Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību (vairāk par sīkdatnēm un privātuma politiku šeit)
rss facebook twitter flickr instagram
A | A+
LV
EN
 
SĀKUMSPAŠVALDĪBA
PAKALPOJUMI
SABIEDRĪBA
IZGLĪTĪBA
KULTŪRA
TŪRISTIEM
KONTAKTI
SLUDINĀJUMI (33)

bulta Kā palīdzēt sev?

Kā palīdzēt sev?

 

ĪSS CEĻVEDIS PUSAUDŽIEM PAŠPALĪDZĪBAS TRIKOS


bulta Lielā Talka pagarina skolēnu konkursu līdz decembrim

Lielā Talka pagarina skolēnu konkursu līdz decembrim

 

Ņemot vērā ārkārtējās situācijas apstākļus valstī, kad skolēniem nav iespējams apmeklēt skolu un klātienē satikties, Lielā Talka pagarina 5.-12. klašu skolēnu konkursu „Tīra vide – neatņemama mana un manu vienaudžu Latvijas sastāvdaļa” darbu iesniegšanu līdz šā gada 1. decembrim. Konkursa mērķis ir aktualizēt nepieciešamību rūpēties par vidi, lai saglabātu to tīru, skaistu nākamajām paaudzēm. Skolēnu konkursa radošāko darbu autori kļūs par „Lielā Talka 2022” vēstnešiem un viedokļa līderiem komunikācijas aktivitātēs.

 

„Realizējot konkursu, vēlamies, lai jauniešiem būtu iespēja brīvi dalīties ar savām idejām un kopā realizēt nepieciešamo uzdevumu. Pielāgojoties šī brīža situācijai, Lielās Talkas organizatoru komanda nolēmusi pagarināt konkursa norisi līdz decembrim, cerot, ka gada otrajā pusē apstākļi būs piemērotāki konkursa uzdevuma veikšanai. Pēdējo gadu laikā jaunieši ir izrādījuši lielisku iniciatīvu, runājot par vides problēmām un aktualizējot nepieciešamību mainīt savus ikdienas paradumus, zaļākas un sakoptākas pasaules veidošanā, tāpēc ar interesi gaidām radošās un iedvesmojošās idejas!” aicina Lielās Talkas vadītāja Vita Jaunzeme.

lasīt tālāk ↓

bulta Skolēnu ikdiena attālināto mācību laikā

Skolēnu ikdiena attālināto mācību laikā

 

Runājot par šo tēmu, nāk prātā trīs vārdi: skolēni, mācības, attālināti. Pirmie divi vārdi ir savstarpēji saistīti - skolēni un mācības, jo kas gan ir mācības bez skolēniem un skolēni bez mācībām? Bet vārds “attālināti”, liekas, neiederas. Kurš gan būtu domājis, ka šāds trīs vārdu savienojums mūsu pašreizējā ikdienā kļūs ļoti aktuāls un saderīgs.

 

Katru dienu mēs no skolotājiem saņemam ierakstus e-klasē par to, kas jāpaveic uz noteiktu mācību stundu. Uzdevumu formāti ir pat ļoti dažādi. Digitāli mēs mācāmies no uzdevumi.lv, soma.lv, tavaklase.lv, Word dokumentiem un video ierakstiem. Protams, ir arī uzdevumi, kas nav digitāli. Mēs lasām, pildām uzdevumus no grāmatām, veicam dažādus pētījumus un eksperimentus.  Viena no galvenajām attālinātās mācības sastāvdaļām ir tiešsaistes stundas, kuras notiek platformā Google Meet un e-klases video saziņā. Vismaz 50% no stundām norisinās video saziņā jeb tiešsaistē. Šajā saziņā mums ir nepieciešami tehniskie līdzekļi: kāda viedierīce, mikrofons un kamera. Tiešsaistes stundās apgūstam jaunas tēmas, pārrunājam mājas darbus, pārbaudes darbus, uzdodam jautājumus un iepazīstamies ar veicamajiem darbiem.

lasīt tālāk ↓

bulta Jaunieti, īsteno savu izsapņoto ideju!

Jaunieti, īsteno savu izsapņoto ideju!

 

Kopš 2015. gada Mazsalacas novada pašvaldība organizē Mazsalacas novada jauniešu projektu konkursu.

 

Arī šogad no 1. marta līdz 31. maijam izsludināts Mazsalacas novada jauniešu projektu konkurss, kuru organizē Mazsalacas novada pašvaldība.

