Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību (vairāk par sīkdatnēm un privātuma politiku šeit)
rss facebook twitter flickr instagram
LV
EN
 
SĀKUMSPAŠVALDĪBA
PAKALPOJUMI
SABIEDRĪBA
IZGLĪTĪBA
KULTŪRA
TŪRISTIEM
KONTAKTI
SLUDINĀJUMI (13)
Mazsalacas pilsētas svētki un velosvētki "Ērenpreisam 129" Piektdienas izklaidējošais vakars

Ziņas

bulta Vasara ir klāt; Valsts policija aicina neaizmirsti par drošību uz ceļa

Vasara ir klāt; Valsts policija aicina neaizmirsti par drošību uz ceļa

 

Aizvadītajās brīvdienās Vidzemes reģionā ceļu satiksmes negadījumā traumas guva kāds mazgadīgs bērns, kurš, vadot kvadriciklu, izbrauca no mazāk svarīga ceļa uz galvenā ceļa, kā rezultātā notika sadursme ar automašīnu. Valsts policija atgādina, ka katram vecākam ir jāuzņemas atbildība par savu bērnu drošību neatkarīgi no tā vai atrodas piemājas pagalmā, vai publiskā vietā.

 

Aizvadītajās brīvdienās, laika posmā no 5. jūnija līdz 8. jūnijam, Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes apkalpojamā teritorijā reģistrēti 32 ceļu satiksmes negadījumi. No tiem deviņos negadījumos bija 11 cietušas personas, tajā skaitā bērns un vairāki jaunieši.

 

Sestdien, 6. jūnijā, kāds septiņus gadus vecs zēns, vadot bērnu kvadriciklu, izbrauca no mazāk svarīga ceļa uz galveno ceļu, kā rezultātā notika sadursme ar automašīnu, bet kāds jaunietis, vadot mopēdu, uzbrauca gājējam. Savukārt, kāda jauniete, vadot motorolleru, krita un guva traumas.

lasīt tālāk ↓bulta Lasīšanas stafete 2020 ir sākusies!

Lasīšanas stafete 2020 ir sākusies!

 

Apgāda Zvaigzne ABC organizētā lasīšanas veicināšanas programma bērniem un jauniešiem “Lasīšanas stafete” šogad notiek jau sesto reizi! Tās mērķis ir popularizēt grāmatu lasīšanu, īpašu uzmanību pievēršot jaunizdotajām grāmatām, kā arī veicināt sarunas par grāmatām bērnu un jauniešu vidū.

 

2015. gada vasarā, kad stafete tika organizēta pirmo reizi, tajā pieteicās tikai 23 dalībnieki, bet ar katru gadu ieinteresēto bērnu skaits ir audzis. Pagājušajā gadā stafetē piedalījās vairāk nekā 300 dalībnieki, kuri iesniedza gandrīz 3500 atsauksmes. Aptuveni puse no dalībniekiem “Lasīšanas stafetē” piedalās atkārtoti, un pamazām tajā iesaistās arī citi viņu ģimenes locekļi – māsas, brāļi, vecāki. “Lasīšanas stafetes” dalībnieki tiek vērtēti trijās vecuma grupās: 7–9 gadi, 10–13 gadi, 14–16 gadi. Šogad jau trešo reizi papildus konkursam bērniem notiks arī dalībnieku vecāku konkurss.

 

Lai dalība stafetē būtu ērtāka un informācija pārredzamāka, šogad ir izveidota atsevišķa mājas lapa – www.stafete.lv.

lasīt tālāk ↓
Konkursi


bulta SPKC aicina būt fiziski aktīviem arī darba vietā

SPKC aicina būt fiziski aktīviem arī darba vietā


Mūsdienās pilnībā izvairīties no sēdoša darba nav iespējams, tomēr dažas vienkāršas izmaiņas ikdienā, var padarīt darba dienu fiziski aktīvāku un uzlabot veselību un dzīves kvalitāti. Fiziskās aktivitātes uzlabo koncentrēšanās spējas, radošumu un darba kvalitāti, samazina stresu un trauksmes sajūtu, kā arī stiprina imunitāti, kā rezultātā darbinieki slimo retāk un arī ātrāk atveseļojas, ja tomēr gadījies saslimt.

 

Infografikas fizisko aktivitāšu veicināšanai darba vietā:

CEĻĀ UZ DARBU 

DARBA VIETĀ

SAPULCĒS UN PĀRTRAUKUMOS
bulta Mazsalacieši viesojās Rakverē

Mazsalacieši viesojās Rakverē

 

Mazsalacas vidusskolas Erasmus+ projekta  “Let me show you around” 2019-1-LV01-KA229_060432 1.skolēnu mobilitāte norisinājās Rakverē 2020.g.10.-15.februārī.

 

3 vidusskolēni ar pavadošajiem pedagogiem devās iepazīt jauno partnerskolu Igaunijā, kas atrodas netālu no līdzšinējās Tāmsalas sadraudzības skolas.

