Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību (vairāk par sīkdatnēm un privātuma politiku šeit)
rss facebook twitter flickr instagram
A | A+
LV
EN
 
SĀKUMSPAŠVALDĪBA
PAKALPOJUMI
SABIEDRĪBA
IZGLĪTĪBA
KULTŪRA
TŪRISTIEM
KONTAKTI
Ziņas

bulta Darbu sācis CVK uzziņu tālrunis par 5. jūnija pašvaldību vēlēšanām

Darbu sācis CVK uzziņu tālrunis par 5. jūnija pašvaldību vēlēšanām

 

Lai informētu vēlētājus par 5. jūnija pašvaldību domes vēlēšanu kārtību, no 26. marta līdz 6. jūnijam darbosies Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) uzziņu tālrunis 67049999.

 

Tālrunis strādās katru dienu no plkst. 9.00 līdz 20.00, bet 31. maijā no plkst. 9.00 līdz 21.00, 4. un 5. jūnijā – no plkst.7.00 līdz 24.00. Uzziņu tālruņa operatori būs gatavi vēlētājus uzklausīt arī 6. jūnijā no plkst. 9.00 līdz 17.00.

 

Zvanot uz uzziņu tālruni, vēlētāji varēs noskaidrot savu vēlēšanu apgabalu, vēlēšanu iecirkņu adreses un darba laikus, uzzināt, kā pieteikt vēlēšanu apgabala maiņu, ja citā vēlēšanu apgabalā pieder nekustamais īpašums. Tāpat varēs uzzināt par pieteikšanos balsot pa pastu no ārzemēm, balsošanas kārtību iecirknī, zīmes aizpildīšanu, drošības pasākumiem Covid-19 infekcijas izplatības mazināšanai un iegūt atbildes uz citiem ar vēlēšanu norisi saistītiem jautājumiem.

lasīt tālāk ↓
Vēlētājiem


bulta Video pamācības lasītājiem

Video pamācības lasītājiem

 

Eiropas Digitālās nedēļas ietvaros Valmieras integrētā bibliotēka izveidojusi jaunu palīdzības veidu lasītājiem - video pamācības. Tās veidotas par dažādiem elektroniskajiem resursiem.

 

Visas pamācības pieejamas  Valmieras integrētās bibliotēkas Youtube kanālā (uzklikšķiniet, lai skatītu) vai mājas lapā http://biblioteka.valmiera.lv/
bulta Nodrošinot klientu pieņemšanu klātienē

Nodrošinot klientu pieņemšanu klātienē

 

Lai ievērotu piesardzību un drošu apmeklētāju pieņemšanu, ārkārtējās situācijas laikā turpmāk katru pirmdienu tiem Mazsalacas novada pašvaldības administrācijas un iestāžu darbiniekiem, kuri turpina nodrošināt klientu pieņemšanu klātienē, tiks veikti Covid-19 testi.

 

Pirms pašvaldības un iestāžu apmeklēšanas, lūdzam piezvanīt un pieteikties: Kontaktinformācija

 

Testēšana ik nedēļu notiek arī Mazsalacas pilsētas Pirmsskolas izglītības iestādes darbiniekiem.

 

Būsim piesardzīgi un lai veselība!
bulta Gada laikā dabas datu sistēmā reģistrēti teju 1000 jaunu dižkoku

Gada laikā dabas datu sistēmā reģistrēti teju 1000 jaunu dižkoku

 

Pagājušā gada laikā dabas datu sistēmā “Ozols” Dabas aizsardzības pārvalde (turpmāk – Pārvalde) reģistrējusi teju tūkstoti jaunu dižkoku, ko savās apgaitās atraduši Pārvaldes eksperti un vides inspektori vai pieteikuši iedzīvotāji.

 

Kopumā oficiāli valstī reģistrēto dižkoku skaits jau pārsniedzis 11 500 koku, no kuriem 954 šāds statuss piešķirts 2020. gadā.

 

“Dižkoki ir neatņemama Latvijas dabas vērtība. Kā dižākie savas sugas pārstāvji tie ir vērtīgs zinātnisku pētījumu objekts un nozīmīga ainavas sastāvdaļa. Dižkoki kalpo kā mājvieta dažādām retām un aizsargājamām sugām. Daudzi no tiem ir vēstures notikumu liecinieki, līdz ar to uzskatāmi ne tikai par dabas, bet arī kultūrvēsturisku vērtību,” pauž Dabas aizsardzības pārvaldes ģenerāldirektors, dendrologs Andrejs Svilāns.

lasīt tālāk ↓bulta Digitālo resursu apkopojums, kas noderēs attālinātajās mācībās

Digitālo resursu apkopojums, kas noderēs attālinātajās mācībās

 

Lai atvieglotu mācīšanos attālināti, ir radīti vairāki digitālie rīki, kas palīdz gan skolēniem, gan viņu vecākiem. Daudzi no tiem ir noderīgi arī skolotājiem – lai sagatavotos stundai.

