Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību (vairāk par sīkdatnēm un privātuma politiku šeit)
rss facebook twitter flickr instagram
A | A+
LV
EN
 
SĀKUMSPAŠVALDĪBA
PAKALPOJUMI
SABIEDRĪBA
IZGLĪTĪBA
KULTŪRA
TŪRISTIEM
KONTAKTI
Ziņas

bulta Laimīgu Jauno 2021. gadu!
bulta Informācija par Covid-19 vakcīnām

Informācija par Covid-19 vakcīnām

 

Lai iedzīvotāji varētu ērtāk rast uzticamu un zinātnē balstītu informāciju par vakcīnu pret Covid-19 izstrādi, Zāļu valsts aģentūras tīmekļvietnes www.zva.gov.lv sadaļās “Covid-19 ziņas” un “Fakti par vakcīnām pret Covid-19”, regulāri tiek aktualizēta un publicēta jaunākā informācija par vakcīnu izstrādes un apstiprināšanas procesu.

 

Vietnē pieejama aktuālā informācija par vakcīnu pret Covid-19 izstrādi, sākot no informācijas par vakcīnu izstrādes cikla vispārējiem posmiem un kā notiek vakcīnu vērtēšana un apstiprināšana. Tāpat vietnē pieejamas izglītojošas infografikas un regulāri latviešu valodā pārpublicēta informācija par Eiropas Zāļu aģentūras aktualitātēm.

lasīt tālāk ↓bulta Par ģimenei draudzīgāko pašvaldību Latvijā 2020. gadā atzīta Ludzas novada pašvaldība

Par ģimenei draudzīgāko pašvaldību Latvijā 2020. gadā atzīta Ludzas novada pašvaldība

 

Decembrī konkursa “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība 2020” vērtēšanas komisija galveno titulu piešķīra Ludzas novada pašvaldībai, kas ar savu mērķtiecīgo darbu ģimeņu labklājības veicināšanā ir apliecinājusi atbilstību konkursa absolūtā uzvarētāja nosaukumam visā Latvijā.  Tāpat laureātu godā cildinātas piecas pašvaldības katrā plānošanas reģionu pašvaldību grupā:  Rīgas reģionā – Ādažu, Vidzemes reģionā – Kocēnu, Latgales reģionā – Līvānu, Kurzemes reģionā – Alsungas un Zemgales reģionā – Tērvetes novada pašvaldība.

 

Trešajā konkursa kārtā pēc desmit pašvaldību attālinātām prezentācijām konkursa komisija visaugstāk novērtēja pašvaldības, kas pierādīja savu neatlaidīgo darbu 2020. gadā, atbilstoši savām iespējām un individuālajai situācijai uzlabojot pakalpojumus un piedāvājumus ģimenēm. Un kā pierādījums tam ir iedzīvotāju atsauksmes. 2020. gada uzvarētājs – Ludzas novada pašvaldība – izceļas ar atvērtību viedokļu dažādībai, rūpējas par sakārtotu infrastruktūru un tās pieejamību, motivē gan skolēnus, gan studentus, gan attiecīgo jomu jaunos speciālistus, un tas viss veicina no Latvijas izbraukušo iedzīvotāju atgriešanos savā novadā.

lasīt tālāk ↓bulta Ziemassvētku sajūtu taka Mazsalacā

Ziemassvētku sajūtu taka Mazsalacā

 

Šī gada 25. decembrī laikā no 15.00 līdz 22.00, Mazsalacas iedzīvotāji varēja doties  nesteidzīgā pastaigā pa Ziemassvētku sajūtu taku. Takas maršrutā bija iespējams baudīt gan  neskaitāmas svecīšu liesmiņas, gan Ziemassvētku noskaņā veidotas gaismas instalācijas. Katra instalācija stāstīja savu stāstu par Ziemassvētkiem, Valtenberģu muižu, Mazsalacu un Skaņākalna vēsturi. Objekti tika izveidoti tā, lai atbilstu noteiktajiem ierobežojumiem valstī, taču saglabātu ideju par Ziemassvētku sajūtas radīšanu.

 

Pastaigu organizēja Mazsalacas novada pašvaldība, Mazsalacas novada Kultūras centrs sadarbībā ar LKA Latvijas Kultūras koledžas studentiem un mentoriem. Pastaigu takas vides objekti ir LKA Latvijas Kultūras koledžas studentu un mentoru veidoti, ar vēlmi radīt prieku un svētku sajūtu Mazsalacas iedzīvotājiem ziemas vistumšākajā laikā.