 

1.projekta dienā tika izrādīta Rakveres privātā ģimnāzija, kas pārsteidza ar to, ka privātskolas statuss dod tai vairāk iespēju pieņemt lēmumus, toties skolēniem mācības notiek bez maksas. Nelielās platības dēļ galvenajā koka ēkā, skola ir uzcēlusi ekoloģisku un modernu sākumskolas ēku pagalmā, iegādājusies netālo bijušo padomju laika pakalpojumu ēku, renovējusi un iekārtojusi modernas mācību telpas mākslas un mājturības un tehnoloģiju stundām un interešu izglītībai.

lasīt tālāk ↓bulta NBS Štāba orķestra apsveikums

 

Svinot Latvijas valsts himnas oficiālās apstiprināšanas simto gadadienu, NBS štāba orķestris izveidojis apsveikumu, kurā ieskandinājis šo lūgšanu dažādās Latvijas vietās un pilsētās, parādot mūsu valsts krāšņumu un daudzveidību. Dievs, svētī Latviju!
bulta Uzņemšana Mazsalacas vidusskolas 10.klasē

Uzņemšana Mazsalacas vidusskolas 10.klasē

 

Uzņemšana 10.klasē, pārrunas un līgumu slēgšana:

 • 15. jūnijā no plkst.17.00 - 20.00;
 • 16. jūnijā no plkst.9.00 - 12.00 skolotāju istabā.

Iesniedzamie dokumenti:

 • iesniegums (aizpilda skolā);
 • apliecība par pamatizglītību un sekmju izraksts;
 • pase vai ID karte.
lasīt tālāk ↓bulta Atraktīva kampaņa aicina sievietes pārBAUDĪT krūtis

Atraktīva kampaņa aicina sievietes pārBAUDĪT krūtis

 

Krūts vēzis joprojām ir viens no galvenajiem sieviešu nāves cēloņiem Latvijā. Jo laicīgāk šī slimība tiek atklāta, jo veiksmīgāk to iespējams ārstēt. Tieši tāpēc labdarības fonds “Rozā vilciens” ir sācis jaunu kampaņu “PārBAUDI savas krūtis!”, kas aicina sievietes regulāri veikt krūšu pašpārbaudi.

 

Lai atraktīvā veidā pievērstu sieviešu uzmanību, par kampaņas video galveno varoni ir kļuvis pievilcīgais pasākumu un raidījumu vadītājs Mārtiņš Kapzems. Video viņš demonstrē, kā ikviena sieviete pavisam vienkārši var sev veikt krūšu pārbaudi ar trīs soļiem – SASKATI, SAJŪTI un SAZINIES. Turklāt videomateriālā Mārtiņš arī atgādina – lai gan reti, tomēr krūts vēzis mēdz būt arī vīriešiem.

lasīt tālāk ↓bulta Pieaudzis GPS iekārtu zādzību skaits – sargi savu lauksaimniecības tehniku!

Pieaudzis GPS iekārtu zādzību skaits – sargi savu lauksaimniecības tehniku!

 

Katru gadu arvien vairāk lauksaimniecības tehnikās tiek izmantotas Globālās pozicionēšanas sistēmas (GPS) iekārtas, kas ļauj atvieglot ikdienas darbu, ietaupot līdzekļus un degvielu, kā arī paātrinot veicamo darbu izpildes laiku. Šādas iekārtas izmaksā vairākus tūkstošus eiro un ir viegli demontējamas, līdz ar to piesaista garnadžu uzmanību. Valsts policija, biedrība “Zemnieku saeima” un biedrība „Lauksaimniecības tehnikas ražotāju un tirgotāju asociācija” aicina lauksaimniekus būt vērīgiem un padomāt par savas tehnikas drošu uzglabāšanu.

 

Šogad laika posmā no 1. janvāra līdz 27. maijam Valsts policijā ir uzsākti 14 kriminālprocesi par GPS un monitoru iekārtu zādzībām no traktoriem. No tiem septiņi kriminālprocesi ir uzsākti Zemgalē, trīs Kurzemē, divi Latgalē un pa vienam Vidzemē un Rīgas reģionā. Tāpat laika posmā no šī gada 1. janvāra līdz 15. maijam ir uzsākti trīs kriminālprocesi par lauksaimniecības tehnikas zādzības faktu – viens par minerālmēslu kaisītāja zādzību Kurzemē, viens par traktora zādzību Vidzemē un viens par traktora zādzību Latgalē, kas vēlāk tika atrasts.

lasīt tālāk ↓bulta Divpadsmit soļi, kas jāzina, atgriežoties Latvijā

Divpadsmit soļi, kas jāzina, atgriežoties Latvijā

 

1. Pirms atgriešanās Latvijā, ārvalstī ir jāsaņem visi dokumenti un izziņas, kas liecina par nodarbinātību un saņemtajiem sociālās apdrošināšanas pakalpojumiem, kā arī dokumenti par darba periodiem un nomaksātajiem nodokļiem. Ja ārvalstī ir piešķirts bezdarbnieka pabalsts un, atgriežoties Latvijā, Jūs vēlaties turpināt saņemt šo pabalstu, tad no ārvalsts sociālās aizsardzības vai nodarbinātības dienesta jāpieprasa U2 dokuments bezdarbnieka pabalsta eksportam. Ja pēc nodarbinātības perioda beigām Jūs vēlaties pretendēt uz bezdarbnieka pabalstu, tad pabalsts jāpieprasa valstī, kurā Jūs pēdējo reizi bijāt nodarbināts. Jums ir iespēja, meklējot darbu citā Eiropas Savienības dalībvalstī, arī Latvijā, turpināt saņemt šo pabalstu 3-6 mēnešus. Šo pabalsta "līdzi ņemšanu" sauc par pabalsta eksportu. Pastāv daži izņēmuma gadījumi, par tiem interesējieties Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrā (VSAA - https://saite.lv/3zT9N)

