Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību (vairāk par sīkdatnēm un privātuma politiku šeit)
rss facebook twitter flickr instagram
LV
EN
 
SĀKUMSPAŠVALDĪBA
PAKALPOJUMI
SABIEDRĪBA
IZGLĪTĪBA
KULTŪRA
TŪRISTIEM
KONTAKTI
SLUDINĀJUMI (12)
twitter facebook draugiem

bulta BIEŽĀK UZDOTIE JAUTĀJUMI PAR PAKALPOJUMU “TRANSPORTS PĒC PIEPRASĪJUMA”


BIEŽĀK UZDOTIE JAUTĀJUMI PAR PAKALPOJUMU “TRANSPORTS PĒC PIEPRASĪJUMA”

 

Ko nozīmē “transports pēc pieprasījuma”?

Tas nozīmē, ka iedzīvotāji vismaz 24 stundas pirms plānotā brauciena var zvanīt un pieteikt transportu, lai nokļūtu uz dažādām pakalpojuma saņemšanas vietām (veikals, pasts, bankomāts, bibliotēka, mācības, ārsts, kultūras pasākums, kora mēģinājums utt.) un lai nokļūtu uz starppilsētu vai kādu citu autobusu. Zvanus pieņem darbdienās no plkst.8.30 līdz plkst.14.00.

 

Kas var izmantot “transports pēc pieprasījuma” Mazsalacas novadā?

To drīkst izmantot jebkurš Mazsalacas novada iedzīvotājs un viesis. Lai uzsāktu pakalpojuma lietošanu, nepieciešams reģistrēties kā pakalpojuma lietotājam.

 

Kad kursē “transports pēc pieprasījuma”?

Katru darbdienu no plkst.4.00 līdz plkst.23.00. Sestdienās un svētdienas pakalpojums nav pieejams. Vienīgais izņēmums – brauciens sestdienā uz Rūjienas tirgu un atpakaļ (pēc pašu iedzīvotāju izteiktās vēlmes).

 

Vai par pakalpojumu ir jāmaksā?

Nē, šobrīd par pakalpojumu iedzīvotājiem nav jāmaksā. Tas tiek finansēts no Eiropas Savienības kopējiem līdzekļiem un līdzfinansēts no Latvijas valsts budžeta. Apliecinājumam, ka pakalpojumu esat saņēmis, šoferis jūs lūgs parakstīties.

 

Kāda ir reģistrēšanās kārtība, lai kļūtu par pakalpojuma lietotāju?

Lai reģistrētos, jāaizpilda veidlapa. Tā pieejama dažādās vietās novadā (par konkrētajām vietām zvanīt Mazsalacas novada pašvaldības pārstāvei Anetei Gluhai pa tālruni 25447706). Veidlapu var aizpildīt arī dodoties pirmajā “transports pēc pieprasījuma” braucienā. Šajā gadījumā, zvanot un piesakot pirmo braucienu, dati būs jānosauc telefoniski, bet pēc tam jāaizpilda arī veidlapa, kas jājautā šoferim. Aizpildītā veidlapa jānogādā pašvaldībā vai jānosūta pa pastu Vidzemes plānošanas reģionam (adrese minēta veidlapā), to var atstāt arī šoferim.

 

Kā notiek pakalpojuma pieteikšana?

Iedzīvotājiem jāatceras, ka pakalpojumu var pieteikt darba dienās no plkst.8.30 līdz plkst.14.00. Brauciens jāpiesaka vismaz 24 stundas iepriekš, zvanot pa tālruni 27891000 vai rakstot e-pastu tpp@vidzeme.lv. Jūsu pieteikums tiks pieņemts un informācija nodota tālāk pārvadātājam izpildei. Brauciena dienā savā mobilajā telefonā saņemsiet īsziņu, ka transports ir ceļā. Ja rodas vēl kādi jautājumi vai neskaidrības, aicinām nekautrēties un zvanīt – mobilitātes centra koordinatore Marta visu izskaidros.

 

Kādos gadījumos varu pieteikt “transports pēc pieprasījuma”?

“Transports pēc pieprasījuma” var pieteikt dažādiem nolūkiem. Piemēram, lai aizbrauktu līdz novada centram un apmeklētu pašvaldību, lai nokļūtu uz veikalu, pastu, bibliotēku, mēģinājumiem, nodarbībām u.c. Tā kā braucienus var veikt arī vakaros, aicinām izmantot iespēju apmeklēt dažādas izglītojošas lekcijas, interešu izglītības nodarbības (koris, deju mēģinājumi, rokdarbu pulciņi u.c.). Darbdienās novadā notiek arī dažādi kultūras pasākumi – arī uz tiem var doties ar “transports pēc pieprasījuma”, aicinot līdzi arī citus kaimiņus.

 

Vai varu pieteikt arī atpakaļ ceļu uz mājām?

Jā! Ja vēlēsieties nokļūt arī atpakaļ mājās ar “transports pēc pieprasījuma”, par to jābrīdina brauciena pieteikšanas brīdī.