 

Tā kā katram – skolēniem, vecākiem un skolotājiem – ir vajadzīga atšķirīga informācija un atbalsts attālinātās mācīšanās procesā, arī iecienītākie digitālie rīki katram ir savi. Parasti tiek izmantoti pat vairāki. Vecāku vērtējums par pieejamajiem digitālajiem resursiem ir atzinīgs – tie esot mūsdienīgi, saistoši, bērnam saprotami un ar bagātīgu saturu. Īpašu atzinību skolēnu un vecāku vidū izpelnījies digitālais resurss zinzinitis.lv, kur saistošā veidā iespējams iepazīt mūzikas instrumentus, doties virtuālā piedzīvojumā, aplūkot dārgumus, izspēlēt spēli un veikt citus aizraujošus uzdevumus. Tāpat uzmanību izpelnījusies vietne fizmix.lv, kur interesantā veidā var apgūt fizikas likumus. Kā atzīst deviņus gadus veca puiša mamma, viņas dēls šo vietni apmeklē gandrīz katru dienu un veic tur atrodamos eksperimentus, kamēr lielā māsa vidusskolas sadaļā apgūst mācību vielu. Kāds tētis savukārt stāsta, ka kopš pērnā pavasara, kad bērnam sporta stundās uzdots vingrot, liekot lietā tavaklase.lv nodarbības, ko raida “Re:TV”, viņu ģimene joprojām izmantojot šo iespēju. Tas tāpēc, ka iepaticies treneris Dinārs, kurš vada šos treniņus.

lasīt tālāk ↓
Jauniešiem


bulta Lai turpinātu rekonstruēt "Ziemeļu stīgu"

Lai turpinātu rekonstruēt "Ziemeļu stīgu"

 

Mazsalacas novada pašvaldība rosinājusi Finanšu ministrijai Eiropas Atveseļošanas un noturības mehānisma plānā iekļaut ceļa V163 posmu Mazsalaca – Staicele, lai to sakārtotu par Eiropas Savienības piešķirto finansējumu Covid-19 radīto seko ekonomikai mazināšanai. Šis ir pēdējais nepabeigtais ceļa posms no pirms daudziem gadiem aizsāktā reģionālo autoceļu sakārtošanas projekta “Ziemeļu stīga”.

 

Par to, ka šis ceļš ir būtisks visa reģiona izaugsmei, liecina arī tas, ka Mazsalacas novada pašvaldības aicinājumam lūgt iekļaut Ziemeļu stīgu sakārtojamo ceļu sarakstā pievienojās arī Alojas, Naukšēnu, Rūjienas, Salacgrīvas un Limbažu novadu pašvaldības.

 

Labi ceļi reģionālās nozīmes centriem ir būtiski; ekonomiskai darbībai svarīgāka ir piekļuve ekonomiskajiem, ne administratīvajiem centriem. Vidzemē būtisks šāds centrs ir Salacgrīva, ar ostu un plānoto Rail Baltica dzelzceļa staciju. Uzlabojot piekļuvi reģionālajai ostai un plānotajam Rail Baltica, tiks veicināta ne tikai uzņēmējdarbība, bet arī uzlaboti iedzīvotāju dzīves apstākļi mūsu reģionā!
bulta Veiksmīgai komunikācijai

Veiksmīgai komunikācijai

 

Cien. skolēnu vecāki!

 

Lai nodrošinātu veiksmīgu sadarbību un komunikāciju, lūdzam gadījumos, kad mainās jūsu vai jūsu bērna mobilā tālruņa numurs, par to obligāti informēt klases audzinātāju!

 

Mazsalacas vidusskolas vadība
bulta 10 padomi efektīvai atkritumu šķirošanai

10 padomi efektīvai atkritumu šķirošanai

 

AS “AJ Power Recycling”, biedrība “Zero Waste Latvija” un SIA “ZAAO” kampaņas “Gudri  pakot – gudri šķirot” ietvaros aicina iedzīvotājus pārskatīt savus šķirošanas paradumus, lai tie būtu jēgpilni un efektīvi. Galvenokārt vajadzētu padomāt par to, kā ikdienā patērēt pēc iespējas mazāk iepakojuma. Tas jau pašā pamatā palīdzētu samazināt kopējo atkritumu daudzumu. Gadījumos, kad to nav iespējams izdarīt, pārzinot atkritumu šķirošanas noteikumus, pēc iespējas vairāk izvēlēties tieši pārstrādājamu iepakojumu, tādējādi mazinot cilvēku patērēto iepakojumu ietekmi uz vidi. 

  1. Šķiroto atkritumu konteinerā tikai izlietotais iepakojums un metāla priekšmeti.