 

2. Ja, ierodoties Latvijā, vēlaties turpināt saņemt ārvalstī piešķirto bezdarbnieka pabalstu, un Jums ir izsniegts U2 dokuments, tad septiņu dienu laikā pēc izbraukšanas no ārvalsts Jums ir jāreģistrējas Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA), savukārt U2 dokuments jāiesniedz Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrā (VSAA). Ja ir vēlme saņemt palīdzību darba meklēšanā vai savu prasmju pilnveidošanā, izmantojiet NVA atbalstu. Reģistrēties NVA un iegūt bezdarbnieka vai darba meklētāja statusu var arī tad, ja ārvalsts bezdarbnieka pabalsts netiek saņemts.

lasīt tālāk ↓bulta Aicina pieteikties konkursam “Sējējs 2020”

Aicina pieteikties konkursam “Sējējs 2020”

 

Zemkopības ministrija (ZM) aicina lauku uzņēmējus, jaunos zemniekus, kā arī ģimenes laukos pieteikties lauksaimnieku vidū iecienītajam konkursam “Sējējs 2020”. Izvirzīt pretendentus konkursam aicinātas ne tikai pašvaldības, lauksaimnieku un pārtikas ražotāju nevalstiskās organizācijas, bet arī lauku attīstības konsultanti. Konkursa dalībniekus šogad vērtēs astoņās nominācijās un tiks pasniegta arī balva par mūža ieguldījumu lauksaimniecībā. Šogad konkurss “Sējējs” notiek 27. reizi. Ņemot vērā Covid-19 pandēmiju, visu konkursa pretendentu vērtēšana šogad notiks attālināti.

 

Ministrs Kaspars Gerhards: “Šajā grūtajā laikā, kad Covid-19 pandēmija negatīvi ietekmējusi valsts ekonomiku, ir svarīgi ne vien nodrošināt finansiālu drošības spilvenu uzņēmējiem, bet arī sniegt morālu atbalstu, novērtējot un izceļot uzņēmēju paveikto darbu un pārvarētās grūtības. Ir svarīgi teikt skaļu "Paldies!" cilvēkiem, kas ar savu darbu ikdienā uzskatāmi pierāda to, ka arī grūtos laikos var sekmīgi saimniekot un būt par paraugu citiem. Tāpēc aicinu gan lauksaimniekus, gan pārtikas ražotājus arī šogad aktīvi pieteikties konkursam “Sējējs”, kas daudzu gadu garumā devis mums visiem iespēju iepazīt Latvijas labākos saimniekus un uzņēmējus, daloties savās zināšanās un pieredzē.

lasīt tālāk ↓bulta Bērnu drošība vasarā: 5 jautājumi, kas jāpārrunā ar bērniem

Bērnu drošība vasarā: 5 jautājumi, kas jāpārrunā ar bērniem

 

Lai vasara būtu piedzīvojumiem bagāta un tiktu aizvadīta bez liekām rūpēm un raizēm, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) aicina vecākus pārrunāt ar bērniem piecus jautājumus par drošību.

 

1. Kā uzvesties, atpūšoties pie ūdens?

Peldēties ieteicams tikai oficiālajās peldvietās (par to liecina zīme “Peldēties atļauts”). Ja tuvumā nav šādu peldvietu, tad tādās peldvietās, kuru krasts ir lēzens, ar cietu pamatu, bez lielas straumes un atvariem. Bērniem var ļaut rotaļāties ar piepūšamiem peldlīdzekļiem (riņķi, matracīši, bumbas u.c.), peldēties tik tālu, cik pieaugušais var labi redzēt un nepieciešamības gadījumā var ātri piesteigties palīgā. Visdrošāk būs, ja pieaugušais atradīsies ūdenī starp krastu un dziļumu. Nodarbojoties ar kādu no ūdens sporta veidiem vai vizinoties ar laivu, kuteri vai kādu citu peldlīdzekli, bērniem obligāti jāvelk glābšanas vestes.

lasīt tālāk ↓bulta Vislatvijas “Elektronikas šķiratlonā” ZAAO EKO laukumos nodotas 49,5 tonnas elektroiekārtu

Vislatvijas “Elektronikas šķiratlonā” ZAAO EKO laukumos nodotas 49,5 tonnas elektroiekārtu

 

Turpinot iesāktās tradīcijas un veicinot iedzīvotāju šķirošanas paradumus, Latvijas Zaļais punkts sadarbībā ar partneriem no šā gada aprīļa īsteno šķirošanas akciju “Elektronikas šķiratlons”. Kampaņa no 20.aprīļa līdz 20.maijam norisinājās vairāk nekā 40 atkritumu šķirošanas laukumos visā Latvijā, tostarp 20 pašvaldību atkritumu apsaimniekotāja SIA “ZAAO” (ZAAO) EKO laukumos, kuros tika nodotas 49 475 kg dažādas elektroiekārtas. Kampaņā visā Latvijā kopumā piedalījās 4761 dalībnieki, otrreizējai pārstrādei nododot 142 742 kg tehnikas. Katrs “Elektronikas šķiratlona” dalībnieks tika reģistrēts izlozei par galveno balvu – jaunu televizoru, kā arī veikalu “top!” dāvanu kartēm.