 

Konkursa mērķis ir finansiāli atbalstīt jauniešu iniciatīvas, kas rada labvēlīgus apstākļus jauniešu aktīvai līdzdalībai sabiedriskajos procesos Mazsalacas novadā, veicinot jauniešu iniciatīvu veidošanos un to īstenošanu novadā, jauniešiem pašiem izstrādājot un īstenojot projektu vietējā līmenī - savā skolā, pilsētā, pagastā, novadā.

lasīt tālāk ↓

bulta Atskats uz Karjeras nedēļu 2020

 

Neskatoties uz to, ka visā valstī noteikti Covid-19 vīrusa izplatības ierobežošanas pasākumi, Mazsalacas vidusskolā, kurā tiek īstenots projekts Nr.8.3.5.0/16/I/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” no 26. līdz 30. oktobrim norisinājās ikgadējā Karjeras nedēļa. Lielākā daļa karjeras lēmumam veltīto pasākumu šogad notika attālināti un tiešraidēs, mudinot jauniešus pieņemt izsvērtu lēmumu par profesijas izvēli. Šī gada Karjeras nedēļas aizvadīta ar saukli “Klau! Sadzirdi savas iespējas”, aicinot izmantot jauniešiem plaši pieejamo karjeras atbalstu un ieklausīties skolotāju, karjeras konsultantu un vecāku padomos.

 

27. oktobrī  jauniešu vecāki  un citi interesenti tika aicināti uz tiešsaistes diskusiju “Karjeras lēmums. Kā virzīt? Kā runāt? Kā atbalstīt?”. Diskusijas galvenā tēma - ģimenes loma, paaudžu atšķirības un grūtības karjeras izvēles procesā, ar kurām saskaras mūsdienu jaunieši. Izteikties par izvirzīto tēmu tika aicināti studiju viesi  -  sociālais un organizāciju psihologs, personāla izpētes un testēšanas firmas “CreaTest” vadītājs Reinis Lazda, ārsts psihoterapeits un personālatlases vadītājs Andris Jansons, karjeras konsultante Ilze Rūtenberga, kā arī TV un radio personība un divu meitu mamma Baiba Sipeniece-Gavare. Diskusijas laikā izskanēja noderīgi ieteikumi, kā ar jaunieti runāt par karjeras tēmu un kā praktiski sniegt atbalstu lēmuma pieņemšanas brīdī. Šādos gadījumos ieteicama sadarbība ar pedagogu karjeras konsultantu.

lasīt tālāk ↓

bulta Valsts prezidents Egils Levits aicina jauniešus kļūt par valsts valodas sargu


bulta Vidzemniece iedvesmo jauniešus Baltijas jūras reģionā izvēlēties profesijas, kas orientētas uz ilgtspējīgiem risinājumiem

Vidzemniece iedvesmo jauniešus Baltijas jūras reģionā izvēlēties profesijas, kas orientētas uz ilgtspējīgiem risinājumiem

 

Vidzemnieces Māras Lieplapas augu tēju uzņēmums SIA PLŪKT izvēlēts par vienu no Baltijas jūras reģiona iedvesmas stāstiem, lai iedrošinātu jauniešus uzsākt konkurētspējīgu un atdevi nesošu uzņēmējdarbību, kas balstīta uz bioekonomikas un aprites ekonomikas principiem.

 

Stāstu krājums tiek veidots projekta “Baltijas jūras reģiona jaunatnes loma aprites ekonomikas un ilgtspējīgas attīstības mērķu sasniegšanai” (BeUBio) ietvaros. Krājums atklāj dažādu valstu jauniešu pieredzi, kas jau agrā vecumā dibinājuši savus uzņēmumus, strādā pētniecībā vai virza kādu iniciatīvu ilgtspējīgas ekonomikas un bioloģisko resursu izmantošanā.

lasīt tālāk ↓

bulta Netiķete kļuvusi vēl svarīgāka, kā iepriekš

Netiķete kļuvusi vēl svarīgāka, kā iepriekš

 

COVID-19 pandēmijas dēļ liela daļa ikdienas aktivitāšu tika pārnestas uz virtuālo vidi. To, ko līdz šim darījām bezsaistē, nu darām tiešsaistē, tomēr arī tur valda noteikumi, kurus vērts atcerēties. Samsung Skola nākotnei eksperti apkopojuši svarīgākās tiešsaistes vadlīnijas jeb netiķeti, kas palīdzēs interneta dzīvi sev un apkārtējiem padarīt drošāku un patīkamāku.

