Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību (vairāk par sīkdatnēm un privātuma politiku šeit)
rss facebook twitter flickr instagram
A | A+
LV
EN
 
SĀKUMSPAŠVALDĪBA
PAKALPOJUMI
SABIEDRĪBA
IZGLĪTĪBA
KULTŪRA
TŪRISTIEM
KONTAKTI
SLUDINĀJUMI (13)
twitter facebook draugiem

bulta Iedzīvotāju aptaujas 2020 rezultāti


 

Lai noskaidrotu iedzīvotāju viedokli, no 2020. gada 28. septembra līdz 26. oktobrim tika veikta iedzīvotāju aptauja. Kopā saņemtas 84 aizpildītas anketas, no tām 69 elektroniski un 15 papīra formātā, savukārt divas atzītas par nederīgām, jo aizpildīts tikai viens no deviņiem jautājumiem.

Lielākā daļa – 69% no anketas dalībniekiem bija sievietes, savukārt 31% vīrieši, respondenti visbiežāk vecumā no 35 līdz 55 gadiem.

 

Pirmajā jautājumā “Vai esat apmierināts ar dzīvi Mazsalacas novadā” “Jā” atbildējuši 76, savukārt “Nē” astoņi iedzīvotāji.

pirmais_jautajums_43005.png

Iedzīvotājus apmierina tas, ka novads kļūst arvien sakoptāks, tas ir kluss un zaļš, Mazsalaca – kā skaista Latvijas mazpilsēta, aktīva kultūras dzīve, miers, tīrība un bērniem nodrošināti bezmaksas interešu izglītības pulciņi.

 

Iedzīvotājus neapmierina, ka, lai arī vide kļūst arvien sakoptāka, trūkst jaunu darba vietu.

 

Steidzamākie darbi, kas jārisina pašvaldībai 


Transporta kustība 

Šogad noslēdzās projekts “Transports pēc pieprasījuma”, kas palīdzēja iedzīvotājiem nokļūt uz veikalu, pie ārsta, pasākumiem, vai uz sabiedriskā transporta pieturu. Diemžēl šobrīd šādu modeli pašvaldība pati nevar ieviest, jo likums to neparedz. Pēc projekta beigām Vidzemes plānošanas reģiona komanda turpināja darbu pie likumdošanas sakārtošanas, lai šādi sabiedriskie pārvadājumi varētu notikt. 2020. gada 17. decembrī Vidzemes plānošanas reģiona rosinātais priekšlikums par iespēju veikt pasažieru pārvadājumus pēc pasažieru pieprasījuma ir saņēmis vienbalsīgu atbalstu Saeimā. Deputāti ir uzdevuši Ministru kabinetam līdz 2021. gada 30. novembrim iesniegt Saeimai likumprojektu, kas paredz pasažieru pārvadājumu pakalpojumu sniegšanu pēc pasažieru pieprasījuma.

 

Ūdenssaimniecība 

Mazsalacas ūdenssaimniecības programma apstiprināta 16.01.2019.

1. posms - KALNA IELA

2019. gadā tika pabeigta ūdensapgādes un kanalizācijas tīklu būvniecība Kalna ielā, ūdensvads 175,7 m, kanalizācijas vads 165,28 m, kopējās izmaksas 54 604 EUR, pašvaldības ieguldījums 100%.

 

2. posms - R.DĀRZIŅA, LIELĀ, DZIRNAVU UN AURUPĪTES IELA

2019. gadā izstrādāts būvprojekts visam posmam, paredzot būvdarbus veikt septiņās kārtās, projekta izstrādes izmaksas 19 950 EUR, pašvaldības ieguldījums 100%.

2020. gadā ir pabeigti šīs programmas posma 1. kārtas būvdarbi, ūdensvads 360,38 m, kanalizācijas vads 356,66 m, kopējās izmaksas 90 156 EUR, pašvaldības ieguldījums 100%.

2020. gadā noslēgsies cenu aptauja 2.kārtas būvdarbiem, kas tiks veikti 2021.gadā - Lielajā ielā ūdensvads ap 200 m, kanalizācijas vads ap 200 m un viena kanalizācijas sūkņu stacija, izmaksu apjoms tiks noskaidrots pēc cenu aptaujas rezultātiem. Finansējums būs 100% pašvaldības ieguldījums.

Eiropas Savienības līdzekļu piesaiste nav iespējama, jo pašlaik ES atbalsta reģionus ar iedzīvotāju skaitu virs 2000.