Izmetot atkritumus, jāpārliecinās, ka konteinerā netiek ievietoti atkritumi, kas nav iepakojums, piemēram, rotaļlietas un citas no plastmasas izgatavotas lietas, jo tās netiks nodotas pārstrādei. Ieteikums – jāatceras, ka vieglā iepakojuma konteiners nav plastmasas konteiners! Iedzīvotājiem jāseko norādēm uz konteinera vai jāsazinās ar ēkas atkritumu apsaimniekotāju, lai noskaidrotu, kā rīkoties.

lasīt tālāk ↓bulta Valmieras Rotari kluba stipendija Laurim Pēterim Vējam

Valmieras Rotari kluba stipendija Laurim Pēterim Vējam

 

Arī šogad tika godināti apkārtējo novadu vidusskolu labākie audzēkņi, kuriem Valmieras Rotari kluba prezidents Indulis Jansons pasniedza apliecinājuma rakstus par kluba stipendijas piešķiršanu.


Par neatlaidīgu, mērķtiecīgu un labu mācību darbu, aktīvu līdzdarbību visos skolas pasākumos un projektos, kā arī nozīmīgiem sasniegumiem sportā un Mazsalacas vārda popularizēšanu pasaulē Rotari kluba stipendiju šogad saņēma novadnieks, Mazsalacas vidusskolas audzēknis Lauris Pēteris Vējš.

 

Tā kā ārkārtējās situācijas dēļ skolēni nevarēja tikties svinīgajā pasākumā klātienē, apliecinājumu rakstu Mazsalacas vidusskolas skolēnam Laurim Pēterim pasniedza domes priekšsēdētājs, Valmieras Rotari kluba biedrs Harijs Rokpelnis.

lasīt tālāk ↓bulta Uzsākta jaunveidojamā Valmieras novada attīstības dokumentu izstrāde

Uzsākta jaunveidojamā Valmieras novada attīstības dokumentu izstrāde

 

Saskaņā ar Valmieras pilsētas pašvaldības domes 2021.gada 28.janvāra sēdes lēmumu Nr.4 (protokols Nr.2, 3.§) un Mazsalacas novada pašvaldības domes lēmuma Nr.1.11. ir uzsākta jaunveidojamā Valmieras novada Ilgtspējīgas attīstības stratēģijas 2022.-2038.gadam un Valmieras novada attīstības programmas 2022.-2028.gadam izstrāde.

 

Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likums, kas stājās spēkā 2020. gada 23. jūnijā, nosaka, ka Valmieras novadu veidos sekojošas teritoriālās vienības: Bērzaines pagasts, Dikļu pagasts, Kocēnu pagasts, Vaidavas pagasts un Zilākalna pagasts (Kocēnu novada pašvaldība); Brenguļu pagasts, Kauguru pagasts un Trikātas pagasts (Beverīnas novada pašvaldība); Burtnieku pagasts, Ēveles pagasts, Matīšu pagasts, Rencēnu pagasts, Valmieras pagasts un Vecates pagasts (Burtnieku novada pašvaldība); Rūjienas pilsēta, Ipiķu pagasts, Jeru pagasts, Lodes pagasts, Vilpulkas pagasts (Rūjienas novada pašvaldība); Valmieras valstspilsēta (Valmieras pilsētas pašvaldība); Naukšēnu pagasts un Ķoņu pagasts (Naukšēnu novada pašvaldība); Mazsalacas pilsēta, Mazsalacas pagasts, Ramatas pagasts, Sēļu pagasts un Skaņkalnes pagasts (Mazsalacas novada pašvaldība); Strenču pilsēta, Sedas pilsēta, Plāņu pagasts un Jērcēnu pagasts (Strenču novada pašvaldība).

lasīt tālāk ↓
Aptaujas


bulta Negaidīt no cilvēka neiespējamo

Negaidīt no cilvēka neiespējamo

 

Uz ielas pretī nāk sieviete, kura stumj bērnu ratus, bet tajos esošais bērns ir aptuveni desmit gadus vecs. Ķermenis salīcis, kājas pret pārējo ķermeni nesamērīgi tievas. Bērns smejas un skaļi spiedzošām skaņām cenšas komunicēt ar pasauli. Garāmgājēji novērš skatienus, kāds uz brīdi uzsmaida bērna mammai, kāds pāriet ielas otrā pusē, jo ir mācīts neskatīties uz citādo.

 

Ģimenēs, kurās aug bērns ar funkcionāliem traucējumiem, ikdienu apgrūtina ne vien rehabilitācijas procedūras, asistenta nodrošināšana bērnam un vides pieejamības problēmas, bet arī sabiedrības neizpratne par bērna ar funkcionāliem traucējumiem piederību sabiedrībai. Vecāku vēlme, lai bērna dzīvē satiktie cilvēki aiz funkcionāliem traucējumiem ierauga bērnu un viņa vajadzības, bieži paliek nesadzirdēta, nesaredzēta un nesaprasta.

lasīt tālāk ↓
Vidzeme iekļauj


bulta Paziņojumi

 

Saskaņā ar likuma “Par nekustamā īpašuma nodokli” 6.panta 1.daļu Mazsalacas novada pašvaldība mājas lapas www.mazsalaca.lv sadaļā PAŠVALDĪBA/PAZIŅOJUMI publicē nekustamā īpašuma nodokļa maksāšanas paziņojumus, ja nodokļa maksātājs nav deklarējis dzīvesvietu likumā noteiktajā kārtībā un nav paziņojis nodokļu administrācijai adresi, kurā viņš ir sasniedzams.

