Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību (vairāk par sīkdatnēm un privātuma politiku šeit)
rss facebook twitter flickr instagram
A | A+
LV
EN
 
SĀKUMSPAŠVALDĪBA
PAKALPOJUMI
SABIEDRĪBA
IZGLĪTĪBA
KULTŪRA
TŪRISTIEM
KONTAKTI
SLUDINĀJUMI (18)
Ziņas

bulta Novēlam Ziemassvētku prieku un siltumu sirdī ik dienu!
bulta “Ziemassvētki Mazsalacā” - pastaigu taka svētku noskaņās

“Ziemassvētki Mazsalacā” - pastaigu taka svētku noskaņās

 

Šī gada 25. decembrī Mazsalacā būs iespēja doties pastaigā pa īpaši veidotu Ziemassvētku sajūtu taku. Iedzīvotāji tiek aicināti aplūkot pilsētvidē izvietotās gaismas instalācijas, kas būs redzamas izstaigājot takas maršrutu laikā no plkst.15.00 līdz 22.00. Izgaismotās takas garums ir 3,5 km. Taka sākas no Mazsalacas pilsētas centra, dodoties pa Parka ielu līdz Valtenberģu muižai, izstaigājot muižas parku un tālāk ejot pa Muižas ielu un Pērnavas ielu līdz pilsētas centram.

 

Pastaigu taka ietvers piecus izgaismotus vides objektus, kas saistīti ar Ziemassvētkiem, kā arī Mazsalacas un Skaņākalna vēsturi un būtību, un galvenais no tiem būs Valtenberģu muiža. Atzīmējot svētku laiku un muižas 240. gada jubileju, ir izveidota gaismu un video instalācija muižai, godinot tās vēsturisko nozīmi un krāšņumu.

lasīt tālāk ↓bulta Cik tiek novirzīts nozarēm no viena nodokļos samaksātā eiro?

Cik tiek novirzīts nozarēm no viena nodokļos samaksātā eiro?

 

Valsts prezidents ir izsludinājis nākamā gada valsts budžeta likumu. Valsts budžets ir pamatu pamats visu nozaru norisēm gan ikdienā, gan krīzes situācijās. Savukārt katrs nodokļos samaksātais eiro ir nozīmīgs, lai valsts nodrošinātu būtiskākās funkcijas saviem iedzīvotājiem.

 

Ikviens Latvijas iedzīvotājs ikdienā maksā dažādus nodokļus, sākot no pievienotās vērtības nodokļa, veicot pirkumus veikalā, līdz akcīzes nodokļiem par degvielas iegādi. Tomēr, runājot par godprātīgu nodokļu nomaksu, bieži vien iedzīvotājiem trūkst izpratnes, kur tiek novirzīti nodokļos samaksātie finanšu līdzekļi. Finanšu ministrijas izveidotā infografikā arī šogad skaidrojam, kur nonāk katrs cents no viena nodokļos samaksātā eiro. 

lasīt tālāk ↓bulta Dabas aizsardzības pārvalde aicina pret dižkokiem izturēties ar pietāti

Dabas aizsardzības pārvalde aicina pret dižkokiem izturēties ar pietāti

 

Dabas aizsardzības pārvalde (turpmāk – Pārvalde) pēdējā laikā arvien biežāk saskaras ar situācijām, kad tiek apdraudēti seni un aizsargājami koki - cilvēku nezināšanas, nepareizas apsaimniekošanas vai citu apsvērumu dēļ iznīcībai tiek pakļautas dabas bagātības, bez kurām Latvijas ainavu grūti pat iedomāties.

 

Dižkoki ir viena no neatņemamām Latvijas dabas vērtībām, šie senatnes liecinieki kalpo gan kā mājvieta dažādām  retām un aizsargājamām sugām, gan arī ir saistīti ar vēstures notikumiem, kā rezultātā daži no tiem ir ne tikai dabas, bet arī kultūrvēstures vērtība.

Diemžēl par dižkoku un arī potenciālo dižkoku nozīmi dažkārt tiek piemirsts. Pēdējā laikā Pārvalde arvien biežāk saskaras ar situācijām, kad dižkoki tiek bojāti vai pretlikumīgi nozāģēti. Savukārt Tērvetes novadā, kurinot ugunskuru, liesmas iemetās netālu esošā dižkoka dobumā un koks aizdegās. Ugunsdzēsējiem izdevās liesmas apslāpēt, bet kokam nodarīti ievērojami kaitējumi.

lasīt tālāk ↓bulta VUGD atgādina: atrasties uz ūdenstilpju ledus ir bīstami

VUGD atgādina: atrasties uz ūdenstilpju ledus ir bīstami

 

Laikā, kad uz ūdenstilpēm veidojas ledus kārta, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) aicina būt piesardzīgiem, jo ledus kārta joprojām ir ļoti plāna un atrasties uz ūdenstilpju ledus ir bīstami!  Ik gadu ziemas periodā vairāki desmiti cilvēku ielūzt ledū un noslīkst. Pēdējo divu dienu laikā VUGD saņēma sešus izsaukumus uz gadījumiem, kad cilvēki ielūza ledū – seši cilvēki gāja bojā, bet divi tika izglābti.