 

“Netiķete jeb labas tiešsaistes uzvedība patlaban ir īpaši nozīmīga, jo virtuālā pasaule kļuvusi par būtisku mūsu dzīves sastāvdaļu. Netiķetē apkopotie ieteikumi palīdzēs mazināt potenciālo problēmsituāciju skaitu un online vidē gūto pieredzi padarīt pozitīvāku un jēgpilnāku,” saka Samsung Skola nākotnei iniciatīvas vadītāja Baltijā Egle Tamelīte.

lasīt tālāk ↓

bulta Dialogs – atslēga uz veselīgu ģimenes digitālo dzīvi

Dialogs – atslēga uz veselīgu ģimenes digitālo dzīvi

 

“Ģimenes digitālā veselība” atklāj paaudžu atšķirības: vecāki jauno apgūst bezsaistē, jaunieši – tiešsaistē

 

Latvijas vecāki un bērni vēlas vairāk laika pavadīt kopīgās aktivitātēs, uzzinot un apgūstot jaunas lietas, taču atšķiras vide, kurā paaudzes to meklē – ja pieaugušie uzskata, ka jāiet “laukā no mājas”, tad jaunieši - ka jauno var apgūt internetā, neizejot no istabas, atklāj konkursa “Ģimenes digitālā veselība” pieteikumu apkopojums. Eksperti uzskata - galvenais veselīgās digitālās attiecībās ir dialogs un spēja pieņemt otra viedokli, jo abām pusēm ir sava taisnība.

lasīt tālāk ↓

bulta Vinnijs Pūks un viņa draugi Ramatā

Vinnijs Pūks un viņa draugi Ramatā

 

Janvāra mēnesī pirmsskolas bērnu grupiņā “Cālīši”, kura atrodas Ramatā, tapa skaists un košs sienas gleznojums. Bērnus un skolotājas priecē labsirdīgais lācītis Vinnijs Pūks ar saviem uzticamajiem draugiem. Līdzīgi kā Vinnijs Pūks, kurš uzdod daudz jautājumus un vēlas izzināt pasauli, ir arī bērni, kuri “Cālīšu” grupiņu var saukt par savām “otrajām” mājām.

 

Sienas gleznojuma autore ir jaunā mākslas entuziaste Dagnija Bērztīse – Rīgas Teikas vidusskolas 12.klases skolniece. Jāatzīmē, ka savas skolas gaitas meitene uzsāka Mazsalacas vidusskolā, kā arī savus talantus atklāja un pilnveidoja tepat mūsu mākslas skolā. Dagnija nešauboties piekrita uzaicinājumam veidot šo sienas gleznojumu - nelielu pieredzi un priekšstatu, kā arī pārliecību par saviem spēkiem viņa guva iepriekšējā vasarā Īrijā, kur piedalījās līdzīgā projektā. Kā viņa pati saka: “Vislielākais gandarījums ir par to, ka citiem ir prieks!” Savu nākotni Dagnija saista ar mākslu, tā ir viņas sirdslieta kopš bērnības. Mērķtiecīgi un neatlaidīgi viņa dodas uz savu mērķi – pēc vidusskolas absolvēšanas studijas turpinās grafiskā dizaina programmā.

lasīt tālāk ↓

bulta Digitālā higiēna veselīgām attiecībām ar viedierīcēm

Digitālā higiēna veselīgām attiecībām ar viedierīcēm

 

Viedierīces nenoliedzami atvieglo mūsu ikdienu, tomēr stundām ilga Instagram skrollēšana vai vēlme ik pēc pāris minūtēm ieskatīties telefonā kļuvusi par netikumu daudziem no mums. Kā viedierīces ietekmē pašsajūtu un kā veicināt to jēgpilnu izmantošanu, skaidro Samsung Skola nākotnei programmas “Skolēna digitālais IQ” eksperti. 

 

Kvalitatīvs miegs pāri visam 

Samsung skola nākotnei veiktā aptauja* liecina, ka tikai piektdaļai jauniešu pirms gulētiešanas ir aizliegums lietot viedierīces. Kā pieaugušajiem, tā jauniešiem ir svarīgi sagatavot ķermeni un prātu iemigšanai, taču nereti tiek darīts tieši pretējais, aktīvi nodarbinot smadzenes ar skatīšanos telefona vai datora ekrānā. Viedierīču izstarotā gaisma un ienākošā informācija, kas smadzenēm jāapstrādā, bloķē miega hormona izdalīšanos, kas ilgtermiņā var novest pie miega traucējumiem. Lai veiksmīgāk iemigtu, telefonā iespējams uzstādīt zilās gaismas filtru, ko lietot vēlās vakara stundās, un pusstundu pirms gulētiešanas būtu vēlams izvairīties no viedierīču lietošanas.   