 

Mājas lapā minētie nodokļu maksātāji ar nekustamā īpašuma nodokļu aprēķinu var iepazīties Mazsalacas novada pašvaldībā, Pērnavas ielā 4, Mazsalacā. Tālr.64251321
bulta Vidzemes plānošanas reģionā darbu sāk jauns remigrācijas koordinators

Vidzemes plānošanas reģionā darbu sāk jauns remigrācijas koordinators

 

Vidzemes reģionā darbu uzsāk jauna koordinatore remigrācijas jautājumos - Rita Merca. Viņa būs tā, kas turpmāk sniegs informatīvu atbalstu remigrantiem. R. Merca tiem, kuri interesējas par atgriešanos un pārcelšanos uz dzīvi atkal Latvijā (Vidzemē), izveidos personalizētos piedāvājumus, kas var skart plašu tēmu loku - nodarbinātību, pārkvalificēšanās iespējas, izglītības nodrošinājumu bērniem, latviešu valodas apguvi, sociālās garantijas, mājokļa atrašanu un kreditēšanas iespējas, saimnieciskās darbības uzsākšanu, kā arī dažādus citus sadzīves jautājumus.

 

R. Mercai, jaunajai remigrācijas koordinatorei Vidzemē, ir ilggadēja pieredze starptautisko sakaru jomā pašvaldībās un projektu vadībā Vidzemes plānošanas reģionā. Viņai piemīt prasme veidot kontaktus un darboties multikulturālā vidē. Savukārt darbs pašvaldībā ir devis zināšanas par iedzīvotāju vajadzībām un iesaisti pašvaldību attīstības procesos. No 2008. gada R. Merca vada Ziemeļeiropas mazo pašvaldību sadarbības tīklu "Innovation Circle Network", kur viens no darbības virzieniem ir veidot dzīvei, darbam un atpūtai pievilcīgas vietas.

lasīt tālāk ↓bulta Arvien uzdarbojas krāpnieki, kas ar viltu izmāna internetbankas pieejas datus

Arvien uzdarbojas krāpnieki, kas ar viltu izmāna internetbankas pieejas datus

 

Joprojām Valsts policija no iedzīvotājiem saņem informācija par to, ka nezināmas personas zvana un mēģina izvilināt viņu internetbankas un maksājuma karšu pieejas datus. Šonedēļ Vidzemes reģionā reģistrēti vairāki gadījumi, kad personām ar viltu no konta izkrāptas ievērojamas naudas summas. Valsts policija atkārtoti aicina iedzīvotājus būt uzmanīgiem un nekādā gadījumā neiesaistīties apšaubāmos darījumos.

 

Šonedēļ Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldē vērsās kāda sieviete, kura kļuvusi par krāpnieku upuri. Vidzemniece skaidroja, ka viņa aizvadītās nedēļas beigās saņēmusi zvanu no nepazīstamas personas, kura uzdevusies par bankas darbinieku un lūgusi nosaukt bankas kartes numuru un citus datus. Sievietes uzticību radījis tas, ka vīrietis zvanījis no ļoti līdzīga tālruņa numura, kāds ir bankas klientu apkalpošanas tālruņa numurs. Vēlāk sieviete konstatējusi, ka no viņas bankas konta ir noņemta nauda – vairāk nekā 3000 eiro. Par šo gadījumu policijā ir uzsākts kriminālprocess.

lasīt tālāk ↓bulta Uzlabos bibliotēkas piekļūstamību

Uzlabos bibliotēkas piekļūstamību

 

Domājot un rūpējoties par saviem novada iedzīvotājiem, to skaitā cilvēkiem ar redzes problēmām, Mazsalacas novada pašvaldība un Mazsalacas pilsētas bibliotēka, sadarbojoties ar Valmieras integrētās bibliotēkas kolēģiem, piedalās starptautiskā ERASMUS+ projektā “TECH.LIBRARY”, kura mērķis ir uzlabot publisko bibliotēku pakalpojumus lietotājiem ar redzes traucējumiem, izmantojot IKT (informāciju komunikāciju tehnoloģijas) rīkus un apmācību.