 

To, cik ledus ir mānīgs, apliecina arī notikums Ludzā, kur izdevās glābt ledū ielūzušu cilvēka dzīvību. 9.decembrī VUGD Latgales reģiona Ludzas daļa saņēma informāciju, ka Ludzā ūdenstilpē slīkst cilvēks. Uz notikumu izbrauca autocisterna, bet daļas komandieris Jānis Klodāns nevarēja palikt malā un kopā ar vada komandiera vietnieku Aldi Guitanu arī devās uz notikuma vietu ar vieglo automašīnu. Abas automašīnas steidzās uz notikuma vietu pa dažādiem maršrutiem, lai ātrāk atrastu glābjamo. Pirmie notikuma vietā ieradās J.Klodāns un A.Guitans un steidzās glābt nelaimē nonākušo cilvēku.

lasīt tālāk ↓bulta Ziemeļvalstu Literatūras nedēļa

Ziemeļvalstu Literatūras nedēļa

 

Novembrī Mazsalacas pilsētas bibliotēka sadarbībā ar Mazsalacas PII "Sprīdīšu" un "Bitīšu" grupiņām tradicionāli iesaistījās Ziemeļvalstu Literatūras nedēļā, kuras mērķis ir popularizēt Ziemeļvalstu literatūru un kultūru. Tā kā šogad bērni nevarēja pulcēties bibliotēkā, pasākumi notika Mazsalacas PII audzinātāju Dainas un Ivetas vadībā. Bērni klausījās fragmentus no norvēģu autores Kristinas Rūšiftes mudžgrāmatas "Visi skaitās" un iedvesmojoties no tās radīja darbus, kuros attēloja sevi un savus tuvākos cilvēkus.

 

BĒRNU DARBI

lasīt tālāk ↓bulta Pieņemts ārkārtējās situācijas pagarinājums līdz 11. janvārim, ieviešot stingrākus drošības pasākumus un ierobežojumus

Pieņemts ārkārtējās situācijas pagarinājums līdz 11. janvārim, ieviešot stingrākus drošības pasākumus un ierobežojumus

 

Mērķtiecīgākai Covid-19 ierobežošanai un cīņai pret vīrusa radīto apdraudējumu Latvijas iedzīvotāju veselībai un dzīvībai, tiek ieviesti stingrāki un precīzāki drošības pasākumi līdz 11. janvārim. To mērķis ir visai sabiedrībai kopīgi radīt apstākļus, kuros vīruss nevar izplatīties. Tas nozīmē, ka 2020. gada nogalē jāsasparojas svētku laiku veltīt kopīgai, bet savrupai cīņai pret vīrusu. Papildu drošības pasākumiem būs pieejams atbalsts gan uzņēmējiem, gan strādājošajiem. Vienlaikus valdība konsekventi strādā pie vakcīnas pieejamības.

 

Otrdien, 1. decembrī, pieņemot lēmumu par Ārkārtējās situācijas pagarinājumu, Ministru kabinets lēma arī par drošības pasākumu vienkāršošanu, atvieglojot Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanu.

lasīt tālāk ↓bulta Kas jāņem vērā, atgriežoties Latvijā

Kas jāņem vērā, atgriežoties Latvijā

 

Ja esat dzīvojis un strādājis ārvalstī, bet nolēmāt atgriezties Latvijā, ir svarīgi zināt, kādas darbības, ierodoties Latvijā, ir jāveic, lai Jūsu dzīve un darba gaitas dzimtenē noritētu bez liekām grūtībām. Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) Eiropas nodarbinātības dienestu tīkla EURES darba mobilitātes konsultanti ir apkopojuši vairākus ieteikumus tiem, kas atgriežas Latvijā. 

 

Uzziniet, kādi drošības pasākumi Covid-19 izplatības ierobežošanai ir jāievēro Latvijā!

 

Savlaicīgi noskaidrojiet, kādi drošības pasākumi saistībā ar Covid-19 pandēmiju būs jāievēro, ierodoties Latvijā. Aktuālo informāciju Jūs varat iegūt šeit: Covid-19 aktualitātesVeselības ministrijas aktuālā informācija par Covid-19. Uzturoties Latvijā, ievērojiet visus valstī noteiktos drošības pasākumus Covid-19 izplatības ierobežošanai.

lasīt tālāk ↓bulta Informācija slimības palīdzības pabalsta saņēmējiem

Informācija slimības palīdzības pabalsta saņēmējiem

 

Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA) informē, ka no 30.novembra ir iespēja pieteikties vienreizējam slimības palīdzības pabalstam bērna pieskatīšanai, ja ar Covid–19 infekciju saistīto apstākļu dēļ bērns nedrīkst apmeklēt pirmsskolas izglītības iestādi vai, ja mācības vispārējās izglītības programmā notiek attālināti. 