 

Visas Latvijas mērogā visvairāk elektroiekārtu nodeva Liepājas iedzīvotāji – 11 369 kg. ZAAO EKO laukumos visvairāk dalībnieku tika reģistrēti Valmieras pilsētas pašvaldībā – 400 iedzīvotāju, kas bija lielākais dalībnieku skaits arī visas Latvijas mērogā. Tur uz EKO laukumā tika nogādātas 7500 kg nolietotās tehnikas. Otrais lielākais ZAAO EKO laukumos nodotais elektronikas apjoms bija Saulkrastos – 5420, kur kampaņā piedalījās 222 dalībnieki.

lasīt tālāk ↓bulta Policija aicina iedzīvotājus rūpēties par sava dzīvokļa drošību

Policija aicina iedzīvotājus rūpēties par sava dzīvokļa drošību

 

Kā liecina policijas prakse, tikai nelielu daļu no visām policijā reģistrētajām zādzībām no dzīvokļiem paveic mērķtiecīgi un profesionāli zagļi. Daudzos gadījumos zādzība bijusi veiksmīga tieši dēļ pašu īpašnieku vieglprātīgās attieksmes – neaizslēgtas dzīvokļu durvis, neaizvērti logi, balkoni, neizturīgas un vienkāršas ārdurvju slēdzenes. Lai pasargātu savu mājokli, policija aicina ievērot drošības pasākumus!

 

Tuvojoties vasaras sezonai, kad cilvēki biežāk savu laiku pavada ārpus mājas, vairāk vēdina telpas, ilgstoši atstājot atvērtus logus, policija aicina dzīvokļu saimniekus neaizmirst par savu īpašumu drošību. Lai pasargātu savu mājokli, policija aicina ievērot drošības pasākumus:

lasīt tālāk ↓bulta Konkurss „Veidosim skaistu un sakoptu Mazsalacas novadu”

Konkurss „Veidosim skaistu un sakoptu Mazsalacas novadu”

 

Jūlijā konkursa „Veidosim skaistu un sakoptu Mazsalacas novadu" žūrijas komisija dosies vērtēt novada sakoptākās sētas.

 

Par konkursa dalībnieku var būt ikviens Mazsalacas novada administratīvās teritorijas iedzīvotājs, reģistrēts uzņēmums. Pretendentus konkursam izvēlas komisija, var pieteikt objekta īpašnieks, jebkura cita persona vai pašvaldība, iepriekš saskaņojot ar īpašnieku.


Konkursa dalībniekiem ir tiesības atteikties no piedalīšanās konkursā, par to paziņojot vērtēšanas komisijai Mazsalacas novada pašvaldībā vai pagastu pārvaldēs.

 

Aicinām būt aktīvus un pieteikt savu vai kaimiņa īpašumu, jo žūrijas komisija ne vienmēr var pamanīt visas novada mājas! Pieteikšana vai atteikšanās no konkursa, zvanot pa tālr.25447706!

lasīt tālāk ↓
Konkursi


bulta NVA piedāvā iespēju saņemt karjeras konsultācijas attālināti

NVA piedāvā iespēju saņemt karjeras konsultācijas attālināti

 

Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) jebkuram interesentam piedāvā iespēju saņemt attālināti individuālas karjeras konsultācijas: 

 • Praktiskais atbalsts CV un motivācijas vēstules sagatavošana;
 • Informatīvais atbalsts darba meklēšanas jautājumos;
 • Sagatavošanās darba intervijai;
 • Profesionālās piemērotības noteikšana;
 • Veiksmīga profesijas maiņa.


Lai pieteiktos attālinātai karjeras konsultācijai, klientam pa tālruni vai ar e-pasta starpniecību jāsazinās ar NVA filiāli. (Visu NVA filiāļu kontakti atrodami NVA mājaslapā). NVA reģistrētie bezdarbnieki vai darba meklētāji karjeras konsultācijai var pieteikties arī no sava profila CV un vakanču portālā (https://cvvp.nva.gov.lv/#/pub/). Attālinātās konsultācijas laikā klientam nepieciešams tālrunis, dators ar interneta pieslēgumu, e-pasts un iespēja atvērt MS Word un PDF dokumentus.

lasīt tālāk ↓bulta Noslēgusies publiskā apspriešana par sabiedrībā balstītu sociālo pakalpojumu infrastruktūras izveidi Mazsalacas novadā

Noslēgusies publiskā apspriešana par sabiedrībā balstītu sociālo pakalpojumu infrastruktūras izveidi Mazsalacas novadā

 