 

Tehnoloģijas nemitīgi attīstās un parādās aizvien jaunas iespējas cilvēkiem ar redzes traucējumiem piekļūt internetam un digitālajiem resursiem, izmantojot, piemēram, galda video lupas, pārnēsājamās vai datorpeles digitālās lupas, skenerus ar balss sintēzes programmu teksta skenēšanai un atskaņošanai u.tml. Eiropā šie pakalpojumi pakāpeniski tiek piedāvāti arī publiskajās un akadēmiskajās bibliotēkās, bet specializētās bibliotēkas neredzīgajiem lietotājiem parasti saglabā galveno lomu šo lasītāju apkalpošanā un lielākajā daļā valstu šie pakalpojumi nav pat integrēti vietējā bibliotēku sistēmā, lai gan pieprasījums pēc tiem palielinās, un tiek sagaidīts, ka arī tradicionālās bibliotēkas pakāpeniski kļūs par “digitālajām bibliotēkām”, uzlabojot bibliotēku sniegtos pakalpojumus un nodrošinot piekļuvi jaunākajiem IKT resursiem, izvērtējot jauno tehnoloģiju piemērotāku izmantošanu.

lasīt tālāk ↓
TECH.LIBRARY PROJECT


bulta Elektrovelosipēdi Mazsalacā

Elektrovelosipēdi Mazsalacā

 

Noslēdzies Mazsalacas novada pašvaldības iesniegtais  Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) apstiprinātais projekts “Elektrovelosipēdu iegāde Skaņākalna dabas parkam” (LAD projekta Nr. 20-09-AL29-A019.2201-000005), kura mērķis ir trīs elektrovelosipēdu un vienas velosipēda piekabes bērnu pārvadāšanai iegāde Skaņākalna dabas parkam, lai ieviestu jaunu izklaides elementu parka apmeklētājiem, padarītu interesantu parka apmeklējumu un veicinātu fiziskās aktivitātes. Projekta kopējais finansējums ir vienāds ar projekta attiecināmajām izmaksām, kas ir 3911,45 eiro, no tām ELFLA finansējums 3520,30 eiro, pārējās izmaksas no Mazsalacas novada pašvaldības budžeta.

 

Elektrovelosipēdi pašlaik atrodas Mazsalacas novada Tūrisma informācijas centrā. Sākot ar maiju, ikviens interesents varēs doties izmēģinājuma braucienā!

lasīt tālāk ↓
Elektrovelosipēdu iegāde Skaņākalna dabas parkam


bulta Pasta iela kļūst par Gustava Ērenpreisa ielu

Pasta iela kļūst par Gustava Ērenpreisa ielu

 

Lai godinātu Mazsalacā dzimušo velosipēdu izgatavotāju Gustavu Ērenpreisu, janvāra domes sēdē Mazsalacas novada pašvaldība pieņēma lēmumu pārsaukt Pasta ielu Mazsalacā par Gustava Ērenpreisa ielu. Šobrīd notiek tehniskie darbi, lai sakārtotu adrešu reģistru un izgatavotu jaunas ielas norādes.

 

Šogad Mazsalacas pilsētas svētkos jūlijā svinēsim Gustava Ērenpreisa 130 gadu jubileju! Hip, hip, urā!
bulta Apzināts vidzemnieku viedoklis par kultūras prioritātēm šogad

Apzināts vidzemnieku viedoklis par kultūras prioritātēm šogad

 

Pērnā gada izskaņā Vidzemes plānošanas reģions izsludināja aptauju, lai noskaidrotu vidzemnieku viedokli par to, kādām kultūras jomām būtu jāsaņem finansējums Vidzemes kultūras programmas ietvaros. 1004 vidzemnieki izteikuši viedokli un vislielāko atbalstu saņēmušās prioritātes tiks iekļautas jaunajā konkursa nolikumā, definējot jomas, kurās varēs iesniegt kultūras projektus, ja Vidzemes plānošanas reģions arī šogad iegūs iespēju īstenot konkursu Vidzemē.

 

Sabiedrības aptauja organizēta no 2020. gada 26. novembra līdz 30. decembrim. Balsošana vienlaikus norisinājās elektroniski un klātienē vairākās pašvaldībās, klientu apkalpošanas centros un bibliotēkās. Aptaujā tika lūgts atzīmēt no vienas līdz četrām būtiskākajām kultūras jomām.

lasīt tālāk ↓bulta Gatavi Dziesmu un deju svētkiem

Gatavi Dziesmu un deju svētkiem

 

Valsts kultūrkapitāla fonda mērķprogrammas „Dziesmu un deju svētku kustības amatiermākslas kolektīvu materiāli tehniskās bāzes uzlabošana” projektu konkursa ietvaros Tautas mūzikas kopai „Sēļu muižas muzikanti” ir tapuši jauni tērpi, izgatavoti mūzikas instrumenti un veikta instrumentu tehniskā apkope. Projektu konkursa mērķis bija veikt investīcijas amatiermākslas kolektīvu – koru, deju kolektīvu, pūtēju orķestru, kokļu mūzikas ansambļu, vokālo ansambļu, amatierteātru, folkloras kopu un tautas mūzikas kolektīvu, tautas lietišķās mākslas un amatniecības kolektīvu – materiāli tehniskajā bāzē, tādējādi atbalstot tautas lietišķās mākslas amatniecības meistaru un uzņēmēju darbību pēc Covid-19 krīzes.