 

VSAA piešķirs pabalstu par 14 kalendārajām dienām, aprēķinot to 60 procentu apmērā no pabalsta pieprasītāja vidējās apdrošināšanas iemaksu algas par 12 kalendāro mēnešu periodu, kas beidzas divus mēnešus pirms tā mēneša, kurā sākas periods, par kuru piešķir pabalstu.

lasīt tālāk ↓bulta Piesaki projektu Ziedotāju aplim un iegūsti 2000 eiro!

Piesaki projektu Ziedotāju aplim un iegūsti 2000 eiro!

 

Valmieras novada fonds aicina iedzīvotājus un organizācijas piedāvāt projektu idejas ceturtajam Ziedotāju aplim. Jomas nav noteiktas un viena projekta summa ir līdz 2000 eiro. Projektus jāiesniedz līdz 18. janvārim.

 

Ziedotāju aplis Valmierā notiks jau ceturto reizi. Tajā Valmieras novada fonds aicinās apkaimes ļaudis klātienē ziedot naudu trim projektiem. Šobrīd aicinām projektu autorus piedāvāt savu ieceri līdz 2000 eiro apmērā. Trīs izvēlētie projekta autori tiks aicināti idejas prezentēt potenciālajiem ziedotājiem 25. februārī. Šī ir organizāciju iespēja ne vien iegūt finansējumu projektam, bet pievērst uzmanību organizācijas mērķiem un veidot ilgtermiņa attiecības. Pirms projektu iesniegšanas aicinām konsultēties ar fonda vadītāju Patriciju Siliņu. Izvēlētajiem projektiem fonds palīdzēs sagatavoties prezentācijai.

lasīt tālāk ↓bulta Sākas pieteikšanās pirmajam atkritumu pārstrādes veicināšanas hakatonam “DaibeZero”

Sākas pieteikšanās pirmajam atkritumu pārstrādes veicināšanas hakatonam “DaibeZero”

 

Šā gada 1. decembrī sākas pieteikšanās Latvijā pirmajam atkritumu pārstrādes veicināšanas hakatonam “DaibeZero”. Komandu pieteikumus iespējams iesniegt līdz 2021. gada 17. janvārim.

 

Pasākumu organizē SIA “ZAAO” kopā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru, LIAA Valmieras biznesa inkubatoru, A/S “Valmieras stikla šķiedra” un citiem sadarbības partneriem, lai virzītos uz aprites ekonomikas īstenošanu un veicinātu atkritumu saimniecības attīstību, kā arī dotu iespēju jauniem uzņēmējiem, zinātniekiem un vides entuziastiem līdzdarboties Latvijai svarīgos procesos, radot inovācijas atkritumu izpētes un pārstrādes jomā trim atkritumu veidiem – riepām, stikla šķiedras atkritumiem un no atkritumiem iegūstamajam kurināmajam (NAIK).

lasīt tālāk ↓
Uzņēmējdarbība


bulta Aicinām lasīt e-grāmatas!

Aicinām lasīt e-grāmatas!

 

Lai kļūtu par e-grāmatu lasītāju un lasītu grāmatas, Tev nepieciešamas bibliotekāra piešķirtas pieejas paroles.

 

Ja šādu autorizācijas datu nav, tad zvani uz Mazsalacas novada bibliotēkām!

Mazsalacas pilsētas bibliotēka: tālr. 64251246 vai e-pasts: mazsalacas.biblioteka@mazsalaca.edu.lv

Skaņkalnes pagasta bibliotēka: tālr. 64251739, e-pasts: skankalnes.biblioteka@mazsalaca.edu.lv

Sēļu pagasta bibliotēka: tālr. 28336613, e-pasts: selu.biblioteka@mazsalaca.edu.lv

Ramatas pagasta bibliotēka: tālr. 27300204, e-pasts: ramatas.biblioteka@mazsalaca.edu.lv

 

“3td e-GRĀMATU bibliotēka”


Šeit ikvienam lasītājam ir iespēja bez maksas lasīt latviešu autoru un tulkotos darbus e-grāmatas formātā datorā, planšetdatorā vai viedtālrunī, kam ir interneta pieslēgums.

lasīt tālāk ↓bulta Lai mierpilns svētku gaidīšanas laiks!