 

Vai man brauks pakaļ arī tad, ja neviens cits pakalpojumu pieteicis nebūs?

Jā, brauciens notiks arī tad, ja būsiet vienīgais pasažieris. Ja vēlaties kompāniju, aiciniet braucienam pieteikties arī kaimiņus – brauciens būs ekonomisks un ceļš, kas pavadīts sarunās, vienmēr ir īsāks. Jo vairāk pasažieru vienā braucienā, jo vairāk braucienus atvēlētā budžeta ietvaros varēsim veikt.

 

Kādos gadījumos transports piebrauks pie mājas durvīm?

Ja jums ir grūti pārvietoties, paredzat, ka jāved smagi saiņi, ja jums ir mazi bērni, tad, iepriekš par to brīdinot, transports piebrauks pie mājas durvīm.

 

Vai transportlīdzeklis ir aprīkots ar bērnu sēdeklīti?

Jā, drošai bērnu pārvadāšanai, pieejams arī bērnu sēdeklītis. Ja braucēju vidū būs bērns, aicinām par to brīdināt jau brauciena pieteikšanas brīdī.

 

Kāda veida transportlīdzekļi tiek piedāvāti pakalpojuma sniegšanai?

Ja braucienā plānots neliels skaits pasažieru, tas tiks veikts ar vieglo automašīnu. Lielākam pasažieru skaitam paredzēts mikroautobuss līdz 16 sēdvietām.

 

Kā pakalpojums tiek organizēts?

Jūs vismaz 24 stundas pirms sava brauciena piezvaniet koordinatorei Martai, lai pieteiktu savu braucienu. Sarunā jūs vienojaties par brauciena detaļām – vai jums ir svarīgi nonākt galamērķī konkrētā laikā (piemēram, pieraksts pie ārsta), kur plānojat izkāpt utt. Līdz katras darbdienas beigām koordinatore apkopo visus nākamajā dienā pieteiktos braucienus un tos ievada datorsistēmā. Sistēma automātiski izveido maršrutu, kā visizdevīgāk paņemt visus pasažierus un nogādāt tos izvēlētajā galamērķī. Maršruts un pasažieru saraksts tiek nosūtīts pasažieru pārvadājumu uzņēmumam, kurš norīko šoferi nākamās dienas braucienam un norāda, kādas ietilpības transporta līdzeklis būs nepieciešams. Pasažieriem tiek nosūtīta īsziņa ar informāciju, cikos transports ieradīsies. Nākamajā dienā, uzsākot braucienu, visiem pasažieriem tiek nosūtīta īsziņa, ka transporta līdzeklis ir jau ceļā. Izkāpjot no transporta, pasažieriem jāparakstās par to, ka pakalpojums ir saņemts.

 

Kas vēl noteikti jāņem vērā?

Pakalpojuma īstenotāji ik pēc diviem mēnešiem plāno izvērtēt, kā veicas ar “transports pēc pieprasījuma” īstenošanu – vai sniegtais pakalpojums ir ērts iedzīvotājiem un vai ir nepieciešamas kādas izmaiņas esošajā kārtībā. Tāpēc aicinām zvanīt mobilitātes centra koordinatorei Martai (tālr. 27891000) ne tikai, lai pieteiktu braucienus, bet arī tad, ja jums ir kādi ierosinājumi vai idejas, kā esošo pakalpojumu uzlabot.

 

Lietainos laikapstākļos (arī tad, ja stipri snieg) aicinām izvērtēt, vai piebraucamais ceļš un pagalms ir pietiekoši labā stāvoklī, lai iebrauktu transportlīdzeklis. Lūdzu ziņojiet koordinatorei Martai, ja piebraukt nav iespējams. Pretējā gadījumā galamērķī nenokļūsiet ne jūs, ne citi braukt gribētāji.

 

Cik ilgi pakalpojums “transports pēc pieprasījuma” būs pieejams?

Pakalpojuma “transports pēc pieprasījuma” testēšana Mazsalacas novadā paredzēta līdz 2020. gada 30. septembrim vai arī līdz brīdim, kad būs iztērēta tā īstenošanai paredzētā nauda. Par to iedzīvotāji tiks laicīgi brīdināti.

 

Kāpēc tika radīts pakalpojums “transports pēc pieprasījuma”?

Ne tikai Vidzemē, bet visā Latvijā ir teritorijas, kur sabiedriskais transports kursē reti vai nekursē nemaz. Ne visiem ir privātās automašīnas vai ģimenes locekļi, kas var aizvest pie ārsta, uz veikalu utt. Tāpēc Vidzemes plānošanas reģions, īstenojot starptautisku projektu un piesaistot Eiropas Savienības līdzfinansējumu, piedāvā izmēģināt vēl maz zināmu transporta pakalpojumu “transports pēc pieprasījuma”. Tika izraudzīti divi novadi Vidzemē – Mazsalacas novads un Alūksnes novads, kuru teritorijās ir vislielākās problēmas ar sabiedriskā transporta nodrošinājumu. Pilotprojekta mērķis – noskaidrot, vai šāda veida jauni risinājumi ir dzīvotspējīgi Latvijā. Veiksmīga rezultāta gadījumā aicināsim Satiksmes ministriju vērtēt, vai “transports pēc pieprasījuma” varētu kļūt par oficiālu sabiedriskā transporta pakalpojuma veidu Latvijā.