 

Projektu konkursā tika atbalstīti Dziesmu un deju svētku kustības amatiermākslas kolektīvi, kuriem skatēs bija augstākais iegūto punktu skaits. Tradicionālās mūzikas nozarē tie bija pieci kolektīvi: „Tautas mūzikas kopa „Sēļu muižas muzikanti”, kapela „Ieviņa”, Limbažu kultūras nama kapela „Labi ka tā!”, Lēdurgas kultūras nama folkloras kopa „Lielie putni” un Salnavas tautas nama kapela „Sābri”.

lasīt tālāk ↓bulta Jauni trenažieri Mazsalacas vidusskolas trenažieru zālē

Jauni trenažieri Mazsalacas vidusskolas trenažieru zālē

 

Noslēdzies Mazsalacas novada pašvaldības iesniegtais un Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) apstiprinātais projekts “Treneris un trenažieri trenažieru zālei” (LAD projekta Nr. 20-09-AL29-A019.2204-0000030), kura mērķis ir papildināt esošo trenažieru klāstu trenažieru zālē Mazsalacas vidusskolā. Projekta kopējais finansējums 3 445,00 eiro, tai skaitā attiecināmās izmaksas 2 996,09 eiro, no tām ELFLA finansējums 2 696,48 eiro, pārējās izmaksas sedz Mazsalacas novada pašvaldība.

 

Mazsalacas vidusskolas trenažieru zālē uzstādīti trīs jauni trenažieri:

multi-preses sols,

vēdera preses trenažieris,

trenažieris kāju saliekšanai guļus.

lasīt tālāk ↓
Treneris un trenažieri trenažieru zālei


bulta Decentralizēto kanalizācijas sistēmu reģistrācija

 

Mazsalacas novada pašvaldības dome 2019. gada 21. augustā ir apstiprinājusi saistošos noteikumus Nr.10/2019 “Par decentralizēto kanalizācijas pakalpojumu sniegšanas un uzskaites kārtību Mazsalacas novadā”, kas tika izstrādāti saskaņā ar Ūdenssaimniecības pakalpojumu likumu un Ministru kabineta noteikumiem Nr.384 “Noteikumi par decentralizēto kanalizācijas sistēmu apsaimniekošanu un reģistrēšanu”. Saistošo noteikumu ieviešana ir deleģēta Mazsalacas novada pašvaldības kapitālsabiedrībai SIA “BANGA KPU”.

 

Saskaņā ar saistošajiem noteikumiem Mazsalacas novada iedzīvotājiem ir pienākums sniegt ziņas par mājsaimniecībā esošo mājokļa decentralizēto kanalizācijas sistēmu, iesniedzot SIA “BANGA KPU” decentralizētās kanalizācijas sistēmas reģistrācijas apliecinājumu. Šajos noteikumos minētās prasības neattiecas uz sekojošiem ciemiem: Ramata, Vērsis, Idus, Sēļi, Skaņkalne.

lasīt tālāk ↓bulta Lietotne “Dabas tūrisms”

Lietotne “Dabas tūrisms”

 

Dabas aizsardzības pārvaldes (turpmāk – Pārvalde) veidoto mobilo aplikāciju “Dabas tūrisms” pagājušajā gadā savās ierīcēs lejupielādējuši vairāk nekā 20 tūkstoši lietotāju, bet kopumā nepilnu sešu gadu laikā kopš tās laišanas klajā, “Dabas tūrisma” lietotni iepazinuši teju 42 tūkstoši interesentu.

 

Ārvalstu ceļojumiem kļūstot neiespējamiem arvien grūtāk pieejamiem un sarūkot publiskajam kultūras un izklaides pasākumu piedāvājumam, iedzīvotāji pagājušajā gadā daudz aktīvāk apceļoja  Latviju un devās pastaigās, pārgājienos un citās aktivitātēs dabā, līdz ar to arī pieauga pieprasījums pēc uzticamas un aktuālas informācijas par dabas objektiem un dažādiem maršrutiem.

lasīt tālāk ↓bulta Lai drošāk strādāt

Lai drošāk strādāt

 

Janvārī vakcīnas pret Covid-19 saņēma arī daļa SIA “Mazsalacas slimnīca” darbinieku.

 

Slimnīcas direktors E.Grandāns: “Darbinieku atsaucība vakcinēties bija laba. Neviens no darbiniekiem pēc vakcinēšanas nav ziņojis par blakusparādībām. Ļoti ceru, ka martā varēsim vakcinēt slimnīcā guļošos pacientus, jo tie, manuprāt, ir visneaizsargātākie cilvēki.”