No 2020. gada 31. marta līdz 20. aprīlim norisinājās publiskā apspriešana par infrastruktūras izveidi, kurā mūsu iedzīvotājiem būtu iespēja saņemt sabiedrībā balstītus sociālos pakalpojumus tepat - Mazsalacas novadā. Ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda (turpmāk - ERAF) projekta atbalstu plānots iekārtot vietu ēkā Parka ielā 9, kurā varēs sniegt grupu dzīvokļu pakalpojumu, pielāgot Valtenberģu muižas 2. stāva telpas, lai tās būtu piemērotas dienas aprūpes centra pakalpojumam un rehabilitācijas centram. Apspriešanas laikā iedzīvotājiem bija iespēja aizpildīt aptaujas anketu un paust savu viedokli, kā ari piedalīties 20. aprīļa publiskās apspriešanas sanāksmē, kas saistībā ar valstī izsludināto ārkārtējo situāciju notika internetā. Rezultātā saņemta 41 aizpildīta aptaujas anketa. Tajās 15 cilvēki atzīmējuši, ka viņi atbalsta plānoto projektu, rakstot, ka ir nepieciešamība pēc šādas infrastruktūras un pakalpojumiem, lai veicinātu cilvēku ar invaliditāti iekļaušanu sabiedrībā. Savukārt 26 iedzīvotāji atbildējuši, ka neatbalsta, un par iemeslu tam minējuši, ka plānotajam projektam ir ļoti lielas izmaksas un pašvaldība nespēs atmaksāt aizdevumu, kā arī izteikuši bažas par to, ka jutīsies nedroši, ja cilvēki ar garīga rakstura traucējumiem dzīvos starp mums. Lai iedrošinātu iedzīvotājus kļūt empātiskākiem pret cilvēkiem, kuri bez sabiedrības atbalsta nespēj pastāvēt, un atbalstīt šīs infrastruktūras izveidi, sniedzam skaidrojumu.

lasīt tālāk ↓
Aptaujas


bulta Apstiprināti divi Mazsalacas novada projekti

Apstiprināti divi Mazsalacas novada projekti

 

Noslēgusies Vidzemes plānošanas reģiona izsludinātā un administrētā konkursa „Latvijas valsts mežu un Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstītās Vidzemes kultūras programmas 2020” projektu vērtēšana. Šogad konkursam tika iesniegti 149 projektu pieteikumi. Ekspertu komisija izvērtēja projektu pieteikumus un nolēma atbalstīt pavisam 69 projektus, sadalot konkursā pieejamo finansējumu 143 000 eiro apmērā. Starp atbalstītajiem projektiem divi tiks īstenoti Mazsalacas novadā.

 

Ramatas pagasta Kultūras centra projekts “Amatierteātrim laukos būt!” – projektā saņemtais finansējums 1000 EUR. 


Amatierteātrim “Ramata” rudenī tiks svinēta 25 gadu jubileja. Ar projektā saņemto finansējumu tiks īstenota pirmizrāde “Ar būdu uz baznīcu”, Ramatas pagasta estrādē svinētas Teātra dienas, izveidots foto baneris un dokumentālā īsfilma “25 gadi amatierteātrī “Ramata””.

lasīt tālāk ↓bulta Koncerts pārcelts!

Koncerts pārcelts!

 

Ņemot vērā valstī noteiktos pulcēšanās ierobežojumus, Raimonda Paula un Dināras Rudānes koncerts Sēļu muižā pārcelts uz 6. septembri!
Visas iegādātās biļetes ir derīgas uz 6. septembra koncertu!

 
bulta VNF atbalsts topošajiem izcilniekiem motosportā un airēšanā

VNF atbalsts topošajiem izcilniekiem motosportā un airēšanā

 

Šomēnes Valmieras novada fonda (VNF) Padome ir lēmusi par atbalstu diviem jauniem un talantīgiem sportistiem ceļā uz izciliem sasniegumiem – sešpadsmitgadīgajam Ralfam Jurjānim un septiņpadsmitgadīgajam Tomam Virpačevam. Lai jaunieši varētu sevi pierādīt dažāda līmeņa sacensībās un uzlabot savus līdzšinējos sportiskos sasniegumus sportā, VNF Bērnu un jauniešu Izcilību programmas ietvaros jaunieši tiks atbalstīti ar 3070 eiro.

 

Šogad atbalstītais valmierietis Ralfs Jurjānis nodarbojas ar airēšanas slalomu un patlaban ir Latvijas čempions pārstāvētās vecuma grupas K1 laivu klasē vīriešiem. Ralfs ir viens no vadošajiem airēšanas slaloma junioriem Baltijā un vairākkārtējs Eiropas Junioru kausa finālists. Līdztekus apzinīgām un centīgām sporta gaitām Ralfs sasniedz ievērojamus rezultātus arī skolas mācību priekšmetu olimpiādēs. Piešķirtais finansējums lieti noderēs jauna aprīkojuma iegādei, kā arī palīdzēs plānotajiem startiem Pasaules un Eiropas Junioru čempionātos.

lasīt tālāk ↓bulta Mazsalacas pilsētas PII darbs ārkārtējās situācijas laikā

 

Ar 2020. gada 14. maiju Mazsalacas pilsētas Pirmsskolas izglītības iestāde pārtrauc apmeklētāju uzņemšanu klātienē. Jautājumu gadījumā sazināties elektroniski e-pastā: pirmsskola@mazsalaca.edu.lv, vai pa tālruni 64251187, 27871920 (iestādes vadītāja).