 

FOTOGALERIJA

VIDEO

lasīt tālāk ↓bulta Mazsalacas vidusskolas sveiciens Ziemassvētkos
bulta Pieeja audiogrāmatām

 

Latvijas Neredzīgo bibliotēkas mājas lapas sadaļā "Digitālā bibliotēka" pieejamas dažādas audiogrāmatas:
bulta Iedzīvotāju aptaujas 2020 rezultāti

 

Lai noskaidrotu iedzīvotāju viedokli, no 2020. gada 28. septembra līdz 26. oktobrim tika veikta iedzīvotāju aptauja. Kopā saņemtas 84 aizpildītas anketas, no tām 69 elektroniski un 15 papīra formātā, savukārt divas atzītas par nederīgām, jo aizpildīts tikai viens no deviņiem jautājumiem.

Lielākā daļa – 69% no anketas dalībniekiem bija sievietes, savukārt 31% vīrieši, respondenti visbiežāk vecumā no 35 līdz 55 gadiem.

 

Pirmajā jautājumā “Vai esat apmierināts ar dzīvi Mazsalacas novadā” “Jā” atbildējuši 76, savukārt “Nē” astoņi iedzīvotāji.

lasīt tālāk ↓
Aptaujas


bulta Jebkurš interesents tiešsaistē var apgūt darba meklēšanā noderīgas zināšanas

 

Jebkurš cilvēks, kuram ir interneta pieslēgums, jebkurā viņam ērtajā vietā un laikā var tiešsaistē apgūt darba meklēšanā noderīgas zināšanas, kā arī mācīties finanšu pratību, ar portāla Latvija.lv starpniecību autorizējoties Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) CV un vakanču portāla e-mācību sadaļā, kur lietotājiem pieejami e-mācību moduļi “Kā veidot efektīvu darba meklēšanas stratēģiju”, „Motivācijas vēstules sagatavošana un sagatavošanās darba intervijai” un „Mana nauda šodien un rīt. Finanšu pratība”, kas izstrādāti NVA īstenotā Eiropas Sociālā fonda (ESF) projekta “Atbalsts bezdarbnieku izglītībai” ietvaros.

 

NVA e-mācību modulis “Kā veidot efektīvu darba meklēšanas stratēģiju” jebkuram interesentam attālināti ļauj apgūt darba meklēšanas metodes, iemācīties, kā efektīvi strukturēt darba meklēšanas soļus, kā noteikt prioritātes, kā izstrādāt darba meklēšanas rīcības plānu. Mācību saturs ir sakārtots trīs sadaļās: “Darba meklēšana”, “Laika plānošana” un “Stresa vadība”. Modulis darba meklētājam sniedz ieteikumus gan savu zināšanu, prasmju un iemaņu izpētei, gan lietderīgai laika plānošanai darba meklējumos, gan palīdz pārvarēt stresu, kas var rasties bezdarba situācijā un jauna darba meklēšanas laikā. Mācību saturā iekļauti teorētiskie skaidrojumi, audio un videomateriāli, dialoga simulācijas un pašpārbaudes iespējas. Mācību vielas apguves ilgums - 5 akadēmiskās stundas.

lasīt tālāk ↓bulta Konkursa “Mazsalacas novada Gada cilvēks 2020” rezultāti

Konkursa “Mazsalacas novada Gada cilvēks 2020” rezultāti

 

No 2020. gada 1. oktobra līdz 31. oktobrim iedzīvotāji tika aicināti pieteikt kandidātus konkursam “Mazsalacas novada Gada cilvēkam 2020”. Kopā šajā laikā saņemtas 80 aizpildītas anketas.


Iedzīvotāju izvirzītie kandidāti konkursam:

Renārs Skavronskis, Daiga Urbanoviča, Zintis Liepa, Andis Āboltiņš, Liene Apsīte, Gunta Maskaviča, Ināra Blūma, Raivis Zariņš, Lauris Pēteris Vējš, Elizabete Slotiņa, Kalvis Gerasimovs, Baiba Zilpauša, Mareks Bērziņš, Ilze Slotiņa, Antra Brasliņa, Elīna Petruseviča, Sandra Zaķe, Baiba Zilpauša, Liene Apsīte, Maija Mudra Daine, Mārīte Ceriņa, Aija Arnava, Vijārs Bušs, Ella Sudāre, Mazsalacas vidusskolas 12.klase, Kristers Brokāns, Inga Eglīte, Viktorija Puriņa, Jevgeņija Narņicka Toms Ciršs, Rinalda Brokāna ģimene, Ēvalds Birkavs, Jana Buliņa, Saivas Vējas un Ērika Berga ģimene, Gitas un Ritvara Sirmo ģimene, Raita Gobiņa, Bērziņu ģimene (Valdis, Rota, Mareks, Iveta, Liene), Armīns Ārgalis.