Šobrīd novada ģimenes ārsti saskaņā ar vakcinācijas plānu apzina iedzīvotājus, kuri vēlētos saņemt vakcīnas, kad tās būs pieejamas. Zvanot uz slimnīcas reģistratūru var pieteikties vakcinācijai pret COVID-19.

lasīt tālāk ↓bulta Slidotavai uzliets ledus

Slidotavai uzliets ledus

 

Slidotavā pie multifunkcionālā laukuma uzliets ledus. Slidošana drīkst notikt tikai ievērojot epidemioloģiskos noteikumus un uz ledus vienlaicīgi var atrasties ne vairāk kā četri cilvēki!

 

Arī baudot ziemas priekus, lūdzam ievērot visus drošības pasākumus, lai pasargātu savu veselību!
bulta Kārtējā domes sēde Nr.1/2021

 

2021.gada 20.janvārī Mazsalacas novada Kultūras centrā Mazsalacas novada pašvaldības domes sēde Nr.1

1. Par izpilddirektora pārskatu par paveikto un domes lēmumu izpildes gaitu sēžu starplaikā no 17.12.2020. līdz 20.01.2021.

2. Par domes priekšsēdētāja pārskatu par paveikto sēžu starplaikā no 17.12.2020. līdz 20.01.2021.

3. Par grozījumiem 22.04.2020. lēmumā Nr.6.18 “Par projekta “Mākslas piesaiste novadam” pieteikuma iesniegšanu LEADER projektu konkursa 6.kārtā”.

4. Par projekta “Atpūtas vietas pie Rauskas ūdenskrātuves izveide Ramatas pagastā” nerealizēšanu

5. Par stundas tarifa likmes apstiprināšanu

6. Par zemes nomas līguma termiņa pagarināšanu par zemes vienību “Jaunnuķi”, Ramatas pag.”

lasīt tālāk ↓bulta Lauksaimniecībā izmantotā iepakojuma nodošanas iespējas

Lauksaimniecībā izmantotā iepakojuma nodošanas iespējas

 

SIA “ZAAO” (ZAAO) ir sagatavojusi norādes ērtai sadarbībai lauksaimniecības iepakojuma nodošanā. Aktīvā šī materiāla nodošana parasti notiek pavasara un vasaras mēnešos, bet jau tagad, izlietotajam iepakojumam rodoties, ir būtiski to pareizi sašķirot, novietot un uzglabāt.

 

ZAAO darbības reģiona saimniekiem ir iespēja iepakojumu pašiem nodot reģionālajā atkritumu apsaimniekošanas centrā “Daibe” (RAAC “Daibe”), noteikta veida materiālu ierobežotā daudzumā vest uz ZAAO darbības reģiona 20 EKO laukumiem vai pieteikt iepakojuma savākšanu saimniecības adresē. Pieteikumus lauksaimniecības iepakojuma savākšanai no saimniecības pieņem darba laikā pa tālruni 29221847 vai e-pastā: zaao@zaao.lv. Pieteikumi tiek pieņemti jau tagad, uzsākot plānot pakalpojuma sniegšanas maršrutus.

lasīt tālāk ↓
Uzņēmējdarbība


bulta No 12. janvāra Mazsalacas novada bibliotēkas atsāk grāmatu izsniegšanu

 

Sākot ar 12. janvāri, bibliotēkas atsāk grāmatu saņemšanu un izsniegšanu uz mājām. Bibliotēkā lasītāji var ierasties individuāli (viena persona vai vienā mājsaimniecībā dzīvojošie), lietojot sejas maskas.

 

Tiek nodrošināta iespēja pasūtīt grāmatas Valmieras reģiona bibliotēku kopkatalogā.

Lasītava un datorlasītavas slēgtas!


Lai novērstu pulcēšanos, lūgums plānot savu apmeklējuma laiku un, ja iespējams, pieteikt to iepriekš, zvanot uz tel.nr.

Mazsalacas pilsētas bibliotēka: tālr. 64251246 vai e-pasts: mazsalacas.biblioteka@mazsalaca.edu.lv

Skaņkalnes pagasta bibliotēka: tālr. 64251739, e-pasts: skankalnes.biblioteka@mazsalaca.edu.lv

Sēļu pagasta bibliotēka: tālr. 28336613, e-pasts: selu.biblioteka@mazsalaca.edu.lv

Ramatas pagasta bibliotēka: tālr. 27300204, e-pasts: ramatas.biblioteka@mazsalaca.edu.lv 

lasīt tālāk ↓bulta Valsts policijas atskats uz notikušo gada griezumā Mazsalacas novadā

 

Mazsalacas novadā 2020.gadā reģistrēti 229 notikumi, kad iedzīvotāji vērsušies pēc palīdzības policijā vai konstatēts, ka noticis noziedzīgs nodarījums. Uzsākti 24 kriminālprocesi un 17 administratīvā pārkāpuma procesi. Kopumā pieņemti 38 administratīvā pārkāpuma lēmumi par dažādiem administratīvajiem un ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumiem. Salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu, reģistrēto notikumu īpatsvars ir samazinājies. 2019.gadā iedzīvotāji vērsās pēc palīdzības policijā vai konstatēja, ka noticis noziedzīgs nodarījums 266 gadījumos.