lasīt tālāk ↓

bulta Karjeras nedēļā iepazīst nākotnes profesijas un prasmes

Karjeras nedēļā iepazīst nākotnes profesijas un prasmes

 

No 14. līdz 18. oktobrim 83 Latvijas pilsētās un novados norisinājās Karjeras nedēļa, kuru jau septīto gadu organizēja Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) sadarbībā ar Latvijas pašvaldībām.  Karjeras nedēļa šogad aizvadīta ar saukli “Ielogojies nākotnē!”, rosinot jauniešus apzināties straujās izmaiņas tehnoloģijās, sabiedrībā un vidē. Nākotnes profesijas nemitīgi mainās un daudzas nākotnē nepieciešamas specialitātes šodien prognozēt nemaz nav iespējams. Tāpēc jau no mazotnes mērķtiecīgi jādomā par to, kā attīstīt specifiskas prasmes un kompetences, lai veiksmīgi iekļautos nākotnes darba tirgū.

 

Arī Mazsalacas vidusskola aktīvi iesaistījās Karjeras nedēļas norisē, piedāvājot katram skolas skolēnam iespēju piedalīties kādā no plānotajām aktivitātēm.

lasīt tālāk ↓

bulta Mēs bijām ekskursijā

Mēs bijām ekskursijā

 

19. oktobrī Mazsalacas mākslas skolas 6.,7.,8. klases skolēni devās muzeju prakses braucienā uz Rīgu.

 

Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā mēs apskatījām Aleksandras Beļcovas darbu izstādi “Glezniecība. Grafika. Darbnīcas “Baltars” porcelāns”. Redzējām mākslinieces darbus, kas tapuši, sākot no studiju laikiem līdz pat mūža nogalei. Māksliniece visvairāk bija gleznojusi portretus, nedaudz ainavas. Interesanti bija redzēt ceļojumu piezīmes un skicītes blociņos, darbu tehniku dažādību, kā arī gleznojumus uz šķīvjiem.

 

Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā mēs apmeklējām Mareunrol’s tērpu dizainu izstādi “Paplašinātā realitāte” un pastāvīgo ekspozīciju, kurā redzējām gan senākos, gan jaunākos dekoratīvās mākslas un dizaina objektus. Pārsteidza modes izstādes tērpu izskats ar dažādām savādām detaļām un faktūrām. Varēja aizdomāties par to, ko no tā visa varētu uzvilkt un kā tas izskatītos.

lasīt tālāk ↓

bulta Noslēdzies Mazsalacas novada jauniešu projektu konkurss

 

Mazsalacas novada pašvaldība no 1. augusta līdz 30 septembrim aicināja jauniešus vecumā no 13 līdz 29 gadiem pieteikt savu ideju jauniešu projektu konkursā.

 

Rezultātā konkursā dalībnieki iesniedza divus projektus: “Koka pārdošanas stenda izveide” (piešķirtais finansējums 200,00 eiro) un “Gatavojamies Dziesmu un deju svētkiem” (piešķirtais finansējums 199,80 eiro).

 

Projekta dalībnieks Mārcis Stepanovs:

“Pieteicos Mazsalacas novada pašvaldības izsludinātajam jauniešu konkursam ar mērķi saņemt finansējumu pārdošanas stenda izveidei. Šajā mācību gadā ar draugu un klasesbiedru esam izveidojuši jaunu skolēnu mācību uzņēmumu (SMU) "Simple Wood". Piedāvāsim ar rokām darinātus koka izstrādājumus (krūžu paliktņus, uzkodu dēlīšus, virtuves piederumus, risinājumus bērnu rotaļlietu uzglabāšanai u.c.).

lasīt tālāk ↓

bulta Mazsalacas un Limbažu vidusskolēni URDĀ atklāj profesiju

Mazsalacas un Limbažu vidusskolēni URDĀ atklāj profesiju

 

14.novembrī Dabas un tehnoloģiju parkā "URDA” 47 vidusskolēni no Limbažu novada ģimnāzijas un Mazsalacas vidusskolas apguva mācību programmu “Atklāj profesiju”, tēmu Loģistika un transports.

 

Nodarbību pamattēmu par atkritumu apsaimniekošanas nozares profesijām interaktīvā veidā ar savu piedāvājumu papildināja URDAs sadarbības partneri – Vidzemes augstskolas (ViA) mācībspēki un studenti.