lasīt tālāk ↓
Konkursi


bulta Iznākusi finanšu rīku rokasgrāmata ēku energoefektivitātes uzlabošanai

Iznākusi finanšu rīku rokasgrāmata ēku energoefektivitātes uzlabošanai

 

Ir izstrādāta rokasgrāmata "Finanšu instrumenti un rīki ēku energoefektivitātes uzlabošanai", kurā apkopoti astoņi finanšu rīki, kas var uzlabot rentabilitāti, atvieglot finansējuma piesaisti un samazināt riskus, ko rada ieguldījumi ēku energoefektivitātē. Rokasgrāmata būs labs palīgs ēku apsaimniekotājiem un pašvaldību speciālistiem energoefektivitātes projektu realizēšanā. Tajā apkopoti trīs veidu rīki – finanšu instrumenti, atbalsta rīki un tehnoloģiskie risinājumi, un nu tā ir pieejama arī latviešu valodā.

 

“Projekta ietvaros mums ir izdevies radīt un uzlabot dažādus rīkus, kas praktiski palīdz publisko ēku apsaimniekotājiem un pašvaldību pārstāvjiem attīstīt energoefektivitātes vai atjaunojamo energoresursu projektus. Viens no rīkiem – “Enerģijas patēriņš un ražošana”, piemēram, palīdz soli pa solim saprast, kā ieviest saules paneļus savā ēkā. Rokasgrāmatā aprakstīts, kā aprēķināt izdevīgumu, cik lielu jaudu uzstādīt un kādi dokumenti jāiesniedz atbilstošās iestādēs. Esam pārliecināti, ka rīki būs noderīgi, jo jomas eksperti tos ir augsti novērtējuši,” atzīst Vidzemes plānošanas reģiona energoeksperts Jānis Ikaunieks.

lasīt tālāk ↓bulta Novēlam Ziemassvētku prieku un siltumu sirdī ik dienu!
bulta “Ziemassvētki Mazsalacā” - pastaigu taka svētku noskaņās

“Ziemassvētki Mazsalacā” - pastaigu taka svētku noskaņās

 

Šī gada 25. decembrī Mazsalacā būs iespēja doties pastaigā pa īpaši veidotu Ziemassvētku sajūtu taku. Iedzīvotāji tiek aicināti aplūkot pilsētvidē izvietotās gaismas instalācijas, kas būs redzamas izstaigājot takas maršrutu laikā no plkst.15.00 līdz 22.00. Izgaismotās takas garums ir 3,5 km. Taka sākas no Mazsalacas pilsētas centra, dodoties pa Parka ielu līdz Valtenberģu muižai, izstaigājot muižas parku un tālāk ejot pa Muižas ielu un Pērnavas ielu līdz pilsētas centram.

 

Pastaigu taka ietvers piecus izgaismotus vides objektus, kas saistīti ar Ziemassvētkiem, kā arī Mazsalacas un Skaņākalna vēsturi un būtību, un galvenais no tiem būs Valtenberģu muiža. Atzīmējot svētku laiku un muižas 240. gada jubileju, ir izveidota gaismu un video instalācija muižai, godinot tās vēsturisko nozīmi un krāšņumu.

lasīt tālāk ↓bulta Cik tiek novirzīts nozarēm no viena nodokļos samaksātā eiro?

Cik tiek novirzīts nozarēm no viena nodokļos samaksātā eiro?

 

Valsts prezidents ir izsludinājis nākamā gada valsts budžeta likumu. Valsts budžets ir pamatu pamats visu nozaru norisēm gan ikdienā, gan krīzes situācijās. Savukārt katrs nodokļos samaksātais eiro ir nozīmīgs, lai valsts nodrošinātu būtiskākās funkcijas saviem iedzīvotājiem.

 

Ikviens Latvijas iedzīvotājs ikdienā maksā dažādus nodokļus, sākot no pievienotās vērtības nodokļa, veicot pirkumus veikalā, līdz akcīzes nodokļiem par degvielas iegādi. Tomēr, runājot par godprātīgu nodokļu nomaksu, bieži vien iedzīvotājiem trūkst izpratnes, kur tiek novirzīti nodokļos samaksātie finanšu līdzekļi. Finanšu ministrijas izveidotā infografikā arī šogad skaidrojam, kur nonāk katrs cents no viena nodokļos samaksātā eiro. 

lasīt tālāk ↓bulta Dabas aizsardzības pārvalde aicina pret dižkokiem izturēties ar pietāti

Dabas aizsardzības pārvalde aicina pret dižkokiem izturēties ar pietāti

 

Dabas aizsardzības pārvalde (turpmāk – Pārvalde) pēdējā laikā arvien biežāk saskaras ar situācijām, kad tiek apdraudēti seni un aizsargājami koki - cilvēku nezināšanas, nepareizas apsaimniekošanas vai citu apsvērumu dēļ iznīcībai tiek pakļautas dabas bagātības, bez kurām Latvijas ainavu grūti pat iedomāties.