 

Pasākumu atskats


bulta Lietošanai derīgu tekstilu un apavus var nodot ZAAO EKO laukumos

Lietošanai derīgu tekstilu un apavus var nodot ZAAO EKO laukumos

 

Pašvaldību atkritumu apsaimniekošanas uzņēmums SIA “ZAAO” (ZAAO) sadarbībā ar Latvijas Zaļo punktu septembrī uzsāka piedāvāt tekstila šķirošanas pakalpojumu ZAAO darbības reģiona 20 EKO laukumos, kā arī pie vairākām tirdzniecības vietām Cēsīs un Valmierā.

 

Iedzīvotāju atsaucība ir liela, mēnesī tiek savāktas aptuveni 25 tonnas konkrētā materiāla veida.

 

ZAAO Šķirošanas daļas vadītāja Ginta Gailuma: “Paldies iedzīvotājiem, kuri atbildīgi šķiro tekstila materiālus, tādejādi samazinot poligonā noglabājamo atkritumu daudzumu. Atgādinu, ka šobrīd iespējams nodot tikai lietošanai vēl derīgu materiālu, ko paredz mūsu noslēgtais līgums ar sadarbības partneri. Vēršu uzmanību, ka lielāku apjomu tekstila un apavus ir jāved uz EKO laukumiem, kur ir novietoti vairāki konteineri. Publiskos konteinerus rekomendējam atsevišķu lietu ievietošanai, nekādā gadījumā nenovietojot maisus pie konteineriem, jo tekstils kļūst netīrs un valkāšanai nederīgs laika apstākļu ietekmē un dēļ tā, ka šajā gadījumā tam var piekļūt klaiņojoši mājdzīvnieki.”

lasīt tālāk ↓bulta Tiesības dzīvot pilnvērtīgu dzīvi

Tiesības dzīvot pilnvērtīgu dzīvi

 

Lai arī Valmierā jau ilgāk nekā gadu veiksmīgi darbojas grupu dzīvokļa pakalpojums cilvēkiem ar garīga rakstura traucējumiem, un drīzumā šādu pakalpojumu sāks nodrošināt vēl 11 pašvaldībās Vidzemē, joprojām vietējo kopienu līmenī notiek asas diskusijas par pašvaldību plāniem.  Atbildot uz iedzīvotāju bažām par to, ka kaimiņos uz patstāvīgu dzīvi pavisam drīz apmetīsies cilvēki ar garīga rakstura traucējumiem Inga Brente-Mieze, Valmieras grupu dzīvokļu vadītāja norāda: “Pieņemu, ka līdzcilvēki ir nevis pret pakalpojuma izveidi, bet gan drīzāk tā pauž savu  piesardzību attiecībā uz visu jauno un nezināmo, kas ir dabiska pretreakcija. Tomēr to iespējams mainīt, izglītojot sabiedrību. Manuprāt, mums katram ir tiesības dzīvot pilnvērtīgu dzīvi.  Katram ir tiesības izvēlēties, kur dzīvot un kā dzīvot. Deinstitucionalizācija nav tikai par pakalpojumiem, bet tā parāda, cik inteliģenta ir sabiedrība, kā sabiedrībā cirkulē informācija un cik daudz virsroku ņem stereotipi, kas ir nevis pieredzē, bet stāstos balstīti.“

lasīt tālāk ↓
Sabiedrībā balstītu sociālo pakalpojumu infrastruktūras izveide Mazsalacas novadā


bulta Ieteikumi efektīvākai vecāku saziņas grupu izmantošanai

Ieteikumi efektīvākai vecāku saziņas grupu izmantošanai

 

Mūsdienu tehnoloģiju iespējas ļauj vecākiem arvien vairāk iesaistīties bērnu skolas dzīvē – tiešsaistē redzamas sekmes, reāllaika paziņojumi par uzvedību, kā arī uzdotie mājasdarbi, savukārt, par teju neatņemamu ikdienas saziņas rīku ir kļuvušas klases vecāku WhatsApp grupas. Tās ļauj pieaugušajiem operatīvi sazināties ar citiem vecākiem un pedagogiem, taču nereti raisa arī konfliktsituācijas un pārpratumus. Samsung Skola nākotnei eksperti sagatavojuši 7 ieteikumus, lai komunikācija grupā noritētu efektīvāk un jēgpilnāk. 