 

Programmas "Atklāj profesiju" mērķis ir ieinteresēt skolēnus iepazīt un izvēlēties tālākās mācību programmas augstskolā, kas būtu saistītas ar profesijām, kuras nepieciešamas darbam atkritumu apsaimniekošanas jomā.

lasīt tālāk ↓

bulta Alkohola lietošana Latvijas skolēnu vidū joprojām ir izplatīta

Alkohola lietošana Latvijas skolēnu vidū joprojām ir izplatīta

 

Gandrīz puse jeb 40% Latvijas skolēnu vecumā no 14 līdz 18 gadiem norādījuši, ka vismaz vienu reizi ir bijuši piedzērušies, liecina Veselības ministrijas informatīvās kampaņas “Spēks pateikt NĒ!” veiktā pētījuma dati. Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas narkoloģe Maija Jēkabsone atzīst, ka šādi rezultāti nepārsteidz – smēķēšana un alkohola lietošana jauniešu vidū ir izplatīta problēma.

 

Jaunieši alkoholu lieto regulāri

 

40% jauniešu ir bijuši piedzērušies vismaz vienu reizi, bet 45% aptaujāto atzīst, ka pēdējā mēneša laikā ir lietojuši alkoholu. Teju trešdaļa respondentu (27%) atzinuši, ka puse draugu regulāri lieto alkoholu. Aptaujātie jaunieši norādījuši, ka lieto alu, sidru, vīnu, šampanieti, kā arī alkoholiskos kokteiļus un stipros dzērienus.

lasīt tālāk ↓

bulta Swedbank izsludina konkursu Biznesa skices ar ievērojamām naudas balvām vidusskolēniem

Swedbank izsludina konkursu Biznesa skices ar ievērojamām naudas balvām vidusskolēniem

 

“Liec savai idejai pelnīt!” ar šādu aicinājumu un balvu fondu vairāk nekā 6000 eiro Swedbank izsludina biznesa plānošanas konkursu Biznesa skices 10.–12. klašu skolēnu komandām. Komandas var veidot skolēni no dažādām klasēm un dažādām skolām, kurās izmanto Junior Achievement Latvia mācību metodi Skolēnu mācību uzņēmums. Biznesa plānus konkursam varēs iesniegt no 23. septembra līdz 13. oktobrim vietnē biznesaskices.lv/konkurss.

 

“Man ir liels prieks un gandarījums par to, ka Swedbank caur jauniešu projektiem veic ieguldījumu Latvijas nākotnē. Uzņēmējdarbība ir vitāla jebkuras valsts tautsaimniecības izdzīvošanai, un ir būtiski attīstīt uzņēmēja “gēnu” jau skolas solā. Mums ir daudz gudru un spējīgu jauniešu, kuriem šāda iniciatīva var kļūt par nepieciešamo grūdienu, lai pārvērstu savas idejas un sapņus realitātē, un caur inovatīviem un neordināriem projektiem nestu Latvijas vārdu Eiropā un pasaulē,” norāda Ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro.

lasīt tālāk ↓

bulta Pagarināta Jauniešu garantijas uzņemšana 23 profesijās

Pagarināta Jauniešu garantijas uzņemšana 23 profesijās

 

Līdz 30. septembrim pagarināta Jauniešu garantijas noslēdzošā uzņemšana 23 darba tirgū pieprasītās profesijās, kuras var apgūt 1,5 gada laikā bez maksas. Mācībām var pieteikties jaunieši vecumā no 17 līdz 29 gadiem, kuri ir bez darba un ieguvuši vidējo izglītību, iesniedzot pieteikumu kādā no 13 profesionālās izglītības iestādēm.

 

Uzņemšana pagarināta tādās profesijās kā vizuālā tēla stilists, apdares darbu tehniķis, tūrisma pakalpojumu konsultants, auklis, konditors, programmvadības metālapstrādes darbgaldu iestatītājs, grāmatvedis, frizieris-stilists, loģistikas darbinieks, viesmīlis, automehāniķis, viesu uzņemšanas dienesta speciālists un klientu apkalpošanas speciālists. Pieteikšanās turpinās arī profesijās - finanšu darbinieks, lauksaimniecības tehnikas mehāniķis, augkopības tehniķis, meža mašīnu operators, datorsistēmu tehniķis, restorāna pavārs, viesmīlības pakalpojumu speciālists, SPA speciālists, tērpu modelēšanas un konstruēšanas speciālists un interjera dizaina speciālists.

lasīt tālāk ↓

bulta Visas Iespējas jauniešiem

Visas Iespējas jauniešiem

 

Visas Iespējas ir platforma, kas apkopo jauniešu organizācijas un to rīkotos projektus gan Latvijā, gan pasaulē.

