO realizēs projektu bioloģiski noārdāmo atkritumu pārstrādes attīstībai

ZAAO realizēs projektu bioloģiski noārdāmo atkritumu pārstrādes attīstībai

 

SIA “ZAAO” (ZAAO) ir noslēgusi vienošanos ar Centrālo finanšu un līgumu aģentūru par Eiropas Savienības Kohēzijas fonda projekta Nr.5.2.1.2/20/A/008 “Bioloģiski noārdāmo atkritumu pārstrādes rūpnīcas “Daibe” izveide” īstenošanu.

 

ZAAO valdes priekšsēdētājs Gints Kukainis: “Viens no būtiskākajiem šī brīža izaicinājumiem ir veicināt atkritumu pārstrādi, lai sasniegtu valsts atkritumu apsaimniekošanas plānā izvirzītos mērķus, realizētu Eiropas Savienības direktīvas. Realizējot konkrēto projektu, tiks palielināta bioloģiski noārdāmo atkritumu pārstrādes jauda un apjoms. Rūpnīcas izbūve nozīmē arī bioloģiski noārdāmo atkritumu dalītas vākšanas pakalpojuma attīstību, kas no mums visiem prasīs ikdienas paradumu maiņu.” 

 

Projekta ietvaros notiks bioloģiski noārdāmo atkritumu (BNA) pārstrādes rūpnīcas izveide, paredzot bioloģiski noārdāmo atkritumu apglabāšanas daudzuma samazināšanu, līdz ar to paaugstinot atkritumu izmantošanas efektivitāti.

lasīt tālāk ↓bulta Gints Kukainis: ZAAO ceļš ir aprites ekonomikas virzienā

Gints Kukainis: ZAAO ceļš ir aprites ekonomikas virzienā

 

SIA “ZAAO” (ZAAO) jau vairāk nekā divdesmit gadus veiksmīgi strādā savu īpašnieču pašvaldību teritorijās, izpildot Ziemeļvidzemes atkritumu apsaimniekošanas plānu un tiecoties ieviest arvien jaunus, klientu ērtībām piemērotus risinājumus atkritumu apsaimniekošanā. Kopā ar sadarbības partneriem tiek īstenotas inovatīvas pieejas sabiedrības izglītošanā vides jautājumos un meklēti vides ilgtspējas risinājumi.

ZAAO valdes priekšsēdētājs Gints Kukainis: “Aizvadītajā gadā ārkārtējās situācijas apstākļos esam veikuši izmaiņas uzņēmumā, pārorganizējot ikdienas darbus tā, lai klientiem sniegtu pakalpojumu nemainīgā kvalitātē. Esam strauji pielāgojušies pārmaiņām, spējuši būt atvērti jaunajam un adaptēties prasībām kopējā darba organizēšanā un klientu vēlmju īstenošanā.”

 

Kopumā 2020. gads uzņēmumam ir bijis veiksmīgs, neto apgrozījums pieaudzis par 15.9 % un uzņēmums strādājis ar peļņu.

lasīt tālāk ↓bulta Pieņemts lēmums Vidzemes atkritumu apsaimniekošanas reģionālā plāna izstrādei

Pieņemts lēmums Vidzemes atkritumu apsaimniekošanas reģionālā plāna izstrādei

 

9.aprīlī tiešsaistē notika SIA “ZAAO” dalībnieku sapulce, kurā pieņemts lēmums uzsākt reģionālā atkritumu apsaimniekošanas plāna izstrādi, nosakot sasniedzamos mērķus un definējot veicamos uzdevumus.

 

Atkritumu apsaimniekošanas nozarē darbs šobrīd norit ļoti dinamiski – ir apstiprināts “Atkritumu apsaimniekošanas valsts plāns 2021.-2028.gadam”, kas nosaka 5 atkritumu apsaimniekošanas reģionu izveidi esošo 10 reģionu vietā. Ir jāsāk darbs pie reģionālo atkritumu apsaimniekošanas plānu izstrādes, nodrošinot aprites ekonomikas principu ieviešanu, samazinot noglabājamo atkritumu daudzumu, veicinot pārstrādi. Plānošanas periodā ir jāparedz tekstila un bioloģisko atkritumu dalītas vākšanas attīstība.