1. Esi iecietīgs pret citu uzskatiem

Vecāku WhatsApp grupas sastāv no cilvēkiem, kuriem var būt atšķirīgi uzskati, idejas un tradīcijas. Šādā situācijā viegli uzplaiksnīt konfliktiem, kas rada neērtu un nepatīkamu vidi visiem grupas dalībniekiem. Lai maksimāli izmantotu rīku tā patiesajam nolūkam, jātiecas būt tolerantam pret cilvēkiem ar dažādu pārliecību. Ja konflikts jau radies, tad ieteicams mēģināt to nolīdzināt, nevis ar komentāriem saasināt. 

lasīt tālāk ↓bulta ZAAO pilnveido pakalpojumu sniegšanas kvalitāti

ZAAO pilnveido pakalpojumu sniegšanas kvalitāti

 

Pašvaldību atkritumu apsaimniekošanas uzņēmuma SIA “ZAAO” (ZAAO) atkritumu savācējmašīnas ir aprīkotas ar video kamerām, nolūkā pilnveidot pakalpojumu sniegšanas kvalitāti.

 

ZAAO valdes priekšsēdētājs Gints Kukainis: “Uzņēmumā lielu uzmanību veltām kvalitātes analīzei, lai sniegtu mūsdienīgus un klientu prasībām atbilstošus pakalpojumus. Veicam darbības izvērtējumu Korporatīvās ilgtspējas un atbildības institūta rīkotajā Ilgtspējas indeksā, notiek iekšējie un ārējie vadības sistēmas auditi, veicam klientu apkalpošanas standarta analīzi, jautājam klientu viedokli ikgadējā klientu aptaujā. Kaut arī saņemam atzinīgus novērtējumus, aizvien esam ieinteresēti strādāt vēl precīzāk. Šobrīd strādājam pie pakalpojumu sniegšanas digitalizācijas attīstības.”

lasīt tālāk ↓bulta E-veselības portālā iespējams izrakstīt nosūtījumu uz Covid-19 analīzēm un apskatīt rezultātus

E-veselības portālā iespējams izrakstīt nosūtījumu uz Covid-19 analīzēm un apskatīt rezultātus

 

Pieaugot iedzīvotāju interesei par Covid-19 analīžu saņemšanas kārtību, Nacionālais veselības dienests (NVD) informē, ka E-veselības portālā joprojām tiek nodrošināta iespēja ne tikai nosūtīt pacientu uz Covid-19 analīzem, bet arī saņemt veikto Covid-19 analīžu rezultātus. Informācija tiek sniegta gan par negatīviem testa rezultātiem, gan arī par pozitīviem un grūti interpretējamiem rezultātiem.

 

Pozitīva un grūti interpretējama rezultāta gadījumā iedzīvotājs un viņa ģimenes ārsts saņems Slimību un profilakses kontroles centra (SPKC) speciālista zvanu, kurš sniegs informāciju par turpmāko rīcību. Grūti interpretējama testa rezultāta gadījumā analīzes nepieciešams nodot atkārtoti un iedzīvotājam jāsazinās ar savu ģimenes ārstu.

lasīt tālāk ↓bulta Policija aicina iedzīvotājus rūpēties par savu dzīvokļa drošību

Policija aicina iedzīvotājus rūpēties par savu dzīvokļa drošību

 

Kā liecina policijas prakse, tikai nelielu daļu no visām policijā reģistrētajām zādzībām no dzīvokļiem paveic mērķtiecīgi un profesionāli zagļi. Daudzos gadījumos zādzība bijusi veiksmīga tieši pašu īpašnieku vieglprātīgās attieksmes  dēļ – neaizslēgtas dzīvokļu durvis, neaizvērti logi, balkoni, pārāk neizturīgas un vienkāršas dzīvokļa durvju slēdzenes. Lai pasargātu savu mājokli, policija aicina ievērot drošības pasākumus! 

 

Policijas novērojumi liecina, ka zādzību skaits no mājokļiem palielinās rudens un ziemas mēnešos – novembrī, decembrī un janvārī. Tas saistīts ne vien ar tumšo laiku, bet arī ar gada nogales svētkiem, kad iedzīvotāji mājokli atstāj nepieskatītu vai vienkārši kļūst neuzmanīgāki.

lasīt tālāk ↓bulta Ētikas kodekss dabā gājējiem

Ētikas kodekss dabā gājējiem

 

Šobrīd, kad aizvien biežāk cilvēki dodas atpūtas pasākumos dabā un daba palīdz risināt veselības problēmas, mums jābūt īpaši atbildīgiem un jāatceras par to, kādu ietekmi individuāli un visi kopā atstājam. Pasaules Dabas Fonds ir sagatavojis ētikas kodeksu, apvienojot deviņus rīcību virzienus, kas palīdzēs dabā gājējiem labāk izprast dažādu paradumu un uzvedības nozīmi dabas saglabāšanā.

 

Pasaules Dabas Fonds aicina doties dabā, baudīt un izzināt Latvijas dabu. Tomēr jāņem vērā, ka pārgājienā vai pat nelielā pastaigā, mēs šķērsojam dažādas dzīvotnes, nereti tās ir trauslas un cilvēku klātbūtne var pasliktināt to stāvokli. Saredzēt dabas vērtības un saudzēt tās ir katra dabā gājēja pienākums. 

lasīt tālāk ↓bulta Sirsnīgi sveicam!