 

Mūsu mērķis ir atļaut ikkatram jaunietim atrast sev atbilstošākās iespējas un izmantot savu potenciālu.

 

Aplūko: www.visasiespejas.lv 


bulta Pirmo reizi Latvijā tapusi jauniešu netiķete jeb vadlīnijas uzvedībai tiešsaistē

Pirmo reizi Latvijā tapusi jauniešu netiķete jeb vadlīnijas uzvedībai tiešsaistē

 

Samsung skola nākotnei sadarbībā ar Rīgas Skolēnu domi un jauniešiem visā Latvijā radījusi unikālu projektu – Latvijā pirmo jauniešu netiķeti jeb uzvedības vadlīnijas tiešsaistē. Tajā ietverti būtiskākie punkti par digitālo uzvedību, e-saziņu, drošību un privātumu, kā arī autortiesību ievērošanu. Aicinot ar netiķeti iepazīstināt visus Latvijas jauniešus, tā nodota Izglītības un zinātnes ministrijai, kā arī tiks izsūtīta Latvijas skolām.


83% Latvijas jauniešu uzskata, ka internetā ievēro ētikas pamatprincipu “Nedari otram to, ko negribi, lai kāds dara Tev”, liecina Samsung Skola nākotnei aptaujas dati*. Tajā pašā laikā jaunie cilvēki atzīst, ka izmanto nelicencētu saturu, mēdz lietot tiešsaistē izdomātu identitāti, neiejaucas vai pat saasina situāciju, redzot naidīgu vai vardarbīgu saturu.

lasīt tālāk ↓

bulta ASV vēstniecības informācija skolēniem

ASV vēstniecības informācija skolēniem

 

Piedāvātās iespējas:

9.-10. klases skolēniem FLEX programma

 

Vidusskolas skolēniem Bendžamina Franklina programma


bulta E-pakalpojumi nav dāvana pilngadībā, tos var sākt izmantot pirms 18 gadiem

 

Latvija.lv portālu vismaz reizi dzīvē izmantojuši tikai 13% jauniešu.

 

Samsung Skola nākotnei apkopojusi valsts un pašvaldību e-pakalpojumus, kurus jaunieši var izmantot vēl pirms pilngadības sasniegšanas. Savukārt iniciatīvas tiešsaistes platformā www.skolanakotnei.lv iespējams paplašināt zināšanas par digitālajā vidē pieejamiem demokrātijas rīkiem, kas sniedz iespēju izteikt savu viedokli un ietekmēt valstisku lēmumu pieņemšanu.

lasīt tālāk ↓

bulta ZAAO nodrošina prasmju apgūšanu reālajā vidē

ZAAO nodrošina prasmju apgūšanu reālajā vidē

 

SIA ZAAO (ZAAO) sadarbībā ar 28 pašvaldībām nodrošina vispārizglītojošajām skolām transporta degvielas kompensāciju bērnu un jauniešu interešu izglītības programmas apmeklēšanai reģionālajā atkritumu apsaimniekošanas centrā (RAAC) “Daibe”.

 

Lai veiksmīgi realizētu interešu izglītības programmu, katru mācību gadu ZAAO ar pašvaldībām noslēdz vienošanos par autotransporta degvielas izmaksu kompensāciju skolēnu nokļūšanai no skolas uz RAAC “Daibe” un atpakaļ. Katra skola šādu iespēju var izmantot vienu reizi mācību gadā.

lasīt tālāk ↓

bulta Prakse sadarbībā ar ASV vēstniecību Latvijā

Prakse sadarbībā ar ASV vēstniecību Latvijā

 

Informācija par praksi pieejama ASV vēstniecības mājas lapā: https://lv.usembassy.gov/embassy/jobs/internship/


bulta Jaunieti, no šodienas “Ceplis” atvērts tavam brīvajam laikam!

Jaunieti, no šodienas “Ceplis” atvērts tavam brīvajam laikam!

 

Ja vēlies pavadīt pēcpusdienu, tiekoties ar citiem jauniešiem, tērzējot, spēlējot galda spēles vai darot jebko citu pēc sirds vēlmēm, tad pirmdienās un ceturtdienās nāc uz Jauniešu māju “Ceplis” Valmierā, Garā ielā 10! No 10. aprīļa divreiz nedēļā no pulksten 16-19 durvis būs atvērtas ikvienam interesentam. Nāc viens vai kopā ar draugiem, un uz vietas kopā ar franču brīvprātīgo Maelli atradīsiet sev interesējošās nodarbes.