 

 

Pilotprojekts “transports pēc pieprasījuma” abos novados tiek īstenots Eiropas Savienības pārrobežu projekta ietvaros, to līdzfinansē Interreg Baltijas jūras reģiona 2014.-2020. gadam programmas projekts “Mobilitātes un pakalpojumu pieejamības palielināšana demogrāfisko pārmaiņu skartajos reģionos (MAMBA)”.

 4059_interregeurope_mamba_ansamblis_42831_111301_p1.jpg


atjaunots: 2019-11-28

 

izgarso_piedzivo_45726.gif

Pasākumi
8.augustā 10:00 Mazsalaca
Pludmales volejbola sacensības
8.augustā 19:00 Ramata
Amatierteātra "Ramata" pirmizrāde ”Ar būdu uz baznīcu”
8.augustā 21:00 Sēļi
Mazie Opermūzikas un mākslas svētki Sēļu muižā 2020
12.augustā 19:30 Vērsis
Amatierteātra "Ramata" izrāde ”Ar būdu uz baznīcu
14.augustā 06:30 Mazsalaca
Ekskursija pa Ziemeļkurzemi
15.augustā 20:00 Mazsalaca
Koncerts-balle ar grupu “Liepavots”
21.augustā 19:00 Mazsalaca
Amatierteātra "Ramata" izrāde "Ar būdu uz baznīcu"
22.augustā 10:00 Mazsalaca
Pludmales volejbola sacensības
31.augustā 18:00 Mazsalaca
Koncerts “Zeltītās vasarās...ir visas dieniņas ar priekiem pildītas”
4.septembrī 15:00 Mazsalaca
Pasākums “Satiec savu meistaru 2020”
6.septembrī 18:00 Sēļi
Pārcelts! RAIMONDS PAULS un DINĀRA RUDĀNE koncertprogrammā “Viņa un Viņš"
Kaimiņos
8.augustā 21:30 Burtnieki
Deju uzvedums “Vakara blūzs”
Fotogalerijas

Ērenpreisam 129

 

Piektdienas vakars 17. jūlijs

 

14. jūlijs pilsētas svētki

 

Keramikas darbnīcas

 

Sēļu muižas dārza svētki 2020

 


Noderīgi

Mazsalacas novada pašvaldība
Pērnavas iela 4, Mazsalaca
Mazsalacas novads, LV-4215
Reģistrācijas Nr. 90009114167
Norēķinu konts AS "Swedbank"
Konta Nr. LV14HABA0551020371802
Tālr. 25446604
dome@mazsalaca.lv


Sīkdatnes un privātuma politika


Mazsalaca

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
Mazsalacas novada ziņas


Aptauja

UD_Vidzeme_2020_WEB_Valka_250_34944.gif

 

Baneris Kvadraats-01_114319.jpg

 

NG katalogs_91638.png

 

vidzemes_zemessargi (1)_42347.gif

 

 

BIS2_40224.gif

 

bangakpu_24856.JPG

 

Bernu_tiesibas_14433.gif

 

banner-vertical_93537.png

 

3td_Neatrodi_biblioteka_gramatu_22833.jpg

 

250x250_24841.jpg

papsjpg_24240.jpg

 

ST peislēgumi 750x521_13237.gif

 

e-zime-01_93951.png

 

NVD_20180913_VaiTuEsiApdrosinats_200x200_2_21031.png

 

Baneris-lapai-2_91132.jpg

 

GDP_150x200_ar ikonām_85513.gif

 

 

knab_banneris_42153.jpg

 

muzejs_mazsalaca_90256.JPG

 

e!_pakalpojumi_uz_mana_latvija_lv_250x250_114420.gif

 

VARAM-Vidzeme-180x180px-pastasti (002)_34622.gif

 

LVLV_200_92809.JPG

 

apCeļosim_fb_180x180(1)_42930.jpg

 

vpvkac_24032.gif

 

 

NVA baneris 200X100_24022.jpg

 

 

latvija-lv-logo_png_23842.png

 

DI_250x250_115713.png

 

Baneris150x150_43113.gif

 

BANERIS 200X200_91308.jpg

 

300x250pix_13402.jpg

 

1188-transport_100447.jpg

 

1188-business_100444.jpg

 

4lietas_klekshi_102839.png

 

vugd.gov.lv

 

rsz_3vz_logotips_800_80055.jpg

 

250x250-baneris-Upes-Oga_22713.gif

 

rsz_banneris_1_84550.jpg(c) 2011-2020 Mazsalaca.lv
Visas tiesības aizsargātas

png

Realizācija Tup un Turies