Sirsnīgi sveicam!

 

2020. gada 15. novembrī noslēdzās Nacionālā kino balva “Lielais Kristaps”, kurā BALVU PAR MŪŽA IEGULDĪJUMU FILMU MĀKSLĀ saņēma kino operators KALVIS ZALCMANIS.

 

Kalvis Zalcmanis dzimis 1940. gada 14. decembrī Mazsalacā. Beidzis Mazsalacas vidusskolu (37.izlaidums, 1960.gada absolvents).

 

Strādājis Rīgas kinostudijā, bijis operators aktierfilmai "Motociklu vasara" (1974.g.), kā arī vairāk kā 50 dokumentālo filmu un vairāk kā 400 kinohroniku sižetu operators.

lasīt tālāk ↓bulta Kā mazināt gaisa piesārņojumu?

Kā mazināt gaisa piesārņojumu?

 

VARAM valsts sekretāra vietniece vides aizsardzības jautājumos Alda Ozola: “Ministrijas izstrādātā gaisa kvalitātes uzlabošanas rīcības plāna* mērķis ir samazināt kopējo gaisa piesārņojumu Latvijā, it sevišķi smalko putekļu jeb PM daļiņu piesārņojumu pilsētvidē. Lai to panāktu, gaisa piesārņojuma samazināšanas plānā ietvertas gan jaunas prasības, gan stigrāki kontroles mehānismi. Plānā būtiska loma ir atvēlēta pašvaldībām, lai izstrādātu attiecīgajai pilsētai labākos risinājumus gaisa kvalitātes uzlabošanā. Savukārt iedzīvotājiem, kas dzīvo pilsētvidē un privātmājās ar individuālo apkuri, ir jāizprot, kā veidojas gaisa piesārņojums no nepareizi ekspluatētas apkures iekārtas. Pareizi ekspluatējot un tīrot apkures iekārtas, uzstādot apkures filtrus, vai uzlabojot krāšņu kvalitāti, var būtiski mazināt gaisa piesārņojumu. Tāpat ministrija šobrīd strādā pie jaunas atbalsta programmas – tuvāko divu gadu laika iedzīvotājiem tiks piedāvāts valsts līdzfinansējums apkures iekārtu nomaiņai uz moderniem apkures katliem.”

lasīt tālāk ↓bulta Ramatas pagasta bibliotēkas darba laiks ārkārtējās situācijas laikā

 

No 9. novembra līdz 6. decembrim:
  • Notiek grāmatu un žurnālu izsniegšana uz mājām.
  • Vēlamo apmeklējuma laiku piesakot pa tālr. 27300204 bibliotēkas darba laikā, vai arī rezervēt nepieciešamās grāmatas izmantojot bibliotēkas kopkatalogu: https://valmiera.biblioteka.lv/Alise/lv/advancedsearch.aspx.
  • Pirms ienākšanas bibliotēkā dezinficē rokas un uzvelc aizsargmasku.
  • Ienākot bibliotēkā pie ieejas uz galda atstāj izlasītās grāmatas un žurnālus, lai bibliotēka varētu nodrošināt grāmatu karantīnu (3 dienas).
lasīt tālāk ↓bulta Tumšajā laikā atceries būt redzams un izgaismo savu velosipēdu

Tumšajā laikā atceries būt redzams un izgaismo savu velosipēdu

 

Tumšajā laikā atceries izgaismot savu velosipēdu un būt redzams. Nav sliktu laika apstākļu, ir tikai nepietiekoši aprīkots velosipēds vai pats braucējs. Ja velosipēds ir aprīkots ar lukturīšiem vai atstarotājiem, tad ceļu satiksmē tas redzams vismaz no 150 metru attāluma.

 

Arvien lielāks skaits cilvēku savās ikdienas gaitās gada tumšajos mēnešos turpina pārvietoties ar  velosipēdu. Tomēr ne vienmēr viņi ir parūpējušies par savu drošību.

 

Valsts policijas  apkopotā statistika liecina, ka līdz šī gada 8. novembrim ceļu satiksmē Vidzemē bojā gājuši 4, bet ievainoti 58 velosipēdisti. Pērn šajā laikā bojā gāja 2, bet ievainojumus guva 52 velosipēdisti. Savukārt Latvijā kopā šogad bojā gājuši 15 velosipēda vadītāji un ievainoti 557.

lasīt tālāk ↓bulta KAMPAŅA “BRAUC VESELS!”

KAMPAŅA “BRAUC VESELS!”