 

Ielu un ceļu stāvoklis 

Iedzīvotāji bija minējuši, ka nepieciešama savlaicīga grants ceļu greiderēšana.

Pašvaldībai nav šādas greiderēšanas tehnikas, tāpēc ir noslēgts līgums ar VAS “Latvijas autoceļu uzturētāju”, kuri darbus veic rindas kārtībā, sākot ar valsts galvenajiem prioritārajiem autoceļiem un turpina ar pašvaldības, protams, arī izvērtējot laika apstākļus.

 

Atpūtas iespējas  

Ramatas pagasta “Pūcītes” šogad uzstādītas jaunas rotaļu laukuma iekārtas, kuras var apmeklēt ikviens bērns. Nākamgad plānot turpināt rotaļu laukuma labiekārtošanu.

Tāpat nākamajā gadā plānots atjaunot rotaļu laukuma iekārtas Sēļos pie muižas.

Esošo rotaļu laukumu Mazsalacā pie pirmsskolas izglītības iestādes var apmeklēt ikviens – gan darba dienās, kad tur neatrodas pirmsskolas izglītības iestādes audzēkņi, gan brīvdienās un svētku dienās.

2020. gadā slidošanas laukumam Sporta ielā būs uzstādīti jauni borti.

Peldvietās pie Salacas tiek pļauta zāle, pie bērnu peldētavas atrodas ģērbtuve, soliņi un atkritumus urnas.

Šogad Skaņākalna dabas parkā ir atjaunots skatu laukums Salacas krastā pirms klints, skatu platforma pie Salacas zem Sapņu trepēm, laipas parkā gar upes krastu un daļēji nomainītas dēļu laipas uz Bezdelīgu klintīm.

2021. gadā plānota rotaļu elementa pīles rekonstrukcija, atjaunot bojātās koka daļas vairākiem infrastruktūras elementiem un laipai gar Salacu no Lībiešu estrādes uz Līgojošo tiltu.

 

Infrastruktūra novadā

Apgaismojumam Baznīcas ielas posmā līdz Sv.Annas baznīcai ir saskaņots tehniskais projekts, tas iesniegts Būvvaldē. Darbus plānots īstenot 2021. gada pavasarī.

 

Sēļu centrā šobrīd notiek apgaismojuma izbūve, tā tiks pabeigta līdz šī gada beigām.

 

Šajā gadā atjaunots arī apgaismojums Liepu ielā no Pērnavas ielas līdz Dzirnavu ielai.

 

2021. gadā plānots nomainīt 77 esošos pilsētas ielu gaismekļus pret energoefektīvākiem LED gaismekļiem. Kā rezultātā būs iespējams nomainīt arī daļēji nedegošo apgaismojumu.

 

Parka ielas ietve gar Valtenberģu muižu līdz vidusskolai ieplānota 2021. gada budžetā. Tāpat nākamajā gadā tiks salabots bīstamākais bruģa posms no pilsētas centra gar veikalu “Bode”.

 

Iedzīvotāji interesējas par māju siltināšanu. Tas ir daudzdzīvokļu mājas kopīgs darbs, lai vienotos par siltināšanas nepieciešamību un atbalstu. Latvijā veiksmīgi darbojas dzīvokļu māju renovācijas programma. Ar ES fondu atbalstu iedzīvotāji iegūst mūsdienīgi siltinātas mājas, kas būtiski samazina enerģijas patēriņu. Siltinot mājas, iedzīvotāju biedrības un apsaimniekotāji projektu gaitā var veikt arī šo māju labiekārtošanu: apkures, fasāžu, durvju, kāpņu un citu mezglu remontu un nomaiņu. Vairāk par pieejamo atbalstu: www.altum.lv.

 

Lai uzlabotu satiksmes drošību, 2019. gadā tika uzkrāsoti horizontālie ceļa apzīmējumi un zīmes. Uzkrāsotās apstāšanās vietas centra krustojumā palīdz nodalīt transporta kustības virzienus un lūdzam šīs zīmes un apzīmējumus ievērot! Tāpat arī pārveidots stāvlaukums pie Kultūras centra – mašīnas jānovieto paralēli brauktuvei.

 

Šogad nomainīti abi ātruma slāpētāji uz Parka ielas, visā pilsētā nomainītas bojātās ceļa zīmes. Lai uzlabotu satiksmes drošību ne tikai centrālajās ielas, bet arī mazajās pilsētas ielās visos krustojumos, kur agrāk satiksme tika regulēta pēc labās rokas principa, saliktas ap 60 “Dodiet ceļu” zīmes.