 

Saskaņā ar Atkritumu apsaimniekošanas likumu atkritumu apsaimniekošanas reģionos ietilpstošajām pašvaldībām līdz 2022.gada 30.decembrim jāizstrādā un jāapstiprina atkritumu apsaimniekošanas reģionālie plāni.

lasīt tālāk ↓bulta Čeku loterijā sākas tematiskie nozaru ceturkšņi ar īpašām balvām; iespēja reģistrēt arī rēķinus

Čeku loterijā sākas tematiskie nozaru ceturkšņi ar īpašām balvām; iespēja reģistrēt arī rēķinus

 

Lai pievērstu iedzīvotāju uzmanību nozarēm ar īpaši augstu ēnu ekonomikas risku, no 1. aprīļa čeku loterijas ietvaros notiks tematisko nozaru izlozes. Tas nozīmē, ka VID ik ceturksni izraudzīsies kādu konkrētu nozari, ar kuras attaisnojuma dokumentiem varēs piedalīties īpašā “nozaru izlozē” un katru mēnesi laimēt trīs naudas balvas 500 eiro vērtībā. Otrs jaunums – ņemot vērā strauji pieaugošo tirdzniecību internetā, no šodienas čeku loterijā var reģistrēt arī rēķinus par precēm un pakalpojumiem, kas apmaksāti ar internetbankas starpniecību.

 

Kā pirmās tematiskās nozares izvēlētas pasažieru sauszemes pārvadājumi un transportlīdzekļu remonts un apkope. Tas nozīmē, ka šī gada aprīlī, maijā un jūnijā iedzīvotāji aicināti pievērst īpašu uzmanību tam, vai tiek izsniegts attaisnojuma dokuments pēc tādu preču vai pakalpojumu saņemšanas kā automobiļa remonts, ikgadējā apkope vai rezerves daļu iegāde, brauciens ar taksometru vai kādu citu pārvadātāju. Reģistrējot šos attaisnojuma dokumentus čeku loterijā, būs iespēja trīs mēnešus laimēt trīs naudas balvas 500 eiro vērtībā.

lasīt tālāk ↓bulta Uzlabots pilsētas ielu apgaismojums

Uzlabots pilsētas ielu apgaismojums

 

2012. gadā Mazsalacā projekta ietvaros par publisko teritoriju apgaismojuma infrastruktūras modernizāciju tika uzstādītas 189 ielu apgaismojuma lampas ar 80W jaudu. Pēc garantijas laika beigām vairākas lampas vairs nedarbojās.   

 

2020. gada otrajā pusē radās iespēja  pieteikties uzņēmuma “RCG Lighthouse” piedāvājumam par pilna servisa apgaismojuma pakalpojumu. Tas ietver apgaismojuma armatūras nomaiņu, servisa apkopi un garantiju, ievērojami samazinot elektroenerģijas patēriņu.

 

Sadarbībā ar šo uzņēmumu pagājušajā nedēļā Mazsalacā uz 40W jaudas LED apgaismojumu nomainītas 77 lampas Gustava Ērenpreisa, Pērnavas, Parka, Sporta, Kalēju un Audēju ielās un Brīvības bulvārī.

lasīt tālāk ↓bulta Padomi lauksaimnieka īpašuma drošībai

Padomi lauksaimnieka īpašuma drošībai

 

Arī šogad krāpšanas gadījumi nav samazinājušies, kad lauksaimniekiem tiek piedāvāts iegādāties traktortehniku, ko viņi nav dzīvē redzējuši.