 

Pieteikumu uzņemšanai Mazsalacas pilsētas Pirmsskolas izglītības iestādē lūdzam sūtīt elektroniski uz e-pastu pirmsskola@mazsalaca.edu.lv    Iesnieguma veidlapa

 

Iestāde nodrošina dežūrgrupu darbību, lai nepieciešamības gadījumā nodrošinātu pirmsskolas pakalpojumu sniegšanu bērnu vecākiem, kuri paši nevar nodrošināt bērnu pieskatīšanu.

 

No 2020. gada 18. maija līdz 9. jūnijam Iestāde nodrošina 5-6 gadus vecu bērnu obligāto sagatavošanu klātienē, atverot divas grupas Mazsalacā un vienu grupu Ramatā. Mazsalacas novada pašvaldības lēmums 14.05.2020. 

lasīt tālāk ↓bulta Mākslas pavasaris 2020

Mākslas pavasaris 2020

 

Mazsalacas Mūzikas un mākslas skolas audzēkņu attālināto mācību laikā gleznoto darbu izstāde "Veltījums māksliniekam" virtuāli apskatāma: 

https://www.flickr.com/photos/mazsalacasnovads/albums/72157714350137018

lasīt tālāk →bulta Izsludināta pieteikšanās konkursam “Sakoptākais mežs 2020”

Izsludināta pieteikšanās konkursam “Sakoptākais mežs 2020”

 

Veicinot ilgtspējīgu saimniekošanu Latvijas mežos un aicinot meža apsaimniekotājus runāt par labas mežsaimniecības prakses uzturēšanu, sākta pieteikšanās Latvijas Meža īpašnieku biedrības konkursam “Sakoptākais mežs”. Konkurss noritēs jau ceturto gadu, un savu pieteikumu ikviens interesents var iesniegt līdz 15. jūlijam.

 

Konkursa “Sakoptākais mežs” mērķis ir ne tikai runāt par labu meža apsaimniekošanas praksi, bet arī dot iespēju meža apsaimniekotājiem palepoties ar paveikto. Kā stāsta Latvijas Meža īpašnieku biedrības valdes priekšsēdētājs Arnis Muižnieks – labu mežu apsaimniekošanas piemēru netrūkst, atliek tikai par tiem vairāk runāt.

lasīt tālāk ↓bulta Mazsalacas novada muzeja darba laiks

Mazsalacas novada muzeja darba laiks

 

Mazsalacas novada muzejs atvērts apmeklētājiem no 20. maija.

Darba laiks: no trešdienas līdz sestdienai no 11.00 līdz 16.00, svētdien 11.00 - 15.00

 

Muzejā skatāma mākslinieka Pētera Postaža gleznu izstāde.

Pēteris Postažs uzskatāms par vienu no latviešu 20. gs. otrās puses glezniecības klasiķiem.  Viņa gleznās nolasāmas veikla zīmētāja prasmes un niansēta, teju taustāma kolorīta izjūta, kas atklājas simboliem bagātās kompozīcijās. Postažs strādā eļļas, temperas, guašas, pasteļa tehnikās, renesansei raksturīgā manierē gleznojot sievietes ķermeni, ainavas un klusās dabas.

lasīt tālāk ↓bulta Spēkozola vasaras foto un video konkurss “Eiropas dižkoku lielvalsts Latvija”.

Spēkozola vasaras foto un video konkurss “Eiropas dižkoku lielvalsts Latvija”.

 

Latvijā ir viens no lielākajiem dižkoku blīvumiem Eiropā. Nu jau otro gadu aicinām apzināties šo mūsu dabas un latviskās identitātes bagātību! Atrodi sev tuvāko dižkoku, izmantojot akcijas sadarbības partnera Dziedava dižkoku datubāzi https://ej.uz/dziedava. Iekar dižkoka zaros vai novieto pie koka Latvijas karogu un apliecini savu apmeklējumu ar foto vai īsu video ar pašiem dižkoka apmeklētājiem pie izgreznotā dižkoka. Nopublicē to sociālajos medijos: Instagram, Facebook, Draugiem vai Twitter ar koka nosaukumu, tā atrašanās pagastu vai pilsētu, kā arī tēmturi #dižkokulielvalsts.

 

Septembra beigās piecu labāko foto vai video autori pēc Spēkozola kustības žūrijas vērtējuma savā īpašumā iegūs Spēkozola dižkoku lielvalsts kreklu, kā arī akcijas atbalstītāja IR Wood ozolkoka dizaina priekšmetu. Akcijā aicināts piedalīties ikviens Latvijas iedzīvotājs vai viesis, bet jo īpaši ģimenes, bērni, un jaunieši.

lasīt tālāk ↓bulta Informācija mežu īpašniekiem

Informācija mežu īpašniekiem

 

Mežziņu kontaktinformācija:

 1. Ramatas un Sēļu apgaita - mežzinis Andis Paeglis tel. 26488649
 2. Mazsalacas apgaita (Skaņkalnes un Mazsalacas pagasti) - mežzinis Raivo Bobrovs tel. 29429656