 

Dižkoki ir viena no neatņemamām Latvijas dabas vērtībām, šie senatnes liecinieki kalpo gan kā mājvieta dažādām  retām un aizsargājamām sugām, gan arī ir saistīti ar vēstures notikumiem, kā rezultātā daži no tiem ir ne tikai dabas, bet arī kultūrvēstures vērtība.

Diemžēl par dižkoku un arī potenciālo dižkoku nozīmi dažkārt tiek piemirsts. Pēdējā laikā Pārvalde arvien biežāk saskaras ar situācijām, kad dižkoki tiek bojāti vai pretlikumīgi nozāģēti. Savukārt Tērvetes novadā, kurinot ugunskuru, liesmas iemetās netālu esošā dižkoka dobumā un koks aizdegās. Ugunsdzēsējiem izdevās liesmas apslāpēt, bet kokam nodarīti ievērojami kaitējumi.

lasīt tālāk ↓bulta Ziemeļvalstu Literatūras nedēļa

Ziemeļvalstu Literatūras nedēļa

 

Novembrī Mazsalacas pilsētas bibliotēka sadarbībā ar Mazsalacas PII "Sprīdīšu" un "Bitīšu" grupiņām tradicionāli iesaistījās Ziemeļvalstu Literatūras nedēļā, kuras mērķis ir popularizēt Ziemeļvalstu literatūru un kultūru. Tā kā šogad bērni nevarēja pulcēties bibliotēkā, pasākumi notika Mazsalacas PII audzinātāju Dainas un Ivetas vadībā. Bērni klausījās fragmentus no norvēģu autores Kristinas Rūšiftes mudžgrāmatas "Visi skaitās" un iedvesmojoties no tās radīja darbus, kuros attēloja sevi un savus tuvākos cilvēkus.

 

BĒRNU DARBI

lasīt tālāk ↓bulta Pieņemts ārkārtējās situācijas pagarinājums līdz 11. janvārim, ieviešot stingrākus drošības pasākumus un ierobežojumus

Pieņemts ārkārtējās situācijas pagarinājums līdz 11. janvārim, ieviešot stingrākus drošības pasākumus un ierobežojumus

 

Mērķtiecīgākai Covid-19 ierobežošanai un cīņai pret vīrusa radīto apdraudējumu Latvijas iedzīvotāju veselībai un dzīvībai, tiek ieviesti stingrāki un precīzāki drošības pasākumi līdz 11. janvārim. To mērķis ir visai sabiedrībai kopīgi radīt apstākļus, kuros vīruss nevar izplatīties. Tas nozīmē, ka 2020. gada nogalē jāsasparojas svētku laiku veltīt kopīgai, bet savrupai cīņai pret vīrusu. Papildu drošības pasākumiem būs pieejams atbalsts gan uzņēmējiem, gan strādājošajiem. Vienlaikus valdība konsekventi strādā pie vakcīnas pieejamības.

 

Otrdien, 1. decembrī, pieņemot lēmumu par Ārkārtējās situācijas pagarinājumu, Ministru kabinets lēma arī par drošības pasākumu vienkāršošanu, atvieglojot Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanu.

lasīt tālāk ↓bulta Kas jāņem vērā, atgriežoties Latvijā

Kas jāņem vērā, atgriežoties Latvijā

 

Ja esat dzīvojis un strādājis ārvalstī, bet nolēmāt atgriezties Latvijā, ir svarīgi zināt, kādas darbības, ierodoties Latvijā, ir jāveic, lai Jūsu dzīve un darba gaitas dzimtenē noritētu bez liekām grūtībām. Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) Eiropas nodarbinātības dienestu tīkla EURES darba mobilitātes konsultanti ir apkopojuši vairākus ieteikumus tiem, kas atgriežas Latvijā. 

 

Uzziniet, kādi drošības pasākumi Covid-19 izplatības ierobežošanai ir jāievēro Latvijā!