 

Krāpnieki sludinājumu portālos ievieto ticamas fotogrāfijas ar lauksaimniecības tehniku un tās tehnisko aprakstu, piedāvājot darījumu par cenu, kas bieži ir zemāka par tirgus vērtību. Saziņa ar potenciālajiem pircējiem notiek telefoniski vai e-pastā, kura turpinās līdz brīdim, kad krāpnieki potenciālajam klientam nosūta sagatavotu rēķinu par pirmās iemaksas veikšanu, lai organizētu tālāku preces pārdošanu. Brīdī, kad pircējs attiecīgo samaksu ir veicis, saziņa beidzas un no krāpnieka un pirktās preces vairs nav ne vēsts.

lasīt tālāk ↓← jaunāki ieraksti   vecāki ieraksti →

 

izgarso_piedzivo_45726.gif

Pasākumi
26.jūnijā 17:00 Mazsalaca
Izrāde "Mucenieks un muceniece" - ATCELTS
26.jūnijā 9:30 Mazsalaca
Velobrauciens ar atjautības uzdevumu risināšanu
2.jūlijā 10:00 Mazsalaca
Mobilā diagnostika
4.jūlijā 17:00 Sēļi
Tautas muzikantu saiets Sēļu muižā
10.jūlijā 13:00 Sēļi
Sēļu muižas dārza svētki
10.jūlijā 20:00 Sēļi
Grupas ''Sestā jūdze'' 20 gadu jubilejas romantisko dziesmu vakars
18.jūlijā 15:00 Mazsalaca
Mazsalacas pilsētas kapu svētki
23.jūlijā  Mazsalaca
Ekskursija visiem interesentiem
Aktuāli
līdz 27.jūnijam  Mazsalaca
Izstāde “Mūsu ievērojamākie novadnieki. 3.daļa. Mazāk zināmie novadnieki”
līdz 29.jūnijam  Ramata
Peoniju izstāde
līdz 30.jūnijam  Mazsalaca
Izstāde "Darīt neticamo"
līdz 30.jūnijam  Sēļi
Izstādes Sēļu muižā
līdz 31.augustam  
Virtuālā izstāde "No vasaras līdz ziemai"
līdz 15.oktobrim  Mazsalaca
Izstāde “Jautrā kompānijā"
līdz 31.decembrim  Mazsalaca
Virtuālā izstāde "Radīts mājās"
Pasākumu arhīvs →
Noderīgi

Mazsalacas novada pašvaldība
Pērnavas iela 4, Mazsalaca
Mazsalacas novads, LV-4215
Reģistrācijas Nr. 90009114167
Norēķinu konts AS "Swedbank"
Konta Nr. LV14HABA0551020371802
Tālr. 25446604
dome@mazsalaca.lv

 

 

Piekļūstamības paziņojums


Sīkdatnes un privātuma politika


Mazsalaca

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
Aptauja

Pašvaldību vēlēšanas 2021

 

Skalbes tālrunis

 

banneris-mazsalacas-celvedis-250_91459.jpg

 

Vidzemes uzņēmēju dienas 2021

 

Attīstība Valmieras novadā

 

tev_jabut_forma-01_10623.png

 

CERT_Web_256x512px_V1-01_85618.gif

 

Baneris Kvadraats-01_114319.jpg

 

NG katalogs_91638.png

 

bangakpu_24856.JPG

 

Bernu_tiesibas_14433.gif

 

banner-vertical_93537.png

 

3td_Neatrodi_biblioteka_gramatu_22833.jpg

 

250x250_24841.jpg

papsjpg_24240.jpg

 

ST peislēgumi 750x521_13237.gif

 

e-zime-01_93951.png

 

Baneris-lapai-2_91132.jpg

 

knab_banneris_42153.jpg

 

muzejs_mazsalaca_90256.JPG

 

e!_pakalpojumi_uz_mana_latvija_lv_250x250_114420.gif

 

VARAM-Vidzeme-180x180px-pastasti (002)_34622.gif

 

LVLV_200_92809.JPG

 

apCeļosim_fb_180x180(1)_42930.jpg

 

vpvkac_24032.gif

 

 

NVA baneris 200X100_24022.jpg

 

 

DI_250x250_115713.png

 

Baneris150x150_43113.gif

 

BANERIS 200X200_91308.jpg

 

300x250pix_13402.jpg

 

1188-transport_100447.jpg

 

vugd.gov.lv

 

rsz_3vz_logotips_800_80055.jpg

 

250x250-baneris-Upes-Oga_22713.gif

 

rsz_banneris_1_84550.jpg(c) 2011-2021 Mazsalaca.lv
Visas tiesības aizsargātas

png

Realizācija Tup un Turies