 

Latvijas Automoto biedrība (LAMB) un biedrība “Latvijas Sarkanais Krusts” sāk sabiedrības izglītošanas kampaņu “Brauc vesels!”, kuras galvenais mērķis ir informēt un izglītot sabiedrību par higiēnas un veselības drošības pasākumu ievērošanu, izmantojot privāto, sabiedrisko un koplietošanas transportu.

 

“Covid-19 pandēmijas laikā ir svarīgi, lai visi ievērotu piesardzības pasākumus, jo tā mēs pārrausim koronavīrusa pārnēsāšanas ķēdi. Šobrīd liela uzmanība pievērsta lielu publisku pasākumu apmeklēšanas un pulcēšanās paradumu maiņai. Bet salīdzinoši maz tiek runāts par Covid-19 vīrusa izplatības ierobežošanu un drošības pasākumiem šaurā draugu, paziņu, kolēģu lokā, ģimenē, kā arī izmantojot koplietošanas transportu. Ir vērts atcerēties, ka Covid-19 vīruss uz virsmām spēj izdzīvot pat vairākas dienas, tādēļ arī savā privātajā transportā un īpaši koplietošanas transportlīdzekļos ir jāievēro veselības drošības ieteikumi,” norāda LAMB prezidents Juris Zvirbulis. 


Saite uz kampaņas video: https://youtu.be/D_nW0ULIye4 

lasīt tālāk ↓bulta Par grozījumiem saistībā ar informatīvajiem izdevumiem

Par grozījumiem saistībā ar informatīvajiem izdevumiem

 

Saeima, 05.11.2020., galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus likumā par presi un citiem masu informācijas līdzekļiem, pašvaldībām un to iestādēm liedzot dibināt un izdot masu informācijas līdzekļus. Jauno grozījumu mērķis ir sakārtot mediju vidi atbilstoši preses brīvības tiesiskajai izpratnei, nodalot pašvaldību informatīvās un sabiedrisko attiecību aktivitātes no mediju darbības.


Ko tas nozīmē pašvaldības informatīvajam izdevumam “Mazsalacas novada ziņas”?


Mazsalacas novada iedzīvotāji arī turpmāk reizi mēnesī saņems bezmaksas informatīvo izdevumu savās pastkastītēs, jo pašvaldība ir tiesīga izdot informatīvu izdevumu - kurā tā informē vietējos iedzīvotājus par likumā “Par pašvaldībām” 6. pantā noteikto funkciju izpildi.

lasīt tālāk ↓bulta Valsts sociālās aprūpes centra darbinieki pilnveido zināšanas

Valsts sociālās aprūpes centra darbinieki pilnveido zināšanas

 

Vidzemes plānošanas reģiona deinstitucionalizācijas projekta “Vidzeme iekļauj” ietvaros oktobra mēnesī norisinājās četru dienu apmācības valsts sociālās aprūpes centra “Vidzeme” filiāles “Rūja” un filiāles “Valka” darbiniekiem par sabiedrībā balstītu sociālo pakalpojumu sniegšanu cilvēkiem ar garīga rakstura traucējumiem. Apmācības vadīja biedrības “Rīgas pilsētas “Rūpju bērns”” un biedrības “Papardes zieds” speciālisti, runājot gan par cilvēkam nepieciešamo atbalstu patstāvīgas dzīves uzsākšanā, nodarbinātību, vides pielāgošanu, gan par seksualitātes un reproduktīvās veselības jautājumiem. Apmācības notika ar mērķi sniegt valsts sociālās aprūpes centru darbiniekiem papildus zināšanas, lai veiksmīgāk sagatavotu cilvēku ar garīga rakstura traucējumiem dzīvei sabiedrībā.

lasīt tālāk ↓
Vidzeme_iekļauj


bulta Lepojamies!

Lepojamies!

 

30. oktobrī notika Nemateriālā kultūras mantojuma padomes sēde, kurā tika lemts par jaunu vērtību iekļaušanu Latvijas Nemateriālā kultūras mantojuma sarakstā.

 
Padome vienbalsīgi lēma Rakstainu dubultcimdu darināšanas prasmes Mazsalacā kā nacionālu vērtību iekļaut Latvijas Nemateriālā kultūras mantojuma sarakstā!
bulta Ieteikumi tiem, kas dzīvo un strādā ārvalstīs, bet vēlas atgriezties Latvijā

 

Daudzi Latvijas valstspiederīgie, dzīvojot un strādājot ārvalstīs, apsver iespēju atgriezties Latvijā. Pārcelšanās iemesli ir dažādi: vēlme būt kopā ar ģimeni, alkas pēc Latvijas dabas, ierastās vides, valodas, kā arī vēlme pielietot ārvalstīs iegūtās prasmes un pieredzi, lai izmantotu iespēju uzņēmējdarbības uzsākšanai Latvijā. Taču, kad ir pieņemts lēmums pārcelties, jāņem vērā vairāki būtiski faktori, lai atgriešanās noritētu pēc iespējas mierīgāk un bez liekām raizēm.