 

“Ceplis” ir neformāla telpa jauniešu aktivitātēm. Dažas reizes mēnesī fonda brīvprātīgie piedāvās īpašos pasākumus, taču pirmdienās un ceturtdienās turpmāk varēs nākt pavadīt brīvo laiku pēc pašu ieskatiem. Pārējā laikā “Cepļa” telpas ir pieejamas jauniešu pašu rosinātiem pasākumiem un norisēm. Tās var izmantot arī mazu grupu mēģinājumiem, sarunām, maziem pasākumiem utt. Mums ir arī pagalms!

lasīt tālāk ↓

bulta Izspēlē interneta spēli “Tu - Eiropas Parlamenta deputāts?!”

Izspēlē interneta spēli “Tu - Eiropas Parlamenta deputāts?!”

 

Eiropas Parlamenta Informācijas birojs (EPIB) Latvijā izstrādājis interneta spēli “Tu - Eiropas Parlamenta deputāts?!”, kas visiem interesentiem pieejama vietnē zini.europarl.lv Mērķis - ar tematisku jautājumu palīdzību noskaidrot, par kuru jomu cilvēks “deg”, un rezultātā parādīt, kuri Latvijas eiroparlamentārieši atbildīgajās Eiropas Parlamenta komitejās strādā ar šiem jautājumiem un attiecīgi pieņem Eiropas likumus.

 

“Šī spēles versija vairāk orientēta uz jauniešiem, lai viņus izklaidējošā un iesaistošā veidā izglītotu ES lietās, bet arī lai palīdzētu noorientēties dzīvē - kura no 10 svarīgām jomām ir tuvāka: piemēram, digitālā pasaule, starptautiskie jautājumi, vai tomēr lauksaimniecība, sociālā sfēra utt. Nākotnē iecerēta spēles versijas arī citām mērķauditorijām. Tas ir mūsu galvenais uzdevums - skaidrot, kā Eiropas Parlamenta lēmumi ietekmē Latvijas cilvēku ikdienu,” uzsver EPIB Latvijā vadītāja Marta Rībele.

lasīt tālāk ↓

bulta Noslēdzies Mazsalacas novada jauniešu projektu konkurss

 

Septembra beigās Mazsalacas novada pašvaldība izsludināja jauniešu projektu konkursu, ar mērķi sniegt finansiālu atbalstu jauniešu idejām, veicināt Mazsalacas novada jauniešu iniciatīvu un līdzdalību sabiedriskajos procesos. Projektus varēja iesniegt Mazsalacas novada administratīvajā teritorijā deklarēta biedrība, nodibinājums, jauniešu apvienība ar dalībniekiem vecumā no 13 līdz 29 gadiem. Tika saņemti trīs pieteikumi. Konkursa izvērtēšanas komisija izskatīja un atbalstīja visus iesniegtos pieteikumus par kopsummu 1152,83 euro  no pašvaldības budžeta līdzekļiem.

lasīt tālāk ↓

bulta Izstrādāta Profesiju pētījuma mājas lapa


Šī gada sākumā tika izstrādāts un prezentēts pētniecības projekts par Vidzemē piedāvātās izglītības atbilstību darba tirgus pieprasījumam un nodarbinātības prognozēm. Tas guva atzinību gan no pašvaldību vadītājiem, gan no izglītības iestādēm. Ņemot vērā pētījuma nozīmīgumu, ir izveidota mājas lapa http://profesijupetijums.valmiera.lv/.

Pētījuma mājas lapā uzsvars ir likts uz izglītību – karte ar Vidzemes augstākās un profesionālās izglītības iestādēm, kā arī to piedāvātās mācību programmas; to atbilstība šī brīža darba tirgus pieprasījumam; mūsdienās pieprasītākās kompetences dažādās jomās. Mājas lapa ir vērtīga gan skolām, gan skolēniem un studentiem, kas vēlas iegūt labi atmaksātu darbu un atzinību no darba devējiem.

lasīt tālāk ↓

bulta OECD: Jauniešu garantija motivē jauniešus iesaistīties darba tirgū

 

Latvijā Jauniešu garantija ir labi izveidota programma, kas motivē jauniešus iesaistīties darba tirgū, ceturtdien, 27.augustā, iepazīstinot ar pētījuma Ieguldām jauniešos: Latvija rezultātiem, atzina Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) eksperti.