 

Iestājoties aukstākam laikam, autovadītāji aicināti pievērst uzmanību ceļu segumam un meteoroloģiskajiem apstākļiem un ievērot atbilstošu ātrumu un distanci pārvietojoties gan apdzīvotā vidē, gan ārpus tās, tādējādi pasargājot no briesmām ne tikai sevi, bet arī citus. Tāpat šoferiem atgādinām nesēsties pie spēkrata stūres reibumā.

lasīt tālāk ↓bulta Esi vienkāršs un cilvēki tieksies pie tevis

Esi vienkāršs un cilvēki tieksies pie tevis

 

Lai cilvēks ar garīga rakstura traucējumiem veiksmīgi iekļautos sabiedrībā, ir būtiski nodrošināt nodarbinātības iespējas atbilstoši cilvēka spējām un vajadzībām, gan cilvēkam, kurš dzīvo ģimenē, gan cilvēkam, kurš dzīvo grupu dzīvokļa pakalpojumā, tāpēc Vidzemes plānošanas reģiona deinstitucionalizācijas plāns paredz dienas aprūpes centru un specializēto darbnīcu izveidi pilngadīgiem cilvēkiem ar garīga rakstura traucējumiem. Vidzemes plānošanas reģionā dienas aprūpes centrus pieaugušajiem ar garīga rakstura traucējumiem veido 13 pašvaldības, bet specializētās darbnīcas veido 10 pašvaldības.

 

Cilvēkam ar smagākiem funkcionāliem traucējumiem piemērotāka ir darbošanās dienas aprūpes centrā, kur nodrošina nepieciešamo aprūpi, sniedz atbalstu un attīsta nepieciešamās vai saglabā esošās prasmes. Ja funkcionālie traucējumi ir vieglāki, bet algota darba veikšanai vēl jāattīsta darba prasmes, tad piemērots ir specializēto darbnīcu pakalpojums – sveču liešana, dārzkopības iemaņu apgūšana, ēst gatavošana, darbs ar mālu, ādas apstrādes, kokapstrādes u.c. iemaņas. Pieredze rāda, ka specializētās darbnīcas palīdz cilvēkiem uzsākt darba attiecības vai atgriezties darba tirgū, jo tajās apgūst ne tikai amata prasmes, bet arī sociālās iemaņas.

lasīt tālāk ↓
Vidzeme_iekļauj


bulta Laimīgu Jauno 2021. gadu!
← jaunāki ieraksti   vecāki ieraksti →

 

izgarso_piedzivo_45726.gif

Pasākumi
Fotogalerijas

Sēļu muižas dārza svētki 2021

 

Tautas muzikantu saiets

 

Zāļu vakars Sēļu muižā

 

MMMS izlaidums 2021

Noderīgi

 

Valmieras novada pašvaldība

Reģistrācijas Nr. LV90000043403
Norēķinu konts AS "Swedbank"
Konta Nr. LV14HABA0551020371802
Tālr. 25446604
pasts@valmierasnovads.lv

 

Piekļūstamības paziņojums


Sīkdatnes un privātuma politika


Mazsalaca

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
Aptauja

Pašvaldību vēlēšanas 2021

 

Skalbes tālrunis

 

banneris-mazsalacas-celvedis-250_91459.jpg

 

Vidzemes uzņēmēju dienas 2021

 

Attīstība Valmieras novadā

 

tev_jabut_forma-01_10623.png

 

CERT_Web_256x512px_V1-01_85618.gif

 

Baneris Kvadraats-01_114319.jpg

 

NG katalogs_91638.png

 

bangakpu_24856.JPG

 

Bernu_tiesibas_14433.gif

 

banner-vertical_93537.png

 

3td_Neatrodi_biblioteka_gramatu_22833.jpg

 

250x250_24841.jpg

papsjpg_24240.jpg

 

ST peislēgumi 750x521_13237.gif

 

e-zime-01_93951.png

 

Baneris-lapai-2_91132.jpg

 

knab_banneris_42153.jpg

 

muzejs_mazsalaca_90256.JPG

 

e!_pakalpojumi_uz_mana_latvija_lv_250x250_114420.gif

 

VARAM-Vidzeme-180x180px-pastasti (002)_34622.gif

 

LVLV_200_92809.JPG

 

apCeļosim_fb_180x180(1)_42930.jpg

 

vpvkac_24032.gif

 

 

NVA baneris 200X100_24022.jpg

 

 

DI_250x250_115713.png

 

Baneris150x150_43113.gif

 

BANERIS 200X200_91308.jpg

 

300x250pix_13402.jpg

 

1188-transport_100447.jpg

 

vugd.gov.lv

 

rsz_3vz_logotips_800_80055.jpg

 

250x250-baneris-Upes-Oga_22713.gif

 

rsz_banneris_1_84550.jpg(c) 2011-2022 Mazsalaca.lv
Visas tiesības aizsargātas

png

Realizācija Tup un Turies