 

Savlaicīgi noskaidrojiet, kādi drošības pasākumi saistībā ar Covid-19 pandēmiju būs jāievēro, ierodoties Latvijā. Aktuālo informāciju Jūs varat iegūt šeit: Covid-19 aktualitātesVeselības ministrijas aktuālā informācija par Covid-19. Uzturoties Latvijā, ievērojiet visus valstī noteiktos drošības pasākumus Covid-19 izplatības ierobežošanai.

lasīt tālāk ↓bulta Aicinām lasīt e-grāmatas!

Aicinām lasīt e-grāmatas!

 

Lai kļūtu par e-grāmatu lasītāju un lasītu grāmatas, Tev nepieciešamas bibliotekāra piešķirtas pieejas paroles.

 

Ja šādu autorizācijas datu nav, tad zvani uz Mazsalacas novada bibliotēkām!

Mazsalacas pilsētas bibliotēka: tālr. 64251246 vai e-pasts: mazsalacas.biblioteka@mazsalaca.edu.lv

Skaņkalnes pagasta bibliotēka: tālr. 64251739, e-pasts: skankalnes.biblioteka@mazsalaca.edu.lv

Sēļu pagasta bibliotēka: tālr. 28336613, e-pasts: selu.biblioteka@mazsalaca.edu.lv

Ramatas pagasta bibliotēka: tālr. 27300204, e-pasts: ramatas.biblioteka@mazsalaca.edu.lv

 

“3td e-GRĀMATU bibliotēka”


Šeit ikvienam lasītājam ir iespēja bez maksas lasīt latviešu autoru un tulkotos darbus e-grāmatas formātā datorā, planšetdatorā vai viedtālrunī, kam ir interneta pieslēgums.

lasīt tālāk ↓bulta Lai mierpilns svētku gaidīšanas laiks!

 

Pasākumu atskats


bulta Lietošanai derīgu tekstilu un apavus var nodot ZAAO EKO laukumos

Lietošanai derīgu tekstilu un apavus var nodot ZAAO EKO laukumos

 

Pašvaldību atkritumu apsaimniekošanas uzņēmums SIA “ZAAO” (ZAAO) sadarbībā ar Latvijas Zaļo punktu septembrī uzsāka piedāvāt tekstila šķirošanas pakalpojumu ZAAO darbības reģiona 20 EKO laukumos, kā arī pie vairākām tirdzniecības vietām Cēsīs un Valmierā.

 

Iedzīvotāju atsaucība ir liela, mēnesī tiek savāktas aptuveni 25 tonnas konkrētā materiāla veida.

 

ZAAO Šķirošanas daļas vadītāja Ginta Gailuma: “Paldies iedzīvotājiem, kuri atbildīgi šķiro tekstila materiālus, tādejādi samazinot poligonā noglabājamo atkritumu daudzumu. Atgādinu, ka šobrīd iespējams nodot tikai lietošanai vēl derīgu materiālu, ko paredz mūsu noslēgtais līgums ar sadarbības partneri. Vēršu uzmanību, ka lielāku apjomu tekstila un apavus ir jāved uz EKO laukumiem, kur ir novietoti vairāki konteineri. Publiskos konteinerus rekomendējam atsevišķu lietu ievietošanai, nekādā gadījumā nenovietojot maisus pie konteineriem, jo tekstils kļūst netīrs un valkāšanai nederīgs laika apstākļu ietekmē un dēļ tā, ka šajā gadījumā tam var piekļūt klaiņojoši mājdzīvnieki.”

lasīt tālāk ↓bulta Tiesības dzīvot pilnvērtīgu dzīvi

Tiesības dzīvot pilnvērtīgu dzīvi

 

Lai arī Valmierā jau ilgāk nekā gadu veiksmīgi darbojas grupu dzīvokļa pakalpojums cilvēkiem ar garīga rakstura traucējumiem, un drīzumā šādu pakalpojumu sāks nodrošināt vēl 11 pašvaldībās Vidzemē, joprojām vietējo kopienu līmenī notiek asas diskusijas par pašvaldību plāniem.  Atbildot uz iedzīvotāju bažām par to, ka kaimiņos uz patstāvīgu dzīvi pavisam drīz apmetīsies cilvēki ar garīga rakstura traucējumiem Inga Brente-Mieze, Valmieras grupu dzīvokļu vadītāja norāda: “Pieņemu, ka līdzcilvēki ir nevis pret pakalpojuma izveidi, bet gan drīzāk tā pauž savu  piesardzību attiecībā uz visu jauno un nezināmo, kas ir dabiska pretreakcija. Tomēr to iespējams mainīt, izglītojot sabiedrību. Manuprāt, mums katram ir tiesības dzīvot pilnvērtīgu dzīvi.  Katram ir tiesības izvēlēties, kur dzīvot un kā dzīvot. Deinstitucionalizācija nav tikai par pakalpojumiem, bet tā parāda, cik inteliģenta ir sabiedrība, kā sabiedrībā cirkulē informācija un cik daudz virsroku ņem stereotipi, kas ir nevis pieredzē, bet stāstos balstīti.“

lasīt tālāk ↓
Sabiedrībā balstītu sociālo pakalpojumu infrastruktūras izveide Mazsalacas novadā


bulta Ieteikumi efektīvākai vecāku saziņas grupu izmantošanai

Ieteikumi efektīvākai vecāku saziņas grupu izmantošanai

 