Aktuālā kontaktinfomācija pieejama: https://www.vmd.gov.lv/valsts-meza-dienests/statiskas-lapas/kontakti?nid=1452
bulta Pandēmijas dienasgrāmata

Pandēmijas dienasgrāmata

 

Latviešu folkloras krātuves "Autobiogrāfiju krājums" aicina Latvijas iedzīvotājus dokumentēt dzīvi pandēmijas laikā, rakstot dienasgrāmatas un sūtot uz garamantas@lulfmi.lv. Šīs iniciatīvas mērķis ir saglabāt nākamajām paaudzēm liecības par ikdienu pandēmijas laikā. Dienasgrāmatas tiek publicētas digitālajā arhīvā garamantas.lv. Rakstīt var arī anonīmi. Vairāk par projektu un visas iesniegtās dienasgrāmatas lasāmas: https://ej.uz/dienasgramata2020
bulta Latvijā sākas lauksaimniecības skaitīšana

Latvijā sākas lauksaimniecības skaitīšana

 

15. aprīlī Centrālā statistikas pārvalde (CSP) sāk visaptverošu lauksaimniecības skaitīšanu, kurā būs jāpiedalās aptuveni 85 tūkstošiem Latvijas lauku saimniecību. Informācija būs jāiegūst par visām lauku saimniecībām, kas nodarbojas ar lauksaimniecisko ražošanu – apsaimnieko lauksaimniecības zemi vai audzē lauksaimniecības dzīvniekus, vai uztur zemi labā lauksaimniecības un vides stāvoklī neatkarīgi no tā, vai apsaimnieko īpašumā esošo zemi vai nomā no citiem lauksaimniekiem.

 

Lauksaimniecības skaitīšanas informācija kalpos nozares analīzei un lēmumu pieņemšanai, kā arī nodrošinās lauksaimniecības politikas un lauku attīstības plānošanai nepieciešamo informāciju.

 

“Lauksaimniecības skaitīšana notiek reizi 10 gados. Iegūtie rezultāti nodrošinās informatīvo pamatu nākamās desmitgades lauksaimniecības attīstībai valstī, tādēļ lauksaimnieku piedalīšanās skaitīšanā ir īpaši svarīga,” uzsver CSP Lauksaimniecības un vides statistikas departamenta direktors Armands Plāte.

lasīt tālāk ↓bulta VNF līdzdarbojas Aktīvo iedzīvotāju fonda administrēšanā

VNF līdzdarbojas Aktīvo iedzīvotāju fonda administrēšanā

 

Jau zināms, ka Valmieras novada fonds (VNF) ir viena no sešām nevalstisko organizāciju (NVO) apvienības organizācijām, kas administrēs Eiropas Ekonomikas zonas (EEZ) un Norvēģijas finanšu instrumentu programmu “Aktīvo iedzīvotāju fonds” Latvijā. Kopējais programmas finansējums ir 8.5 miljoni.  Aktīvo iedzīvotāju fonda (AIF) finansējums pilsoniskajai sabiedrībai Latvijā būs pieejams no 2020.-2024. gadam AIF programmās “Demokrātijas kultūra”, “Cilvēktiesības”, “Ilgtspēja un kapacitāte” un “Divpusējā un reģionālā sadarbība”.

 

Jāuzsver, ka šī ir pirmā reize, kad Latvijā finansējumu NVO sektoram administrē pati nozare NVO apvienības formātā. Iepriekš to veica valsts iestāde jeb Sabiedrības integrācijas fonds. VNF ir noslēdzis iekšējās vienošanās ar fonda Padomes locekļiem par neiejaukšanos AIF darbībā. Tas nozīmē, ka fonda Padomes pārstāvji ir apliecinājuši interešu konflikta neesamību ar Aktīvo iedzīvotāju fonda amatpersonām un darbiniekiem, kā arī nepieļaus to personisko vai mantisko ieinteresētību.

lasīt tālāk ↓bulta ApGLEZNO un noBILDĒ arī Tu savu pastkastīti!

ApGLEZNO un noBILDĒ arī Tu savu pastkastīti!

 

Akcijas ietvaros privāto pastkastīšu īpašnieki kopā ar bērniem un citiem ģimenes locekļiem tiek aicināti radoši izdaiļot savas piemājas pastkastītes, padarīt tās krāsainas un īpašas, lai atjaunotā pastkastīte kļūtu par mājas vizītkarti un arī par oriģinālu vides objektu.

 

Iedvesmai:

Pastkastītes mākslinieciskošanai var izmantot jebkādus materiālus un tehnisko izpildījumu – gleznošanu, kalšanu, šūšanu, klūgu pīšanu, kolāžu veidošanu, ploterēšanu, datorsalikumu izmantošanu u.c. Lai sagatavotu ilgnoturīgus darbus, jāatceras, ka ikdienā pastkastīte būs pakļauta laikapstākļu ietekmei, tāpēc ieteicams izvēlēties āra darbiem piemērotas un noturīgas krāsas un materiālus.

lasīt tālāk ↓bulta Gints Kukainis: Radīt tīrāku vidi nākamajām paaudzēm

Gints Kukainis: Radīt tīrāku vidi nākamajām paaudzēm

 

SIA “ZAAO” (ZAAO) jau vairāk nekā divdesmit gadus veiksmīgi strādājusi savu pašvaldību teritorijās, izpildot Ziemeļvidzemes atkritumu apsaimniekošanas plānu, nemitīgi tiecoties sasniegt vairāk, meklējot piemērotākos risinājumus atkritumu apsaimniekošanā, sabiedrības izglītošanā un vides ilgtspējībā.