 

Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) Eiropas nodarbinātības dienestu tīkla EURES darba mobilitātes konsultanti, balstoties uz savu darba pieredzi, ir apkopojuši vairākus ieteikumus tiem mūsu valsts piederīgajiem, kuri dzīvo un strādā ārvalstīs, bet plāno atgriezties Latvijā.

lasīt tālāk ↓bulta Meža dienas Sēļu muižā 2020

Meža dienas Sēļu muižā 2020

 

Latvijas Pašvaldību savienības Mežu attīstības fonda projekta “Mežu dienas - 2020” ietvaros notika Sēļu muižas parka apstādījumu veidošanas talka.

 

Paldies LPS padomniecei – projekta vadītājai Sniedzei Sproģei un viņas komandai par dalību projekta “MEŽA DIENAS 2020” noslēgumā Sēļu muižā.

 

Paldies par stādu izvēli un stādīšanas plānojumu Jānim Sirlakam – ainavu arhitektam, kurš veidojis daudzus skaistus parkus Latvijā. Ceram, ka šī talka būs aizsākums Sēļu muižas parka veidošanā.

lasīt tālāk ↓← jaunāki ieraksti   vecāki ieraksti →

 

izgarso_piedzivo_45726.gif

Pasākumi
20.janvārī 10:00 Mazsalaca
Mobilā diagnostika
Aktuāli
līdz 25.janvārim  Mazsalaca
Gaismas objektu izstāde “Mirdzums”
līdz 31.janvārim  Mazsalaca
Inetas Martinsones izstāde "Divi"
līdz 22.februārim  Mazsalaca
Biedrības “1836” foto izstāde
līdz 28.februārim  Mazsalaca
Aušanas studijas “Rencēni” grīdas celiņu izstāde
līdz 31.augustam  
Virtuālā izstāde "No vasaras līdz ziemai"
Pasākumu arhīvs →
Fotogalerijas

 

2021. gada 14. janvāris

 

Mazsalacas novada Gada cilvēki 2020

 

Ziemassvētku sajūtu taka Mazsalacā

 

Mazsalacas Mākslas skolas audzēkņu izstāde - Par kaķiem

 

Sēļu muiža un parks gaismu mirdzumā

Noderīgi

Mazsalacas novada pašvaldība
Pērnavas iela 4, Mazsalaca
Mazsalacas novads, LV-4215
Reģistrācijas Nr. 90009114167
Norēķinu konts AS "Swedbank"
Konta Nr. LV14HABA0551020371802
Tālr. 25446604
dome@mazsalaca.lv


Sīkdatnes un privātuma politika


Mazsalaca

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
Mazsalacas novada ziņas


Aptauja

tev_jabut_forma-01_10623.png

 

GDP2020_BalsosanaWeb_800x588px_20729.png

 

CERT_Web_256x512px_V1-01_85618.gif

 

Baneris Kvadraats-01_114319.jpg

 

NG katalogs_91638.png

 

vidzemes_zemessargi (1)_42347.gif

 

 

BIS2_40224.gif

 

bangakpu_24856.JPG

 

Bernu_tiesibas_14433.gif

 

banner-vertical_93537.png

 

3td_Neatrodi_biblioteka_gramatu_22833.jpg

 

250x250_24841.jpg

papsjpg_24240.jpg

 

ST peislēgumi 750x521_13237.gif

 

e-zime-01_93951.png

 

NVD_20180913_VaiTuEsiApdrosinats_200x200_2_21031.png

 

Baneris-lapai-2_91132.jpg

 

knab_banneris_42153.jpg

 

muzejs_mazsalaca_90256.JPG

 

e!_pakalpojumi_uz_mana_latvija_lv_250x250_114420.gif

 

VARAM-Vidzeme-180x180px-pastasti (002)_34622.gif

 

LVLV_200_92809.JPG

 

apCeļosim_fb_180x180(1)_42930.jpg

 

vpvkac_24032.gif

 

 

NVA baneris 200X100_24022.jpg

 

 

DI_250x250_115713.png

 

Baneris150x150_43113.gif

 

BANERIS 200X200_91308.jpg

 

300x250pix_13402.jpg

 

1188-transport_100447.jpg

 

 

4lietas_klekshi_102839.png

 

vugd.gov.lv

 

rsz_3vz_logotips_800_80055.jpg

 

250x250-baneris-Upes-Oga_22713.gif

 

rsz_banneris_1_84550.jpg(c) 2011-2021 Mazsalaca.lv
Visas tiesības aizsargātas

png

Realizācija Tup un Turies