Mūsdienu tehnoloģiju iespējas ļauj vecākiem arvien vairāk iesaistīties bērnu skolas dzīvē – tiešsaistē redzamas sekmes, reāllaika paziņojumi par uzvedību, kā arī uzdotie mājasdarbi, savukārt, par teju neatņemamu ikdienas saziņas rīku ir kļuvušas klases vecāku WhatsApp grupas. Tās ļauj pieaugušajiem operatīvi sazināties ar citiem vecākiem un pedagogiem, taču nereti raisa arī konfliktsituācijas un pārpratumus. Samsung Skola nākotnei eksperti sagatavojuši 7 ieteikumus, lai komunikācija grupā noritētu efektīvāk un jēgpilnāk. 


1. Esi iecietīgs pret citu uzskatiem

Vecāku WhatsApp grupas sastāv no cilvēkiem, kuriem var būt atšķirīgi uzskati, idejas un tradīcijas. Šādā situācijā viegli uzplaiksnīt konfliktiem, kas rada neērtu un nepatīkamu vidi visiem grupas dalībniekiem. Lai maksimāli izmantotu rīku tā patiesajam nolūkam, jātiecas būt tolerantam pret cilvēkiem ar dažādu pārliecību. Ja konflikts jau radies, tad ieteicams mēģināt to nolīdzināt, nevis ar komentāriem saasināt. 

lasīt tālāk ↓bulta ZAAO pilnveido pakalpojumu sniegšanas kvalitāti

ZAAO pilnveido pakalpojumu sniegšanas kvalitāti

 

Pašvaldību atkritumu apsaimniekošanas uzņēmuma SIA “ZAAO” (ZAAO) atkritumu savācējmašīnas ir aprīkotas ar video kamerām, nolūkā pilnveidot pakalpojumu sniegšanas kvalitāti.

 

ZAAO valdes priekšsēdētājs Gints Kukainis: “Uzņēmumā lielu uzmanību veltām kvalitātes analīzei, lai sniegtu mūsdienīgus un klientu prasībām atbilstošus pakalpojumus. Veicam darbības izvērtējumu Korporatīvās ilgtspējas un atbildības institūta rīkotajā Ilgtspējas indeksā, notiek iekšējie un ārējie vadības sistēmas auditi, veicam klientu apkalpošanas standarta analīzi, jautājam klientu viedokli ikgadējā klientu aptaujā. Kaut arī saņemam atzinīgus novērtējumus, aizvien esam ieinteresēti strādāt vēl precīzāk. Šobrīd strādājam pie pakalpojumu sniegšanas digitalizācijas attīstības.”

lasīt tālāk ↓bulta Policija aicina iedzīvotājus rūpēties par savu dzīvokļa drošību

Policija aicina iedzīvotājus rūpēties par savu dzīvokļa drošību

 

Kā liecina policijas prakse, tikai nelielu daļu no visām policijā reģistrētajām zādzībām no dzīvokļiem paveic mērķtiecīgi un profesionāli zagļi. Daudzos gadījumos zādzība bijusi veiksmīga tieši pašu īpašnieku vieglprātīgās attieksmes  dēļ – neaizslēgtas dzīvokļu durvis, neaizvērti logi, balkoni, pārāk neizturīgas un vienkāršas dzīvokļa durvju slēdzenes. Lai pasargātu savu mājokli, policija aicina ievērot drošības pasākumus! 

 

Policijas novērojumi liecina, ka zādzību skaits no mājokļiem palielinās rudens un ziemas mēnešos – novembrī, decembrī un janvārī. Tas saistīts ne vien ar tumšo laiku, bet arī ar gada nogales svētkiem, kad iedzīvotāji mājokli atstāj nepieskatītu vai vienkārši kļūst neuzmanīgāki.

lasīt tālāk ↓bulta Ētikas kodekss dabā gājējiem

Ētikas kodekss dabā gājējiem

 

Šobrīd, kad aizvien biežāk cilvēki dodas atpūtas pasākumos dabā un daba palīdz risināt veselības problēmas, mums jābūt īpaši atbildīgiem un jāatceras par to, kādu ietekmi individuāli un visi kopā atstājam. Pasaules Dabas Fonds ir sagatavojis ētikas kodeksu, apvienojot deviņus rīcību virzienus, kas palīdzēs dabā gājējiem labāk izprast dažādu paradumu un uzvedības nozīmi dabas saglabāšanā.