 

ZAAO valdes priekšsēdētājs Gints Kukainis: “Atskatoties uz aizvadīto gadu ir skaidrs, ka ir noslēdzies ļoti būtisks posms. Vairāk kā divdesmit gadus uzņēmums ZAAO Aivara Sirmā vadībā no idejas ir izaudzis par flagmani savā nozarē, izdarīts ir milzīgs darbs sabiedrības izpratnes, likumdošanas un praktisko darbību veidošanā par to, ko darīt ar atkritumiem. Turpinot uzsākto, dosimies tālāk, meklēsim jaunas idejas, jaunus izaicinājumus, lai arī turpmāk uzņēmums saviem klientiem varētu sniegt kvalitatīvus, mūsdienu prasībām atbilstošus pakalpojumus. Klientu prasības pieaug un sabiedrībai aizvien vairāk patīk sev nepieciešamo izdarīt pēc iespējas ātrāk - 24/7 - mums tam ir jāpielāgojas, jāatrod jaunas inovācijas un pakalpojumi, radot ērtāku un labāku savstarpējo sadarbību starp klientu un uzņēmumu.

lasīt tālāk ↓← jaunāki ieraksti   vecāki ieraksti →

 

izgarso_piedzivo_45726.gif

Pasākumi
14.jūlijā  Mazsalaca
Mazsalacas pilsētas svētki un velosvētki "Ērenpreisam 129"
14.jūlijā 10:00 Mazsalaca
Velo foto orientēšanās
17.jūlijā 19:30 Mazsalaca
Piektdienas izklaidējošais vakars
18.jūlijā 14:00 Mazsalaca
Muzikālā izrāde "Supervaronis Kapteinis Apakšbiksis"
18.jūlijā 17:30 Mazsalaca
Koncerts ar DAUMANTU KALNIŅU un KRISTĪNI ZADOVSKU
19.jūlijā 07:00 Mazsalaca
Makšķerēšanas sacensības
19.jūlijā 10:00 Mazsalaca
Pludmales volejbola sacensības
19.jūlijā 13:00 Mazsalaca
Kapusvētki Mazsalacā
24.jūlijā 10:00 Mazsalaca
Mobilā diagnostika
14.augustā 06:30 Mazsalaca
Ekskursija pa Ziemeļkurzemi
4.septembrī 15:00 Mazsalaca
Pasākums “Satiec savu meistaru 2020”
6.septembrī 18:00 Sēļi
Pārcelts! RAIMONDS PAULS un DINĀRA RUDĀNE koncertprogrammā “Viņa un Viņš"
Noderīgi

Mazsalacas novada pašvaldība
Pērnavas iela 4, Mazsalaca
Mazsalacas novads, LV-4215
Reģistrācijas Nr. 90009114167
Norēķinu konts AS "Swedbank"
Konta Nr. LV14HABA0551020371802
Tālr. 25446604
dome@mazsalaca.lv


Sīkdatnes un privātuma politika


Mazsalaca

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
Mazsalacas novada ziņas


Aptauja

Baneris Kvadraats-01_114319.jpg

 

NG katalogs_91638.png

 

vidzemes_zemessargi (1)_42347.gif

 

 

BIS2_40224.gif

 

bangakpu_24856.JPG

 

Bernu_tiesibas_14433.gif

 

banner-vertical_93537.png

 

3td_Neatrodi_biblioteka_gramatu_22833.jpg

 

250x250_24841.jpg

papsjpg_24240.jpg

 

ST peislēgumi 750x521_13237.gif

 

e-zime-01_93951.png

 

NVD_20180913_VaiTuEsiApdrosinats_200x200_2_21031.png

 

Baneris-lapai-2_91132.jpg

 

GDP_150x200_ar ikonām_85513.gif

 

 

knab_banneris_42153.jpg

 

muzejs_mazsalaca_90256.JPG

 

e!_pakalpojumi_uz_mana_latvija_lv_250x250_114420.gif

 

VARAM-Vidzeme-180x180px-pastasti (002)_34622.gif

 

LVLV_200_92809.JPG

 

apCeļosim_fb_180x180(1)_42930.jpg

 

vpvkac_24032.gif

 

 

NVA baneris 200X100_24022.jpg

 

 

latvija-lv-logo_png_23842.png

 

DI_250x250_115713.png

 

Baneris150x150_43113.gif

 

BANERIS 200X200_91308.jpg

 

300x250pix_13402.jpg

 

1188-transport_100447.jpg

 

1188-business_100444.jpg

 

4lietas_klekshi_102839.png

 

vugd.gov.lv

 

rsz_3vz_logotips_800_80055.jpg

 

250x250-baneris-Upes-Oga_22713.gif

 

rsz_banneris_1_84550.jpg(c) 2011-2020 Mazsalaca.lv
Visas tiesības aizsargātas

png

Realizācija Tup un Turies