 

Nākamajā gadā, atbalstot esošos un topošos uzņēmējus, sadarbībā ar Vidzemes Augstskolu notiks Biznesa laboratorija, kur sešu nodarbību ciklā interesentiem būs iespēja pārbaudīt savas biznesa idejas dzīvotspēju, un pēc tam piedalīties pašvaldības rīkotajā konkursā un saņemt finansējumu uzņēmējdarbības uzsākšanai. Līdz šim Mazsalacas novada pašvaldība šī konkursa ietvaros atbalstījusi jau sešus uzņēmējus ar vairāk nekā sešpadsmit tūkstošu eiro finansējumu. Esošajiem uzņēmējiem joprojām aktuāli ir jautājumi par dažādu īpašumu īpašumtiesību sakārtošanu. To arī turpinām darīt. Šobrīd aktuālais objekts ir garāžu komplekss Skaņkalnes pagasta “Cēlēnā”.

 

Laikā, kad arvien aktuālāka ir attālināta saziņa un lietu apmaiņa vai iegāde, biežāk izskan jautājums par pakomāta nepieciešamību novadā. Jau vairākus gadus sazināmies ar šī pakalpojuma sniedzējiem, par to, kā pašvaldība var veicināt pakomāta izvietošanu novadā. Līdz šim sarunas beigušās tikai ar solījumiem, ka Mazsalacā pakomāts būs, konkrētu termiņu nenosaucot. 

 

Šogad pēc pašvaldības un iedzīvotāju lūgumiem tika rekonstruēts mobilo sakaru tornis Sniedzēnu kalnā un tika uzsāktas sarunas par papildu bāzes stacijas uzstādīšanu Mazsalacas pilsētā.

 

Izplatītākie informācijas avoti 

Lūdzot iedzīvotājiem novērtēt informācijas pieejamību, var secināt, ka visvairāk trūkst informācijas par sociālajiem jautājumiem, pakalpojumiem, uzņēmējdarbību un dažādiem pašvaldības lēmumiem, noteikumiem, domes sēžu jautājumiem.

Savukārt informācija ir pietiekama par kultūras un sporta norisēm, kā arī tūrismu un izglītību.

Mazsalacas_novada_zinas_43001.png

81% no aptaujātajiem atzīst, ka informāciju uzzina no pašvaldības mājas lapas www.mazsalaca.lv, 75% no pašvaldības informatīvā izdevuma “Mazsalacas novada ziņas” un 60,7% no sociālajiem tīkliem (Facebook, Twitter, Instagram).

Tāpat iedzīvotājiem nozīmīgs informācijas avots ir draugi, kolēģi, paziņas (53,6%), laikraksts “Liesma” (31%) un Mazsalacas novada pašvaldības apmeklēšana (25%).

 

Komentāros par “Mazsalacas novada ziņām” iedzīvotāji minējuši, visi nesaņem izdevumu savās pastkastītēs. Lai varētu noskaidrot nesaņemšanas iemeslu, lūdzam iedzīvotājus ziņot par konkrētām adresēm. Mazsalacas novada pašvaldība ir vienojusies ar VAS Latvijas pasts par 1650 eksemplāru piegādāšanu iedzīvotājiem reizi mēnesī.

 

Atbildot uz iedzīvotāju jautājumu par informācijas dublēšanu mājas lapā un informatīvajā izdevumā, varam paskaidrot, ka viena no pašvaldības funkcijām ir iedzīvotāju informēšana par pakalpojumiem, kuri ir nepieciešami sabiedrības interesēm un vajadzībām. Apzināmies, ka visi Mazsalacas novada iedzīvotāji neizmanto internetu, tāpēc drukātais informatīvais izdevums ir vienīgais informācijas kanāls, kā sasniegt šos iedzīvotājus.

 

Iepriekšējā izdevumā informējām, ka saskaņā ar likumu par presi un citiem masu informācijas līdzekļiem, pašvaldība nevar nodarboties ar žurnālistiku – veidot intervijas, ēdiena receptes un dažādus izklaidējošus rakstus, pašvaldība ir tiesīga informēt par jautājumiem, kas saistīti ar pašvaldības funkcijām.

 

Mazsalacas novada pašvaldības iestāžu vērtējums

Iedzīvotāji visaugstāk novērtējuši Sēļu pagasta Tautas namu, Mazsalacas novada pašvaldības Dzimtsarakstu nodaļu, Mazsalacas Mūzikas un mākslas skolu, Mazsalacas pilsētas bibliotēku un Mazsalacas novada muzeju.