 

Pasaules Dabas Fonds aicina doties dabā, baudīt un izzināt Latvijas dabu. Tomēr jāņem vērā, ka pārgājienā vai pat nelielā pastaigā, mēs šķērsojam dažādas dzīvotnes, nereti tās ir trauslas un cilvēku klātbūtne var pasliktināt to stāvokli. Saredzēt dabas vērtības un saudzēt tās ir katra dabā gājēja pienākums. 

lasīt tālāk ↓bulta Sirsnīgi sveicam!

Sirsnīgi sveicam!

 

2020. gada 15. novembrī noslēdzās Nacionālā kino balva “Lielais Kristaps”, kurā BALVU PAR MŪŽA IEGULDĪJUMU FILMU MĀKSLĀ saņēma kino operators KALVIS ZALCMANIS.

 

Kalvis Zalcmanis dzimis 1940. gada 14. decembrī Mazsalacā. Beidzis Mazsalacas vidusskolu (37.izlaidums, 1960.gada absolvents).

 

Strādājis Rīgas kinostudijā, bijis operators aktierfilmai "Motociklu vasara" (1974.g.), kā arī vairāk kā 50 dokumentālo filmu un vairāk kā 400 kinohroniku sižetu operators.

lasīt tālāk ↓bulta Kā mazināt gaisa piesārņojumu?

Kā mazināt gaisa piesārņojumu?

 

VARAM valsts sekretāra vietniece vides aizsardzības jautājumos Alda Ozola: “Ministrijas izstrādātā gaisa kvalitātes uzlabošanas rīcības plāna* mērķis ir samazināt kopējo gaisa piesārņojumu Latvijā, it sevišķi smalko putekļu jeb PM daļiņu piesārņojumu pilsētvidē. Lai to panāktu, gaisa piesārņojuma samazināšanas plānā ietvertas gan jaunas prasības, gan stigrāki kontroles mehānismi. Plānā būtiska loma ir atvēlēta pašvaldībām, lai izstrādātu attiecīgajai pilsētai labākos risinājumus gaisa kvalitātes uzlabošanā. Savukārt iedzīvotājiem, kas dzīvo pilsētvidē un privātmājās ar individuālo apkuri, ir jāizprot, kā veidojas gaisa piesārņojums no nepareizi ekspluatētas apkures iekārtas. Pareizi ekspluatējot un tīrot apkures iekārtas, uzstādot apkures filtrus, vai uzlabojot krāšņu kvalitāti, var būtiski mazināt gaisa piesārņojumu. Tāpat ministrija šobrīd strādā pie jaunas atbalsta programmas – tuvāko divu gadu laika iedzīvotājiem tiks piedāvāts valsts līdzfinansējums apkures iekārtu nomaiņai uz moderniem apkures katliem.”

lasīt tālāk ↓bulta Ramatas pagasta bibliotēkas darba laiks ārkārtējās situācijas laikā

 

No 9. novembra līdz 6. decembrim:
  • Notiek grāmatu un žurnālu izsniegšana uz mājām.
  • Vēlamo apmeklējuma laiku piesakot pa tālr. 27300204 bibliotēkas darba laikā, vai arī rezervēt nepieciešamās grāmatas izmantojot bibliotēkas kopkatalogu: https://valmiera.biblioteka.lv/Alise/lv/advancedsearch.aspx.
  • Pirms ienākšanas bibliotēkā dezinficē rokas un uzvelc aizsargmasku.
  • Ienākot bibliotēkā pie ieejas uz galda atstāj izlasītās grāmatas un žurnālus, lai bibliotēka varētu nodrošināt grāmatu karantīnu (3 dienas).
lasīt tālāk ↓bulta KAMPAŅA “BRAUC VESELS!”

KAMPAŅA “BRAUC VESELS!”

 

Latvijas Automoto biedrība (LAMB) un biedrība “Latvijas Sarkanais Krusts” sāk sabiedrības izglītošanas kampaņu “Brauc vesels!”, kuras galvenais mērķis ir informēt un izglītot sabiedrību par higiēnas un veselības drošības pasākumu ievērošanu, izmantojot privāto, sabiedrisko un koplietošanas transportu.