 

Krīze būtiski ietekmēja Latvijas jauniešu situāciju, taču pēdējos gados situācija ir uzlabojusies. Jauniešu, kuri nestrādā vai nemācās, īpatsvars nav augstāks kā vidēji OECD valstīs. Jauniešu garantija ir lieliska iespēja jauniešu atgriešanai izglītībā un nodarbinātībā. Vienlaikus Latvijai ir izaicinājums sasniegt visnelabvēlīgākajā situācijā esošos jauniešus, lai piedāvātu augstas kvalitātes apmācības vai darba pieredzes iegūšanas iespējas,” uzsver OECD Nodarbinātības, darba un sociālo lietu direktorāta ekonomists Sebastians Konigs (Sebastian Königs).

lasīt tālāk ↓

bulta Uzņemšana Rīgas Stila un modes profesionālajā vidusskolā

 

Pamatojoties uz darba tirgus un Nozaru ekspertu padomju atbalstu skola īsteno šādas profesionālās izglītības programmas: tērpu stila speciālists, frizieris, frizieris - stilists, vizāžists, vizuālā tēla stilists, fotodizaina speciālists, fotogrāfs, SPA speciālists, kosmētiķis, multimēdiju dizaina speciālists pamatskolas un vidusskolas beidzējiem.

 

Vairāk informācijas bukletā


bulta Jaunatnes pasākumu kalendārs

Jaunatnes pasākumu kalendārs

 

Jaunatnes pasākumu kalendārs: http://jaunatneslietas.lv/jaunatnes-pasakumu-kalendars 


Pasākumi
27.maijā 10:00 Mazsalaca
Mobilā diagnostika
5.jūnijā 07:00 Mazsalacas novads
Pašvaldību vēlēšanas 2021
23.jūlijā  Mazsalaca
Ekskursija visiem interesentiem
Aktuāli
līdz 11.jūnijam  Mazsalacas novads
Vingrošanas nodarbības
līdz 30.jūnijam  Mazsalaca
Izstāde "Darīt neticamo"
līdz 31.augustam  
Virtuālā izstāde "No vasaras līdz ziemai"
Pasākumu arhīvs →
Fotogalerijas

Talka Mazsalacas pilsētas PII

 

Sveču mēneša pastaiga Sēļu muižā

 

Mana ziema 2021

 

2021. gada 14. janvāris

Noderīgi

Mazsalacas novada pašvaldība
Pērnavas iela 4, Mazsalaca
Mazsalacas novads, LV-4215
Reģistrācijas Nr. 90009114167
Norēķinu konts AS "Swedbank"
Konta Nr. LV14HABA0551020371802
Tālr. 25446604
dome@mazsalaca.lv

 

 

Piekļūstamības paziņojums


Sīkdatnes un privātuma politika


Mazsalaca

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
Aptauja

Pašvaldību vēlēšanas 2021

 

Skalbes tālrunis

 

Vidzemes uzņēmēju dienas 2021

 

Attīstība Valmieras novadā

 

tev_jabut_forma-01_10623.png

 

CERT_Web_256x512px_V1-01_85618.gif

 

Baneris Kvadraats-01_114319.jpg

 

NG katalogs_91638.png

 

bangakpu_24856.JPG

 

Bernu_tiesibas_14433.gif

 

banner-vertical_93537.png

 

3td_Neatrodi_biblioteka_gramatu_22833.jpg

 

250x250_24841.jpg

papsjpg_24240.jpg

 

ST peislēgumi 750x521_13237.gif

 

e-zime-01_93951.png

 

Baneris-lapai-2_91132.jpg

 

knab_banneris_42153.jpg

 

muzejs_mazsalaca_90256.JPG

 

e!_pakalpojumi_uz_mana_latvija_lv_250x250_114420.gif

 

VARAM-Vidzeme-180x180px-pastasti (002)_34622.gif

 

LVLV_200_92809.JPG

 

apCeļosim_fb_180x180(1)_42930.jpg

 

vpvkac_24032.gif

 

 

NVA baneris 200X100_24022.jpg

 

 

DI_250x250_115713.png

 

Baneris150x150_43113.gif

 

BANERIS 200X200_91308.jpg

 

300x250pix_13402.jpg

 

1188-transport_100447.jpg

 

vugd.gov.lv

 

rsz_3vz_logotips_800_80055.jpg

 

250x250-baneris-Upes-Oga_22713.gif

 

rsz_banneris_1_84550.jpg(c) 2011-2021 Mazsalaca.lv
Visas tiesības aizsargātas

png

Realizācija Tup un Turies