 

Viszemāko vērtējumu saņēmuši:

Skaņkalnes pagasta bibliotēka, Mazsalacas novada Kultūras centrs, SIA “Banga KPU”, Mazsalacas novada Sociālais dienests un Pašvaldības policija. Tāpat kā citus gadus, iestāžu vadītāji un darbinieki cenšas aizgūt labos piemērus no veiksmīgāk novērtētajām iestādēm un struktūrvienībām un ieviest tos savas iestādes darbā.

 

Mazsalacas novadā cilvēki lepojas ar dabas ainavām un sakoptību, klusu, mierīgu pilsētu, patriotiskajiem novadniekiem, dabas parku, Mazsalacas novada muzeju un Sēļu muižu.

 

Mazsalacas novada vadība pateicas iedzīvotājiem par idejām, ierosinājumiem un komentāriem, tie šogad ir sniegti daudz un ļoti noderīgi. Pateicoties Jūsu ierosinājumiem, tiek uzlabota vide Mazsalacas novadā un pašvaldības darbs!atjaunots: 2020-12-22
Aptaujas

 

izgarso_piedzivo_45726.gif

Pasākumi
20.janvārī 10:00 Mazsalaca
Mobilā diagnostika
Aktuāli
līdz 25.janvārim  Mazsalaca
Gaismas objektu izstāde “Mirdzums”
līdz 31.janvārim  Mazsalaca
Inetas Martinsones izstāde "Divi"
līdz 22.februārim  Mazsalaca
Biedrības “1836” foto izstāde
līdz 28.februārim  Mazsalaca
Aušanas studijas “Rencēni” grīdas celiņu izstāde
līdz 31.augustam  
Virtuālā izstāde "No vasaras līdz ziemai"
Pasākumu arhīvs →
Fotogalerijas

 

2021. gada 14. janvāris

 

Mazsalacas novada Gada cilvēki 2020

 

Ziemassvētku sajūtu taka Mazsalacā

 

Mazsalacas Mākslas skolas audzēkņu izstāde - Par kaķiem

 

Sēļu muiža un parks gaismu mirdzumā

Noderīgi

Mazsalacas novada pašvaldība
Pērnavas iela 4, Mazsalaca
Mazsalacas novads, LV-4215
Reģistrācijas Nr. 90009114167
Norēķinu konts AS "Swedbank"
Konta Nr. LV14HABA0551020371802
Tālr. 25446604
dome@mazsalaca.lv


Sīkdatnes un privātuma politika


Mazsalaca

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
Mazsalacas novada ziņas


Aptauja

tev_jabut_forma-01_10623.png

 

GDP2020_BalsosanaWeb_800x588px_20729.png

 

CERT_Web_256x512px_V1-01_85618.gif

 

Baneris Kvadraats-01_114319.jpg

 

NG katalogs_91638.png

 

vidzemes_zemessargi (1)_42347.gif

 

 

BIS2_40224.gif

 

bangakpu_24856.JPG

 

Bernu_tiesibas_14433.gif

 

banner-vertical_93537.png

 

3td_Neatrodi_biblioteka_gramatu_22833.jpg

 

250x250_24841.jpg

papsjpg_24240.jpg

 

ST peislēgumi 750x521_13237.gif

 

e-zime-01_93951.png

 

NVD_20180913_VaiTuEsiApdrosinats_200x200_2_21031.png

 

Baneris-lapai-2_91132.jpg

 

knab_banneris_42153.jpg

 

muzejs_mazsalaca_90256.JPG

 

e!_pakalpojumi_uz_mana_latvija_lv_250x250_114420.gif

 

VARAM-Vidzeme-180x180px-pastasti (002)_34622.gif

 

LVLV_200_92809.JPG

 

apCeļosim_fb_180x180(1)_42930.jpg

 

vpvkac_24032.gif

 

 

NVA baneris 200X100_24022.jpg

 

 

DI_250x250_115713.png

 

Baneris150x150_43113.gif

 

BANERIS 200X200_91308.jpg

 

300x250pix_13402.jpg

 

1188-transport_100447.jpg

 

 

4lietas_klekshi_102839.png

 

vugd.gov.lv

 

rsz_3vz_logotips_800_80055.jpg

 

250x250-baneris-Upes-Oga_22713.gif

 

rsz_banneris_1_84550.jpg(c) 2011-2021 Mazsalaca.lv
Visas tiesības aizsargātas

png

Realizācija Tup un Turies