 

“Covid-19 pandēmijas laikā ir svarīgi, lai visi ievērotu piesardzības pasākumus, jo tā mēs pārrausim koronavīrusa pārnēsāšanas ķēdi. Šobrīd liela uzmanība pievērsta lielu publisku pasākumu apmeklēšanas un pulcēšanās paradumu maiņai. Bet salīdzinoši maz tiek runāts par Covid-19 vīrusa izplatības ierobežošanu un drošības pasākumiem šaurā draugu, paziņu, kolēģu lokā, ģimenē, kā arī izmantojot koplietošanas transportu. Ir vērts atcerēties, ka Covid-19 vīruss uz virsmām spēj izdzīvot pat vairākas dienas, tādēļ arī savā privātajā transportā un īpaši koplietošanas transportlīdzekļos ir jāievēro veselības drošības ieteikumi,” norāda LAMB prezidents Juris Zvirbulis. 


Saite uz kampaņas video: https://youtu.be/D_nW0ULIye4 

lasīt tālāk ↓bulta Par grozījumiem saistībā ar informatīvajiem izdevumiem

Par grozījumiem saistībā ar informatīvajiem izdevumiem

 

Saeima, 05.11.2020., galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus likumā par presi un citiem masu informācijas līdzekļiem, pašvaldībām un to iestādēm liedzot dibināt un izdot masu informācijas līdzekļus. Jauno grozījumu mērķis ir sakārtot mediju vidi atbilstoši preses brīvības tiesiskajai izpratnei, nodalot pašvaldību informatīvās un sabiedrisko attiecību aktivitātes no mediju darbības.


Ko tas nozīmē pašvaldības informatīvajam izdevumam “Mazsalacas novada ziņas”?


Mazsalacas novada iedzīvotāji arī turpmāk reizi mēnesī saņems bezmaksas informatīvo izdevumu savās pastkastītēs, jo pašvaldība ir tiesīga izdot informatīvu izdevumu - kurā tā informē vietējos iedzīvotājus par likumā “Par pašvaldībām” 6. pantā noteikto funkciju izpildi.

lasīt tālāk ↓← jaunāki ieraksti   vecāki ieraksti →

 

izgarso_piedzivo_45726.gif

Pasākumi
Fotogalerijas

Sēļu muižas dārza svētki 2021

 

Tautas muzikantu saiets

 

Zāļu vakars Sēļu muižā

 

MMMS izlaidums 2021

Noderīgi

 

Valmieras novada pašvaldība

Reģistrācijas Nr. LV90000043403
Norēķinu konts AS "Swedbank"
Konta Nr. LV14HABA0551020371802
Tālr. 25446604
pasts@valmierasnovads.lv

 

Piekļūstamības paziņojums


Sīkdatnes un privātuma politika


Mazsalaca

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
Aptauja

Pašvaldību vēlēšanas 2021

 

Skalbes tālrunis

 

banneris-mazsalacas-celvedis-250_91459.jpg

 

Vidzemes uzņēmēju dienas 2021

 

Attīstība Valmieras novadā

 

tev_jabut_forma-01_10623.png

 

CERT_Web_256x512px_V1-01_85618.gif

 

Baneris Kvadraats-01_114319.jpg

 

NG katalogs_91638.png

 

bangakpu_24856.JPG

 

Bernu_tiesibas_14433.gif

 

banner-vertical_93537.png

 

3td_Neatrodi_biblioteka_gramatu_22833.jpg

 

250x250_24841.jpg

papsjpg_24240.jpg

 

ST peislēgumi 750x521_13237.gif

 

e-zime-01_93951.png

 

Baneris-lapai-2_91132.jpg

 

knab_banneris_42153.jpg

 

muzejs_mazsalaca_90256.JPG

 

e!_pakalpojumi_uz_mana_latvija_lv_250x250_114420.gif

 

VARAM-Vidzeme-180x180px-pastasti (002)_34622.gif

 

LVLV_200_92809.JPG

 

apCeļosim_fb_180x180(1)_42930.jpg

 

vpvkac_24032.gif

 

 

NVA baneris 200X100_24022.jpg

 

 

DI_250x250_115713.png

 

Baneris150x150_43113.gif

 

BANERIS 200X200_91308.jpg

 

300x250pix_13402.jpg

 

1188-transport_100447.jpg

 

vugd.gov.lv

 

rsz_3vz_logotips_800_80055.jpg

 

250x250-baneris-Upes-Oga_22713.gif

 

rsz_banneris_1_84550.jpg(c) 2011-2022 Mazsalaca.lv
Visas tiesības aizsargātas

png

Realizācija Tup un Turies